Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit csináljak? Már két...

SOS Mit csináljak? Már két napja nem találom a kutyámat? Valószínű hogy ellopták!

Figyelt kérdés

Segítsetek mit tudnék még tenni? Már a környéket bejártuk kocsival de sehol nem láttuk, ami jó is mert így már nem tartom valószínűnek hogy elütötték. Viszont már 2 éjszaka eltelt és nem jött haza! Nem valószínű az sem hogy kiszökött mert mindenhol megcsináltuk ugy a kerítést hogy ne mennyen el. Ráadásul sajnos van eegy olyan gyanum hogy ellopták ugyanis elötte levő nap jött egy ficko és nagyon nézte a kutyát. amikor megkérdeztem mitcsinál azt mondta hogy jajj ne aggódjon nem bántom én csak nagyon tetszik nekem ez a kutya!!! Semmi sem biztos de van egy olyan érzésem hogy ez a ficko ellopta a kutyát. Mielött valaki kérdezi azért nem zártam be mert nem lehet mindig bezárva tartani másrészt meg egy aranyos beagle kutyáról van szó és az utcán sétálok mindig megállnak hogy milyen aranyos, meg "beszélgetnek" vele. Mit tudok tenni? Hogy tudnám megtalálni? Csipet is rakattunk bele. De ha jól tudom azzal nem megyünk sokra mert ha ellopták akkor úgyse kerül olyan helyre a kutya ahol leolvashatják a csipjéről az adatokat. Nem lehet lekövetni valahogy a csipen keresztül?

Bocsi hogy ennyit írtam és lehet hogy nagy hülyeségeket de nagyon kétségbe vagyok esve :(


2013. márc. 7. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Chipje van?

Jelntsd be az állatorvosodnál, hogy eltűnt.


Kérdezd végig a környező rendelőket, hogy nem adtak-e le talát kuyta infót.


Hirdesd fészbukon fotóval, a környéken plakáttal fotóval, szórólappal.

2013. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
igen van de ha jól tudom azon keresztül nem lehet lenyomozni.
2013. márc. 7. 17:52
 3/21 A kérdező kommentje:
az állatorvosnál már bejelentettem de ha ellopták nem hiszem hogy elviszik állatorvoshoz. :(
2013. márc. 7. 17:53
 4/21 anonim ***** válasza:
még az fb. lehet a megoldás ahogyan az előző válaszoló már megírta. ha osztják a képedet lehet hogy valaki esetleg tudni fogja hogy itt és itt már látta a kutyát. így te szépen oda tudsz menni hivatalos személyekkel és a kutya papírjaival hogy legyen kedves adja vissza. egyépként ezt ha tudod merre található az az ember akkor fb. nlkül is megteheted de csak ha biztos vagy benne hogy ott a kutyád és az a te kutyád. egyépként véleményem szerint nem szabadott volna a kutyát szem elől veszteni. ha bent vagy akkor a kutya is legyen bent veled. egyépként pedig ha suli vagy munka van egy olyan kutya amelyikkel rendszeresen foglalkoznak nem hiszem hogy pár óra lakásban egyedüli tartózkodásba belehalna.
2013. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hatalmas udvarunk van és egész nap nem hagyhatom a lakásban. Nagyon szeret az udvaron szaladgálni. Ráadáaul a beagle nem egy szobakutya. Rendszeresen foglakozok vele. Gondoskodok róla. A probléma az hogy nem tudom ki volt az a fickó.
2013. márc. 7. 18:25
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. márc. 7. 18:26
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ellopták csak elviszik állatorvoshoz. Vagyis idővel biztos el jut oda a kutya.

Ha kiszökött akkor reménykedj benne, hogy valaki megtalálja és elviszi dokihoz.

Minden esetre jelentsd az eltűnését az állatorvosodnál, közeli gyepmesteri telepeken, menhelyeken hogyha oda kerül értesítsenek.

Kiplakátolhatod a környéket, megkérdezheted a szomszédokat nem e látták. Facebookon posztolhatsz, kérd meg az ismerőseidet hogy osszák. Írj olyan oldalaknak ahol eltűnt kutyákat tesznek ki, ha van a közeli menhelynek akkor megkérheted őket hogy face-re és a honlapjukra is rakják ki. Apródra és hasonló oldalakra is kirakhatod, hogy eltűnt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem megkerül a kutyusod!

2013. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2013. márc. 7. 19:05
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a sintértelepekre érdemes benézni rendszeresen,az én tesóm megtalálta ott a saját kutyáját.

A neten fenn vannak kerületenként a bevitt kutyák fényképei ,ő így találta meg,a netes fényképek alapján!

2013. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ott is megnézem, Mondjuk ugy gondoltam hogy mivel van benne chip így beazonosították volna hogy kié.
2013. márc. 7. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!