Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rajta maradhat a kutyuson a...

Rajta maradhat a kutyuson a hám napközben, amikor egyedül van otthon? Vagy veszélyes? (benti kutya)

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném hosszú távon koptatja a szőrt!

Én hámot sem használok nevelni nem lehet hámmal a kutyát, kivéve húzatni, őrző-védőzni és nyomkövetéshez szoktam hámot használni!!!

2013. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek legyen rajta? Neki is kényelmesebb, ha nincs rajta. Beakadhat/fennakadhat bárhol és koptatja a szőrét.
2013. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából csak praktikussági okokból gondoltam, hogy pár napig rajta legyen. Most érkezett hozzám ideiglenesbe egy kutyus, és szerintem soha nem volt rajta nyakörv vagy hám... vagy bánthatták a nyakörvvel... nem tudom. Nyakörvtől teljesen idegenkedik (nagyon fél és bepörög tőle), a hámot is kb. fél órába telt míg rá tudtam adni, próbáltam jutifalattal, hogy ne társítson hozzá kellemetlen élményeket...

Ezért gondoltam, hogy pár napig rajta hagyom, hogy szokja, és utána talán gyorsabban és könnyebben meg tudom oldani.

2013. márc. 7. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a hám alatt bepállhat , és jó kis gombát is összeszedhet. Inkább nyakorv kéne, és amikor ráteszed, utána játék, séta. hamar össze fogja kötni a kettőt
2013. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A nyakörvhöz, hámhoz szoktatni nem úgy kell a kutyát, hogy napokig rajta hagyod....
2013. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Akkor majd leveszem róla, és esténként próbálom a le- és felvételt legalább egyszer pár jutifalattal gyakorolni, előbb-utóbb csak menni fog az gyorsabban is mint fél óra. (Csak a hazaérkezésem kritikus, mert akkor már menne ki intézni a dolgát...)

Nem rossz szándékból akartam rajta hagyni, csak őt akartam megkímélni, mert iszonyatosan stresszes lesz, attól ahogy ráadom, pedig mondom nagyon óvatos vagyok és figyelmét is próbálom kellemes dolgok felé fordítani.

De remélem hamar megszokja majd!

2013. márc. 7. 11:25
 7/9 Valletta ***** válasza:
100%
Amíg szem előtt van a kutya rajta lehet. A nyakörvet is tedd csak fel szépen, had szokja.
2013. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig etetés előtt tedd rá a hámot, nyakörvet, így nem fogja annyira zavarni, hiszen az evésre fog koncentrálni! Aztán fokozatosan lehet növelni az időt: kaja előtt ráteszed, kaja alatt rajta van, aztán kaja után mindig 5-10 perccel hosszabb időre hagyod rajta. Szerintem így a legegyszerűbb hozzászoktatni ezekhez a dolgokhoz a kutyákat. Valamint, ha szeret játszani, labdázni pl., akkor olyankor is rá lehet tenni. A lényeg, hogy elvond a figyelmét a nyakörvről, hámról, stb.!
2013. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én csak annyit, hogy szép dplpg, hogy kutyikon segítesz!
2013. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!