Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kölyök kutyának csak...

Ha egy kölyök kutyának csak pár hónnappal később tudjuk beadatni az oltásokat, az okoz valamilyen gondod? Attól még ki lehet vinni sétáltatni, nem lesz tőle baja? Meddig lehet beadni nekik az oltást?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb kell beadatni az oltásokat, mert még kölyökként a legérzékenyebb a betegségekre!

A séta nem kortól függ. A 3. oltásig nem mehet közterületre, mert veszélyes számára. De addig nektek is nagyon kell vigyáznotok, hogy ne vigyetek haza semmilyen betegséget.

Az egyik jó barátom kis goldenje pár hónapja pusztult el parvoban pont azért, mert a gazdi felelőtlen volt és nem vigyázott eléggé. Mert akár a cipőtalpadon is be tudsz vinni a lakásba akármilyen betegséget.


De miért akartok csúszni az oltással? Ez nem játék vagy hóbort, ettől a kutya élete függhet!

2013. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem lesz baja. Én az utcáról fogadtam be a kutyám már 3 hónapos volt kb. Még azon a héten kijött a doki és beadta neki az oltásokat amit kell. De szerintem a féreg irtót mindenképp adasd be neki, mert neki is volt amikor ide került.
2013. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyira lehet baja, ha elkapja pl. a parvót, 90%, hogy nem éli túl, amíg kölyök. Felnőttként jobbak lennének az esélyei.

Ha nincs pénzetek az oltásokra, ne vállaljatok kutyát! Mi lesz később, ha állatorvoshoz kell vinni? Miből lesz normális kajája?

Gyereket sem szülünk a vak világba (jobb helyeken).

2013. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogyigazdi ***** válasza:
Minnél előbb kell beadatni neki az oltásokat, mert a második kombi után lesz védett a kölyök. Ezért nem ajánlott olyan helyre vinni, ahol olyan kutyák járkálnak, akik hordozhatnak vírus vagy betegek, és ezt felszedi a kutyád, és többet költesz rá, mint az egész oltási program. Nekünk most volt 3hónapos a "sarplaninac" babá, és mivel csúszott a fizum, az oltások is két hetet, de neki a kombit adta a doki, mert égészséges, féreg mentes, zárt udvarban tartott. Ha ezt boztositod számára, nm lehet baj. :)
2013. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) 10 hetes a kiskutya. kb mennyibe kerülnek majd az oltások?
2013. márc. 7. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
átlagban 3-7eFt között vannak, vidéken többnyire olcsóbb, Pesten drágább.
2013. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Volt hogy en sem tudtam beadatni,pontos idoben az oltasokat mivel az allatorvos elutazott!De azert minnel hamarabb be kell adatni!:)
2013. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!