Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak az ilyen kutyával?

Mit csináljak az ilyen kutyával?

Figyelt kérdés
Olyan területen lakok, ahol van egy-két kósza eb. Nem feltétlenül kóbor, de kiszabadulnak a kerítésen és támadó jelleggel viseltetnek felém. Eddig mindig megúsztam, feltűnt valahol egy macska és arra figyelt, vagy pont egy ismerős házánál voltam és bementem a kapun... De most már rendesen félek egyedül mászkálni. Nem erdős terület, botot nem találok a környéken. Mit tegyek, ha esetleg "helyzet" van? Hogy viselkedjek, hogy ne támadjon meg? Nekem is van kutyám, alapvetően szeretem őket, csak ettől a pár kóborfélétől félek, akik vadak.
2013. márc. 4. 21:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem, hogy fiatal nő vagyok.
2013. márc. 4. 21:56
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért ezek kutyák, nem vérfarkasok. :D

Oké, persze előfordulhat, hogy támadólag lép fel egy kutya, de annak mindig oka van, pl. kölykeit vagy kajáját félti.

Maradj nyugodt, ne izguljál. Állj vele szemben egyenesen, kerüld vele a szemkontaktust, karjaid csak lazán lógnak (nem tudom jobban megfogalmazni, lényeg, hogy ne hadonássz, kapálózz), ne kiabálj, ne zihálj, hanem nyugodtan vedd a levegőt, hagyd hogy megszaglásszon ha akar és odébb megy.

2013. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
gáz spray, vagy valami spriccolós dologba mondjuk vízipisztolyba ecetet rakhatsz esetleg ilyen pumpás flakonba mint pl. amibe az ablakmosó van... és ha a kutya szemébe fújod támadásnál akkor megúszod!
2013. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rájuk kell ordibálni, megtenni feléjük néhány határozott lépést és minél "nagyobbnak", erősebbnek kell hogy tűnj.

Ha félsz ilyet csinálni marad a paprika spray vagy a kutya síp.

2013. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Ez hülyeség, ne bántsd a kutyákat, nem fognak elevenen felfalni, hogy le kéne őket fújni.
2013. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Oké, persze előfordulhat, hogy támadólag lép fel egy kutya, de annak mindig oka van, pl. kölykeit vagy kajáját félti."


Nem. Ezek kószálnak a környéken és nincs náluk se kölyök, se kaja. Sok a kutyatámadás. Neked könnyű, nem te gyalogolsz a mező szélén... :) Szóval igenis van okom félni, azt gondolom.


És az a baj,hogy két félét hallok, amit az leős válaszoló írt, hogy ne hadonásszak, maradjak nyugodt, stb, és amit a harmadik,hogy legyek nála nagyobb és erősebb... Tök jó tippek, de nem igazán szeretnék kisérletezni.

2013. márc. 4. 22:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Már megint a 2. és 5. válaszoló vagyok, és a hajam az égnek áll, hogy milyen tanácsokat adnak itt mások...
2013. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gázspray-m és egyéb ilyen izém nincs, ettől nem kell tartani. Meg attól sem,hogy bántom a kutyákat, nem fogok egyikhez sem odamenni,hogy jól lefújjam, csak azt szeretném, ha békében élhetnénk egymás mellett. A kutyáimat már nem is merem sétáltatni, mert rögtön elkapják. Nem verődtek falkába, de sok van egy viszonylag kicsi területen, más is panaszkodik, gyerekeket nem merik sétáltatni, stb. Szóval nem én találtam ki a dolgot. A megoldást viszont sajnos nem találtam meg.
2013. márc. 4. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:

a legtöbb kutya fél az erős hangoktól ,szerezz be egy olyan sprayt amin kis trombita van .

legyél magabiztosabb, a pozitív fellépés, a határozottság,és a nyugalom ,belőled áradó nyugalom megnyugtatja a kutyákat ,ezzel szemben,ha ideges és feszült vagy a kutyák méterekről megérzik ennek a szagát a félelemét! és támadhatnak ,mert érzik,hogy félsz !

táska , a táska jó pajzs ,eléd tudod tartani, ha nincs nálad , a kezed a test mellett,mész,mész és mész,nem futsz! a futás beindítja a zsákmányszerző ösztönt!

őrült kiabálás -hadonászással 1-2 kutyánál jól működik ,elijeszti őket.

de a legbiztosabb módszer szerintem a közömbösség . közömbös vagy velük szemben,ők is azok veled szemben !

csak ezt nehéz megtenni annak aki nem ért annyira a kutyákhoz, nem árt tudnod, hogy rengeteg profi kiképző : nő , kicsi nők, hatalmas tudással !

az én mesterem 50 kilónál nem volt több, de minden kutya tartott tőle, ez a fellépésen múlik!

:)semmi para :)

2013. márc. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közömbösnek maradni, amikor az ember összekakilja magát a félelemtől, elég nehéz. Ráadásul a kutya azonnal levágja, a bizonytalanságot. javasolnám az ultrahangos kutyariasztót. Én egyszer kipróbáltam a sajátjaimon. Igaz nem hallottam a hangját, de ők felkeltek, és elsomfordáltak. Kellemetlen a kutya számára. És ha már van egy ilyen "fegyvered" akkor nagyobb biztonságban is fogod érezni magad, magabiztosabban tudsz közöttük közlekedni.
2013. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!