Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvinném kutyámat sétálni, de...

Elvinném kutyámat sétálni, de félek hogy szembe jön egy póráz és gazda nélküli kutya és hogy akkor mit tudnék csinálni. ötletek?

Figyelt kérdés

kertes házban lakunk,kis testű kutya szóval elég nagy tere van mozogni,de most hogy jobb az idő elvinném egyedül hogy ne apukámnak kelljen.

15L


2013. márc. 7. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Laza pórázon hagyod, hogy megismerkedjenek egymással. Ha nincs forgalom (város széle, erdő, mező, park) akkor el is engedheted ilyenkor, mert ha egyik kutya sincs pórázon, akkor kicsi az esélye, hogy összebalhézzanak. Mi még sose találkoztunk agresszív önsétáltató kutyával, olyanokkal viszont annál inkább, akivel ott volt a gazdája is.
2013. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
evvel az a baj hogy a környékünkön sok a kóborkutya és a kutyám elég "nagypofájú" és képes nekimenni,de ha megpróbálom szétszedni őket akkor nekem esnek,viszont azt se akarom hogy a kutyámnak baja legyen mert igen szeretem.
2013. márc. 7. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... Akkor rosszul tetted fel a kérdést. :) Szóval nem a kóbor kutyákkal van a baj, hanem a te kutyád nincs megfelelően szocializálva. Előbb pótolni kell ezt a hiányosságot.
2013. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is írta, szocializáljátok megfelelően és neveljétek normálisan.


A kert nem sokat számít. Nem fog egyedül rohangálni a kutya, mint egy hülye. És igényli azt, akárcsak egy gyerek, hogy naponta új ingerek érjék. Így a séta kell.

2013. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ez az opció mindig előfordulhat,úgy tudsz a legjobban ez ellen védekezni ha figyelsz és elkerülöd a találkozást az idegen kutyával.

Hiába írják itt feljebb ,hogy szocializálni kell a kutyád,ha az idegen kutya kötekedős akkor kész a baj.

Én amikor sétálok a kutyámmal a közeli cigánytelepről kijáró dögökkel szoktam hadakozni általában.Az én módszerem a következő:viszek magammal egy 1méteres seprőnyelet és akkorát verek a közeledő dögre amekkorát bírok.Ha összeugranak akkor természetesen elengedem a kutyám,mert a póráz akadályozza a védekezésben ill támadásban.

2013. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) az utolsó kommentelőnek főképp.ha nem is az én kutyám megy neki mert arrébb rángatom,az idegen kutya attólfogva még odajöhet...
2013. márc. 7. 19:32
 7/9 A kérdező kommentje:
és amúgy a kertben játszunk is vele,magától is futkározik mert "segít" anyukámnak a kerti munkálatokban
2013. márc. 7. 19:33
 8/9 Valletta ***** válasza:

A kerti futkározás nem helyettesíti a szocializációt. Vagy olyan kutyát akarsz magadnak, amelyik mindenkinek teli szájjal pofázik és hőbörög a póráz végén?


A kóbor kutyák miatt ne aggódj, egyáltalán nem jellemző rájuk a támadó magatartás. A kutyádat kell olyanná nevelned, hogy ne provokálja a többit és akkor nem lesz baj. Én éltem olyan környéken, ahol minden sarkon volt két kóborkutya és tapasztalatból mondom, hogy hónapok alatt egy mordult rá a kutyámra, szerintem az is csak azért, mert ahogy a sarkon fordult be nagy hévvel pont belénk botlott. Ráüvöltöttem és elhúzta a csíkot. Ez hülyeség, hogy a kóbor kutyák harapnak.

2013. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En volt h setaltam 2 nagytermetu kutyammal es az utca vegen lattam egy kutyat gazda nelkul gondoltam kerulok egy haztombot h elkeruljem az esetleges konfliktust. Hugom is velunk volt es mikor mar majdnem befejeztuk keruloutunkat megkerdezte mire volt ez jo? (ő nem latta a kutyat) Erre én:

-Csak tettünk egy kört h elkeruljuk azt a kobor kutyat.

-Milyen kutyat?

Korbenezek... nezem hol van... majd meglátom h epp a hatam mogott az én kutyusommal ismerkedik :)

-Ezt a kutyàt !

2013. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!