Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány cm hosszú nyakörv kell a...

Hány cm hosszú nyakörv kell a kölyök skót juhásznak?

Figyelt kérdés

ha kölyök korában 3 méteres zsinóros pórázon vezetem az jó?elvégre akkor ismerkedik a környezetével, nem várhatom el hogy mellettem jöjjön végig.

felnőtt korában rövid vastagabb pórázon vezetem.


2013. márc. 5. 20:42
 1/9 A kérdező kommentje:
még nincsen, ezért olyan kommenteket nem kérek hogy mérjem le. csak tervezem nyárra a kölyköt, de mire idehozom meg szeretnék neki teremteni mindent.
2013. márc. 5. 20:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan nyakörvet ajánlok amit lehet állítani. Míg kölyök vannak ezek a textil nyakörvek, ezek könnyűek, állíthatóak. Bár én a kis vékony bőrnyakörvet is ráraknám, mert nem egy ölebed lesz. a 3 méteres póráz nem túl jó. Olyan kell, amin tudod irányítani tanítani. Flexit semmiképp sem. Egy rendes méretű póráz megfelelő. Nem kell kölyökkorban sem engedni hogy eltávolodjon tőled túlságosan.
2013. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
56,5 cm hosszú és 2,5 cm széleset vettem. állíthatós. jó lesz ez?
2013. márc. 5. 20:56
 4/9 A kérdező kommentje:
jah és bőrből van.
2013. márc. 5. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:

az 56centi az felnőtt korába is nagy lessz rá. A kölyöknek a fresnapfba a legvékonyabb textil nyakörv bővel elég.


Felnőtt korába se elég neki a rövid vastag póráz.. ingerekre akkor is szüksége lesz.

2013. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azért vettem ekkorát mert mondom igaz hogy nincsen 56 cm a nyaka, de ugye a skót juhászoknak ott rengeteg szőr van, és az is megszélesíti. meg tudunk bele lukakat csinálni még, ha esetleg nagy lenne rá
2013. márc. 5. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
de nem a szőrre teszed a nyakörvet, ha arra raknád könnyedén kibújna belőle. Nyakörvet közvetlen a nyakra kell tenni úgy, hogy még beférjen alá az ujjad (vagy 2 ujjad)
2013. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk skótunk van. Kicsi korában egy vékonyabb szövet (csatolos) nyakörve volt, de idővel úgy megnőtt a szőre a nyakán, hogy vettem egy másikat, aminek egy kevés vékony csatos része van, és a többi fonott kötél-szerű. Így nem teszem neki tönkre a szőrét, de mégis van rajta nyakörv. Célszerű egyébként a kiskutyát vinni és rápróbálni, mert szerintem tök hülyén néz ki egy óriási nyakörvvel a nyakán (még ha nem is tudja magát kihúzni)...
2013. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a bőr tönkreteszi a szőrét?
2013. márc. 6. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!