Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes komondor kölyök, ha...

12 hetes komondor kölyök, ha rászólok erélyesen pár cseppet maga alá pisil, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Nyugodt, könnyen tanul és eljár könnyíteni magán a kert egy bizonyos szegletébe, de mostanában, ha túl iuzgatott vagy rászólok, mert valami rosszat csinál, akkor észre veszem, hogy pár cseppet kiengedett a térkőre. Ez lehet betegség, vagy majd kinövi?
2013. márc. 11. 10:06
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Biztos egésznap a labdát dobálom csak neki.... ez egy példa volt... Egyébként az, hogy szellemileg nem dolgozik a kutya a labdadobásnál az sem igaz, nem csak úgy észnélkül dobálom neki, de had ne részletezzem, hogy játszok a kutyámmal. Az, hogy a vizsla benti kutya elég merész kijelentés, mivel egy örökmozgó energikus állat, nem szereti a bezártságot, ha a kennelébe bezárom már azt is utálja. Mivel nálunk télen megoldott, hogy zárt fűtött helységben van , így nem fázik rövid bundája miatt, teljesen megfelelő kinti tartásra, 7év alatt egyszer sem volt beteg. Komondor meg köszöni jól van, nem rég jöttem be tőle. Komondor egyébként az egyik legönállóbb kutyafajta, idéznék a fajta jellemzésből: "A legszívesebben többnyire a „családja” társaságban tartózkodik, de arra is képes, hogy a nap nagy részében saját magát szórakoztassa a kertben. Soha nem erőlteti rá magát a gazdájára." A komondor önálló munkavégzésre lett kitenyésztve, ahogy az előző kommentelő is írta, és ahogy a fajta jellemzéséből is kiderül. Sokkal nagyobb traumát okoz neki, ha félévig bent tartom utánna meg kirakom a szűrét, minthogy kezdettől fogva ki van alakítva egy állandó rendszer.


Én nem mondtam, hogy ott kell aludnia, de sokan csinálják ezt, gondolom Te is hallottál, már ilyenről. Látom tényleg nem ismered ezt a fajtát, a kis "babakutya" egész délelőtt fekszik (tudom mert hétvégén is ezt csinálja) és délután mire hazaérek kb addigra éled fel, ez a része oké a dolognak, direkt vártam tavaszig, a kutya megvételével, hogy már megérkezik a jóidő és minél többet tudjak vele foglalkozni, télen nem vagyok kint olyan sokat. Tavasszal végzem a dolgom közbe ott van velem, játszok is vele, meg tanítom, régen se foglalkoztak a kutyákkal többet mégis voltak jó kutyák. Én inkább azt tartom állatkínzásnak, amikor vizslát panelba tartanak, vagy tacskó hasa a földet súrolja úgy fel van hízlalva, de azt hogy a kutya egy marhanagy kertben nő fel, ez valahogy nem meríti ki nálam az állatkínzást, ráadásul mégcsak nem is unatkozik, mert van vele egy másik kutya, és gyönyörűen eljátszanak egymással. Nem értem miért kell elítélni az embert azért mert nem a lakásban tartja a kutyát, szeretem a kutyáimat, de nincs gusztusom vele együtt élni egy zárt légtérben, utálom ha pofán nyal, mert az előbb a végbelét nyalogatta. Gyereknevelésnél sem az a szeretet ha megengedek neki, vagy megveszek neki mindent....

2013. márc. 12. 21:35
 22/31 anonim ***** válasza:

18:22


Én nem írtam hogy juhászkutya, azt írtam pásztorkutya. És pont azt hoztam fel példaként, hogy mivel nem terelő (ami a juhász mellett van folyamatosan), hanem pásztorkutya, amelyik sokszor órákig nem találkozik a pásztorral.

Szerintem pont Te vagy az, aki dühből ír butaságokat. :-)

A pásztorkutyák pont hogy a leginkább embert nélkülözni tudó kutyák az összes fajta közül.


A magyar vizslás dologgal egyetértek, az valóban kinti-benti kutya, nem növeszt aljszőrzetet, mint pl. a hasonló szőrmérettel rendelkező, de mégis kint tartható magyar agár.

