Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit csináljak? Már két...

SOS Mit csináljak? Már két napja nem találom a kutyámat? Valószínű hogy ellopták!

Figyelt kérdés

Segítsetek mit tudnék még tenni? Már a környéket bejártuk kocsival de sehol nem láttuk, ami jó is mert így már nem tartom valószínűnek hogy elütötték. Viszont már 2 éjszaka eltelt és nem jött haza! Nem valószínű az sem hogy kiszökött mert mindenhol megcsináltuk ugy a kerítést hogy ne mennyen el. Ráadásul sajnos van eegy olyan gyanum hogy ellopták ugyanis elötte levő nap jött egy ficko és nagyon nézte a kutyát. amikor megkérdeztem mitcsinál azt mondta hogy jajj ne aggódjon nem bántom én csak nagyon tetszik nekem ez a kutya!!! Semmi sem biztos de van egy olyan érzésem hogy ez a ficko ellopta a kutyát. Mielött valaki kérdezi azért nem zártam be mert nem lehet mindig bezárva tartani másrészt meg egy aranyos beagle kutyáról van szó és az utcán sétálok mindig megállnak hogy milyen aranyos, meg "beszélgetnek" vele. Mit tudok tenni? Hogy tudnám megtalálni? Csipet is rakattunk bele. De ha jól tudom azzal nem megyünk sokra mert ha ellopták akkor úgyse kerül olyan helyre a kutya ahol leolvashatják a csipjéről az adatokat. Nem lehet lekövetni valahogy a csipen keresztül?

Bocsi hogy ennyit írtam és lehet hogy nagy hülyeségeket de nagyon kétségbe vagyok esve :(


2013. márc. 7. 17:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken túl még annyit tudnék hozzátenni, hogy a keresési hirdetésekbe, mind FB-on és plakáton is kicsit lódíthatsz: állítólag ha azt írjuk, hogy a kutya beteg, állandó orvosi ellenőrzésre vagy állandó gyógyszerszedésre szorul (pl. epilepszia, cukorbetegség, allergia) akkor nagyobb az esély, hogy visszajusson hozzád, mert ha tényleg ellopták akkor nem valószínű, hogy a tolvaj egy ilyen macerával járó, beteg kutyát akarna.

Másik legjobb módszer, hogy jó magas jutalmat ajánlasz fel a becsületes megtalálónak.

Ez legyen annyi, hogy akármilyen céllal lopták esetleg el -ne adj' Isten viadaloztatott kutyáknak gyakorolni vagy szaporítani- megérje visszavinni hozzád. Egy ismerős 100ezer Forintot ajánlott fel, 48 órán belül otthon volt a kutya. Tudom, hogy nem kevés pénz, de hát ez van.

Végül, ha az eltűnt beagle szuka akkor írhatod azt is, hogy ivartalanítva van, hogy ne akarják felhasználni szaporításra.


Remélem visszajut Hozzád a kutyád!

2013. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!
2013. márc. 7. 19:53
 13/21 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, őszintén drukkolok Neked.


Annyi jutott még eszembe, hogy vajon a Petvetdata-n nem lehet azt feltüntetni, hogy eltűnt kutya, eredeti gazdája keresi?

Arra gondolok, hogy chip van a blökidben, Te jelzed az állatorvosnak, hogy elveszett, ő beírja az azonosító szám mellé ezt a szöveget, és ha valaki mondjuk megtalálja vagy aki ellopta elviszi dokihoz akkor ő lássa ezt a kiírást, ha megkeresi a chipet a kutyában.

Érthető volt ez így? :)

Vagy egyáltalán ez így megoldható? Ha nagy hülyeséget írtam akkor elnézést kérek, remélem valaki kijavít majd.

2013. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Értettem de nem hiszem hogy ez így lehetséges, de úgyis benne van a gazdája neve és minden adat a chipben ugyhogy az orvost már felhívtam és azt mondta figyeli a beagleket :) Még egyszer köszönöm szépen és ha bárkinek bármi ötlete van örömmel várom :)
2013. márc. 7. 20:52
 15/21 Valletta ***** válasza:
100%

Utolsó, ez nem kivitelezhető. Meg eleve ha valaki talál egy kutyát és vissza szándékozik adni, az megnézeti a chip adatokat és az orvos már tudja is hívni a tulajdonost.


A környék összes orvosának szólj, ne csak annak az egynek. Minden környékbeli menhelyet, gyepit, állatmentő társaságot értesíts. A plakátokra írj rá legalább 10-15 ezer forintot, vagy amennyit fel tudtok ajánlani, de jellemzően ennyiért visszaadják, hiszen ennyiért már kölyköt lehet venni szaporítótól. Ja, és figyeld a netes, illetve helyi újságok hirdetéseket, hátha el akarják adni. Drukkolok, hogy meglegyen!

2013. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A chipet minden állatorvosnak regisztrálnia kellett a petvetdatán. Amikor elveszik egy kutya, bármelyik orvos fel tud menni az adatbázisba és be tudja írni, hogy elveszett. Ma már elviekben minden orvosnak automatikusan ellenőriznie kellene minden hozzá vitt új kutyát, hogy nincs-e benne chip.
2013. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocsesz, hogy megint én vagyok a 11-es meg a 13-as.

Ezt találtam: "A Magyar Állatorvosi Kamara online adatbázisában, a petvetdata-n van arra is lehetőség, hogy a kutya kezelőorvosa a megjegyzés rovatba beírja a körözést! Ha állatorvos olvassa le a chipet, akkor ezt azonnal látja!"


Ez alapján működhet valahogy amit írtam szerintem.

2013. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek én is az utolsóval. ugyanis ha én pl. elloptam és elviszem az állatorvos nem kér személyit én meg simán mondhatom hogy én vagyok kis julcsi vagy a pasim nagy józsi csak most én hoztam el. akármit. viszont ha találtam akkor eleve úgy viszem az orvoshoz hogy találtam egy kutyát nézze már meg kié hogy visszajusson hozzá. én tuti szólnék az orvosnak hogy tüntesse fel hogy a kutya elveszett és keresik!
2013. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A tévedések elolszlatása érdekében:

A CHIP-ben nincs semmilyen adat a tulajra vonatkozólag!!! A chip nem más, mint egy számsor. Mint az árucímke vonalkódja vagy a bankkártya mágnescsíkja számsora.

Ehhez a számsorhoz rendelik hozzá a tulaj adatait a petvetdata adatbázisában. És többek között azt is, ha a kutya "körözés alatt áll" azaz elveszett és keresik. Ilyenkor az állatorvos, aki azonosítja, köteles eljárást kezdeményezni.

Amúgy egy jó hír: sok beagle szökős és van, amelyik 5-6-7 nap múltán magától megy haza, ha kibolyongta magát :)


Drukkolok, írj, ha van fejlemény. az Első válaszoló voltam üdv

2013. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 9. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!