Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viszenek mindent túlzásb...

Miért viszenek mindent túlzásba az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy látom ma már minden állatknízás, és rossz a kutyának. Állatkínzás, ha kint lakik a kertben, ha nem lehet állandóan velem, ha nem alszik az ágyamban, ha nem nassoltatom, ha elveszem a kaját amikor nem eszi meg, ha keményen rászólok, ha megrántom a pórázzal, ha van neki fojtó nyakörve (persze azt már nem hagyják, hogy elmonjdam miért van- nem nevelés céljából), ha dolgozok és a kutya egyedül van napközben 8 órát, ha nem hagyom hogy megnyaljon, ha nem veszem figyelembe amíg le nem nyugszik, ha megnevelem. De nálam az viszi a pálmát, hogy állatkínzás a kiskutyára szalagot tenni, hogy meg lehessen különböztetni a testvéreitől!

Titeket nem zavar ez a eltúlzottság? Szügsége van a kutyáknak arra hogy ennyire sajnálják őket?


2009. szept. 12. 15:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
Most a kutya van az emberért vagy az ember a kutyáért?
2009. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

bezony, kutyát 100 ezer alatt nem szabad venni, purinánál rosszabb tápot nem lehet neki adni, és nem szabad otthon hagyni egész nap. és persze szüksége van egy másik kutyára társaságnak. pároztatni eszedbe se jusson, mert SZAPORÍTÓ leszel (:S:S:S).

vagyis a konklúzió: a kutya kizárólag a gazdag és unatkozó emberek kiváltsága.

(az itt válaszolgatók szerint)

2009. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hm, akkor sajnos engem sem szerethettek, mert Acana-t ezsnek a kutyáim (úgy hogy másról lemondok, dolgozok két helyen) és én is azt tartom, hogy szaporítótól ne vegyünk kutyát, vagy fizessük meg, vagy menhelyről.

És ellenzem a kiskutyák születését a tenyészeteken kívül, mert nagyon sok van belőlük :(

Szerintem egymásért vagyunk :) Nekem a legfontosabbak a kutyáim, de nem kényeztetem el őket. Nekem boldogságot adnak és én is nekik.

2009. szept. 12. 17:17
 14/20 anonim ***** válasza:
64%
Ágyban alvás... én következetes gazda vagyok, nagyon szigorúan nevelem a kutyám, de velem aludhat. Ebben nincs semmi rossz.
2009. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14%

"Nekem a legfontosabbak a kutyáim"


Gondolom, még nincsenek gyerekeid. A józan ész ott halt meg, amikor az ember a többi embertől való elidegenedés eredményeként az állatot tette meg legfőbb társává.

2009. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Miért, talán te legyél nekem a legfontosabb? Nincs gyerekem, és kinek ártok azzal, hogy azt szeretem, aki engem szeret és aki jó, és jót ad nekem? Nem úgy szeretem hogy ruhácskába öltöztetem, és nem gyerek helyett meg az emberek helyett van! Vannak barátaim meg párom. De a legfontosabbak a kutyáim és a párom (csakhogy az nincs mindig hiába lenne elég nekem egész életemben egy).

Szóval kinek ártok ezzel? Én boldog vagyok.

2009. szept. 12. 17:59
 17/20 A kérdező kommentje:
17.19! Szerencséd van. De a legtöbb gazda aki együtt alszik a kutyájával az sajnos az élet többi területén is hajlamos elkényeztetni, nem a fajának megfelelően kezelni. Én nem sok olyan gazdival találkztam aki ágyban aludt volna a kutyájával és mégis minden rendben lett volna. Akkor te ilyen ritka vagy :) Amúgy nem hiszem, hogy az ágyamban elférne 3 kutya :,D
2009. szept. 12. 18:01
 18/20 A kérdező kommentje:
Gyerket meg nem kötelwző szülni. Nem a kutyák miatt szülök vagy nem szülök. Ettől nem leszek rosszabb ember. A józan ész ott hal meg amikor az emberek olyanokhoz ragaszkodnak akik csak rosszat tesznek nekik. Pl a részeg és tomboló férjhez a feleség aki áldozat.
2009. szept. 12. 18:03
 19/20 A kérdező kommentje:
Olvass idézeteket. Már az ókortól voltak kutyás szólások melyekben már akkor a kutya volt az ember legjobb barátja... Akkor már ott is hülyék voltak az emberek. :)
2009. szept. 12. 18:13
 20/20 anonim ***** válasza:

17.19 vagyok. Igen szerencsém van. 2 évet olvasgattam, jártam utána a nevelésnek, tanításnak. Elég szigorú vagyok vele, de ő terrier, szóval muszáj. Gondoltam, ha ennyire keményen bánok vele, így tudom kicsit enyhíteni és mivel ő egyedül van, kistestű, rövidszőrű, így feljöhet.

De ha azt mondom neki, h NEM! akkor nem is próbálkozik. Szerintem ez nem túlzás, h velem alszik, akkor lenne az (ahogy Te is írtad), ha mindenben kényeztetném.

2009. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!