2013. márc. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Na jó. Ehhez már nem lehet mit hozzá fűzni. Ha szerinted a magyar vizslának a kertben a helye, holott ez a fajta pont, hogy mindig is szoba kutya volt a kitenyésztése során, ha szerinted egy csöpp kölyöknek az a jó, ha a kertben van, ha azt írod, nincs gusztusod egy térben élni a kutyáiddal, ha azt hiszed, az a jó a kutyának ha nagy területe van, akkor nincs miről beszélnünk. Nem értesz a kutyatartáshoz és ha nincs arra ingered, hogy megadd azt a minimumot nekik, amit igényelnek (mert a vizsla igényli az ember állandó társaságát és a lakást, egyszerűen mert így tenyésztették ki és mert egy 3 hónapos kis kölyök még nem tudja normál esetben nélkülözni a gazda jelenlétét) akkor nem is értem, miért tartasz állatot. Vagy miért olyat, aminek nem vagy hajlandó megadni azt, amit igényel. Vizslát kertben tartani... Na ez állatkínzás már!
2013. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A vizsla soha nem volt szobakutya, főleg nem a kitenyésztése során. :-) A vizslák univerzális vadászkutyák, azaz munkakutyák. Az, hogy télvíz idején a zimankóban és nagy viharokban beengedik őket, egy dolog. De azért ne mondjuk már rá azt, hogy szobakutyának lett tenyésztve, mert ez égbekiáltó ostobaság! :-D
2013. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak egy picikét vennéd a fáradságot és utána néznél, tudnád, hogy kialakulása során mindig is a lakásban élt a vadász mellett a vizsla! Mert anno a vadásznak a kutyája volt a legfontosabb, mert egy jó vizsla biztosította a vadász megélhetését. Persze, hogy kincsként vigyáztak rá! Még 200 évvel ezelőtt ha valaki a kertbe kidobta volna a vizsláját, az biztos, hogy a telet már ház és fedél nélkül töltötte volna a vadász jóvoltából, mert akkor még bizony becsben tartották ezt a fajtát. Ha még régebbre néznél, láthatnád, hogy csak a nemesek tarthattak ilyen kutyát. Még nagyobb értéke volt ennek a fajtának. Soha az életben nem volt kerti kutya! Ez csak az elmúlt úgy 50-70 év ostoba, falusi paraszt felfogása, hogy a vizsla kerti dísznek való!

Mellesleg a szőre sem alkalmas a kerti tartásra. Úgy 2mm a szőrhossza összesen és semmi aljszőre nincs! Hogy lehetne már így kirakni télre és nyárra? Gondolkozz már, kérlek.


Se tenyésztők, se fajtamentők, se menhelyek nem adnak kerti tartásra vizslát! Vajon miért... Fejlettebb országokban, ahol kicsit jobban tisztelik a magyar vizslákat, mint nálunk, el is koboznák a kutyát, ha kertben tartanák és bizony állatkínzásért, elhanyagolásért súlyos bírságokat szabnának ki a gazdának.

2013. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ennyire elvakult nem lehetsz, nem a hóba fekszik meg a fagyba.... Fűtött helységben van, melegen Télen! Ennyi erővel vigyük be a lovat is a házba, mert az is biztosított megélhetést.... Annyira szidod az ostoba vidéki parasztokat, gondolkodj el, hol lennének a városiak, a vidék nélkül... (paraszt kifejezést pejoratív értelemben a kommunisták találták ki, ha ma mindenkinek annyi esze lenne mint egy régi parasztnak nem itt járnánk...) Komondornak vagy egy vizslának nem számít a terület, ez egy baromság, a komondor hatalmas terület igényű, a vizsla pedig nem akkor boldog, ha pórázon leviszed egy órára a térre, hanem ha gondtalanul szaglászhat és járkálhat ergo egy nagy területen jobban érzi magát. Az hogy a vizsla erősen család centrikus, és éjjel nappal a gazdája közelében lenne ez igaz, de nem hal bele, ha ez nem így történik, egy vadász ráért egésznap vele lenni, hiszen ez volt a munkája, változnak az idők, így változnak a kutya igényei is, ha ehhez szokott hozzá kiskora óta, akkor ez számára a természetes. Nyáron egyébként miértne lehetne a kertben? fázik a 20 fokba vagy mi? néha azt se tudod mit írsz. Tartottál már valaha vizslát vagy komondort, vagy csak a neten olvastál róla?
2013. márc. 13. 19:26
 27/31 anonim ***** válasza:
38%

Tudod, a hozzád hasonlóak miatt van akkora konfliktus a nem kutyások és a kutyásokat között és a hozzád hasonlóak miatt utálják a magyarokat a külföldiek is, teljesen jogosan. Mert nem vagy képes minimális információt gyűjteni se úgy általában a kutyáról, se az adott fajtákról. Ahogy írod, nem tudod nevelni az állatokat és nem vagy hajlandó velük megfelelően foglalkozni. Nem is tudom, miért tartasz egyáltalán kutyát így. Azt írod, séta helyett ott nekik a kert és ha viszed őket, akkor is csak pórázon. A magyar vizsla pedig be se teheti a lábát a lakásba. Csak egy kérdés, és mennyit viszed őket más kutyák közé, mennyit dolgozol velük?


