Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miniatűr bullterrierrel...

Miniatűr bullterrierrel kapcsolatban lennének kérdéseim (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Nyár elején tervezünk venni egy kutyust, miniatűr bullterrierre gondoltunk, vagy pedig egy menhely. De minden esetre fel szeretnék készülni a jövevényre, ha esetleg emellett döntenénk.

Pár kérdésem lenne minibull gazdiktól, vagy úgy általában.

-Akinek van,melyik tenyésztőt választotta?

-Mennyiért vette a kölyköt?

-Kertben vagy lakásban tartja?

-Hogy megy a tanítás? (nehéz, makacs)

-Mennyit sétáltok vele?

-Mennyire sportos?

A válaszokat köszönöm mindenkinek :)



#tenyésztő #bullterrier #mini bullterrier
2013. márc. 8. 20:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) Sokat segítettetek!
2013. ápr. 2. 11:07
 12/14 T.kennel ***** válasza:

Szia!

Most olvastam végig a folyamot...Háát mit mondjak. Nem tudom vettél-e kutyust de vannak kennelek, melyekről inkább nem beszélnék és itt említve is vannak. Pl.az egyiknek igaz bikató a szukája de kettő alommal és bér tenyésztésével nem nevezném tenyésztőnek.....Ami fontos, hogy olyat keress aki garanciával aeja a kutyát.Mert ugye az ennél a fajtánál az fonos.A másik, hogy ne neveket vásárolj hanem kutyát.Ha pénzed van itthon három lábbal is lehet fajta győztes kutya...Ez tapasztalat.Legyen a standardnak megfelelő a kutyus.Fonos,hoty a méretet a szuka örökíti.Tehát egy nagyobb kan az egyik szülő nem kell félni.Van nagyon nagyon sok jó tenyésztő itthon. A legtöbb nem mutatja meg kiállitáson kutyáit a korrupt bírák miatt.Említve van egy tenyésztő aki facebook ismerősök felhajtása miatt jár kiállításra.A neves kutyájának örökítése pesig hobbinak is jó indulat mint minibull.Szóval ívelt fej és jó fogazat.Ez legyen fontos. Sok sikert. Szabolcs Megyében van egy tenyésztő,akitől a Németek veszik a kicsiket.Ha onnan sikerül venned szerencséd van.

2013. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Még nem vettünk kutyust,mert a megfelő tenyésztőt nehéz megtalálni:s

Melyik az a szabolcsi kennel?:)

2013. júl. 26. 12:47
 14/14 T.kennel ***** válasza:

Szia!

Ha jól emlékszem Tiszadobi Kennel vagy valami hasonló.Én staffikat tenyésztek és egy helyen szóba került a nevük.Természetesen ajánlani másokat, nem mindig jár szerencsével.

Őket is megkeresheted ha gondolod.De hangsújozom szerintem a garancia ami fontos.Aki meri vállalni az tudja, hogy mit csinál és nem néz hülyének senkit.Ha jól tudom ők adnak garanciát minden kutyájukra és nem kinlódnak a t.k val sem.Referenciát kérj tőlük is.Tőlem is ezt kéri mindenki.Azért vagyok képben én is a minikkel, mert fontolgatom a tenyésztésüket.Nehéz és nagy kihívás a standard-ot tartani.Ezért is említettem korábban, hogy a név nem mindig párosul jó kutyával.A jellemük a miniknek engem lenyűgözött.Igazi családi kutya és egyik fajtához sem hasonlítható.Amint lehet belevágok a tenyésztésükbe.Eddig akiket én néztem Fehér Varázs,Tiszadobi,Egervári,Tajga Réme,Őrhegy Réme de a Tiszadobiak állitólag nem szívesen adják el itthonra.Ma megkeresem én is akiket leírtam.Ahhogy belekeveredtem ebbe a forumba annál jobban érdekel engem is.De azt tudom,kiket nem fogok megkeresni.Túl sokat láttam mi megy a minik körül a kiállításokon.A standard bulloknál még korrekt a helyzet.

2013. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!