Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes komondor kölyök, ha...

12 hetes komondor kölyök, ha rászólok erélyesen pár cseppet maga alá pisil, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Nyugodt, könnyen tanul és eljár könnyíteni magán a kert egy bizonyos szegletébe, de mostanában, ha túl iuzgatott vagy rászólok, mert valami rosszat csinál, akkor észre veszem, hogy pár cseppet kiengedett a térkőre. Ez lehet betegség, vagy majd kinövi?
2013. márc. 11. 10:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%
Öröm, mikor a kultúrtenyésztők és kutyatartók ősi fajtákat akarnak tönkretenni a modern felfogásukkal. Nem elég, hogy tönkretették a modern kutyákat, folytatni akarják a rombolást.
2013. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi lennék, hogy egy pásztor mit is szólna, ha azt látná, hogy egy ilyen kutyával napi 1-2 órát tölt csak a gazdája. Mint írtam és mint gondolom te is tudod, régen kora reggeltől estig a pásztor mellett volt a komondor és őrizte a nyájat, dolgozott, kommunikált a gazdájával és mozgott. Ehhez képest ma... Nem az teszi tönkre az ősi fajtákat, ha sokat van a gazda mellett, hanem az, ha ennyire elhanyagolják őket.
2013. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy egy pásztor mit szólna, hogy a kutya bent van a házban vagy az ágyban.... :) Egyébként honnan veszed ezt a napi 1-2 órát, ha jól emlékszem nem írtam időintervallumot.
2013. márc. 12. 11:51
 14/31 anonim ***** válasza:
34%
Te ennyire korlátolt vagy? Ki mondta, hogy a kutya az ágyban legyen? AZ én kutyám is kinti és benti. Estére bejön a házba, de egy bútorra sem mehet fel. Rendesen le van fárasztva, ezért még életében egyszer nem jutott eszébe, hogy bármiben is kárt tegyen bent.
2013. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Én azt nevezném korlátoltnak, aki csak a másik sértegetésével képes véleményt nyilvánítani..... Örülök, hogy nálatok ez a módi, de nálunk nem, én se akarlak megváltoztatni, akkor neked miért nyújt az örömet?? Egyébként hol írtam, hogy nálatok az ágyban van a kutya, csak megkérdeznék egy pásztort, mi a véleménye ezekről a hóbortokról.....
2013. márc. 12. 12:09
 16/31 A kérdező kommentje:
A lefárasztást meg elég szubjektív, pl a vizslámat sose láttam fáradtnak, még akkor se, ha félnapon keresztül dobálom neki a labdát a 30 fokban, pedig nálunk van helye futni, iszik két kortyot és megy tovább. 12 hetes komondort szintén nehéz lefárasztani nem csak azért mert annyit eszik mint egy ló és tele van energiával, inkább azért mert a zsákmányösztöne közelít a 0-hoz, így a labdára se reagál ösztönösen...
2013. márc. 12. 12:25
 17/31 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől vetted a komidat? Én is nagyon gondolkozok azon, hogy vegyek egyet a nyáron-ősszel.


Mennyire tanul nehezen? Mennyire makacs ilyen kis korban? :)

2013. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van, de nem akarok reklámozni. Makacsnak nagyon makacs volt, főleg az elején 8 hetes kora után pár nappal került hozzánk, az első egy hétben nem volt hajlandó enni a kezünkből csak a kis táljából, rámorgott a vizslánkra (aki egyébként nagyon barátságosan fogadta), nagyon bizalmatlan volt. Kb 10 hetes kora után viszont teljesen megváltozott, elfogadott minket és már nincs semmi probléma vele. Nagyon tanulékony, ha következetesen rávezeted mit szeretnél, akkor hamar elsajátítja az isemreteket. Nagyon okos és értelmes, hatalmas a szeretet éhsége, és nagyon elven, főleg délután és estefele éled fel délelőtt inkább sütteti magát a napon. Az idegeneket már most megugatja, tényleg nagyon bizalmatlan. A bundája az nagyon durván koszolódik, de száraz rongyba (kiszemelte magának a levágott száraz pampafüvet imád benne fetrengeni) meghempereg és látványosan kifehéredik. Mi nagyon megszerettük, ajánlani tudom.
2013. márc. 12. 15:31
 19/31 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt a pásztorkutyák olyan nagyon sokat nem voltak a gazdával, ezek nem terelők, amik a juhász nyomában járnak egész nap. A pásztorkutyák sokszor a nyáj másik oldalán, a pásztortól akár 1km távolságban is lehettek.


Másrészt a komondor továbbra is kinti kutya. Sem a mérete, sem a habitusa, sem a szőre nem alkalmas arra, hogy benti kutya legyen.


Harmadrészt pedig gratulálok a kis komondorhoz! :-) Az enyém már 4 éves.

2013. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Azért nem fárad el a vizsla soha, mert nem is fárasztod le. Az, hogy futtatod, édes kevés és nem is számít valami sokat. Szellemileg is foglalkozni kell vele és rendszeresen vinni kell más kutyák közé. Mellesleg a magyar vizsla csak benti tartásra alkalmas! Ha ezt képtelen vagy elfogadni vagy megérteni, akkor persze egy szót sem szólok, elfogadom, hogy vannak különc, felelőtlen emberek, akik nem a kutya érdekeit és igényeit nézik.

És honnan veszed, hogy a kutyának az ágyban kell aludnia? Kérlek, azért valótlan dolgokat ne magyarázz már bele a válaszaimba! A komondornak az az igénye, hogy egész nap az ember mellett lehessen, dolgozhasson, mozoghasson, legyen feladata. Ehhez képest te kirakod dísznek a kertbe, napi pár óránál többet nem foglalkozol vele (mert nem hiszem, hogy hazamész délután és késő estig be se mész a lakásba, csak a kutyával vagy, hogy napi 8-10 órát vele töltesz) és semmi feladatot nem adsz neki. Legfeljebb majd jóval később az lesz a feladata, hogy védje az udvart, a fákat, a kerítést és a házad külső négy falát. Megint csak mondom, még csak egy kis babakutyáról van szó, ennél szinte minden jobb lenne!



71%-os válaszoló, nem tudom, hogy hol olvastad, hogy a komondor juhász kutya. Én ilyet nem írtam. Azt írtam, hogy őrizte a nyájat és ekkor végig az ember mellett volt! Kérlek, moderáld magad egy kicsit! Ne itt vezesd le a feszültségedet és dühödet! Tudom, sokan csak ezért járnak ide, de te inkább keress egy pszichológust.

2013. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!