Mellesleg az, hogy egy olyan fajtát tartasz kertben, amelyet évszázadokon keresztül úgy tenyésztettek, hogy mindig az ember mellett lehessen, minden csak nem természetes! És persze, nincs egész nap időd a kutyára, de még mindig jobb az, ha napi 16 órát lehet melletted, mint napi 2-3-at.

2013. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
52%

A magyar vizsla őse a pannon kopó, amely egy sokkal szívósabb fajta volt, csak nem volt ennyire sokoldalú. Belőle alakult ki a magyar vizsla (nyugati vizslák keresztezésével), valamint az erdélyi kopó, amelyik még most is keményebb vadászkutya, mint a vizsla.


Ettől függetlenül a magyar nemesek nem tartották becsben a vizslát és a kopókat, mert volt egy sokkal nagyobb becsben tartott kutyájuk, a magyar agár. A magyar nemesek inkább az agarászatot kedvelték, mint a kopászatot.

És hozzá teszem, hogy a kutyát a régiek mindig is munkaeszköznek tartották, nem dédelgették és nagy ívben leszarták, hogy mi lesz velük, és ha valamelyik nem teljesített, már aznap fejbecsapták. De akár fogadásból vagy sértődésből is előfordult, hogy a gyengébben teljesítő kutyát elpusztították. A kutya munkaeszköz volt, nem családi kedvenc. Ennek megfelelően tartották és ennek megfelelően voltak szívósak az állatok. A mai vizslák valóban szobakutyák a régiekhez képest. Persze vannak kemény, munkavonalas példányok, de a küllemre tenyésztetteket le lehet húzni a wc-n.


Ettől függetlenül túlzásokba esel, mikor ennyire félted a vizslákat és az összes ilyen típusú vadászkutyát. Le lett írva, hogy senki nem akarja kirakni őket a téli időkben, de azt leszámítva tavasztól-őszig simán tartható kerti kutyaként.

2013. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Ezen már röhögnöm kell, miattam utálják a magyarokat a külföldiek :D:D Mivel nem válaszoltál a kérdésre feltételezem nem tartottál ilyen kutyákat, akkor kérlek ne alkoss róluk ennyire elfogultan véleményt. Egy jól nevelt kutya az jól nevelt a kertben is, és a lakásban is. Én nem tűröm meg a lakásban, és rohadtul nem érdekel neked mi a véleményed erről, ha Te beengeded a kutyát, hát engedd, én nem engedem, kész ezen kár vitatkozni.... De, ha egy kicsit gondolkodnál, akkor rájönnél, hogy ha a kutya ebbe nő fel, akkor neki ez a természetes, és megszokja.... A vizsla tökéletesen tartható kertben, egyedüli ellensége a téli hideg. A komondor meg csak kertben tartható, lakásban nem ajánlott, termete miatt sem, és habitusa miatt sem, mivel természeténél fogva, éjszaka aktívabb és bejárja a területét többször is, ellenőriz, és figyel, egy lakásban ez zavaró is lehet, ha folyton a helyére parancsolod kiölöd belőle ezt az ösztönt amitől a komondor az egyik legjobb pásztorkutyává vált, ha meg bezárod egy szobába akkor azt állatkínzásnak nevezném. Komondor másik alapvető fajtajelleme az önállóság, önálló döntésképesség, és munkavégzés, ebből a kutyából nem lehet szobakutyát csinálni, vagy ölebet ellentétes a vérével. Komondor egyedülálló jellemű fajta, nem lehet és nem is kell úgy nevelni mint egy németjuhászt....
2013. márc. 14. 09:42
 30/31 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm, már most is sok örömet okoz. A bundáját semmi képp nem szeretném földigérőre, nagyon összekoszolódik, de a túl rövid se tetszik, mégiscsak a fajta jellegzetessége a bundája, valami ilyesmit szeretnék majd: [link]
2013. márc. 14. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!