Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolhapetét ki lehet rázni...

A bolhapetét ki lehet rázni az ágyneműből pl?

Figyelt kérdés
Volt egy bolha a kutyámba, mikor észrevettem megfürdettem irtó samponnal. Másnap megint láttam azt az 1 bolhát, megfürdettem, egy hét múlva megint láttam azt az egy bolhát. Úgy gondolom ez ugyanaz a bolha, és a sampon nem használt. Most végre elkaptam a vérszívót és forró vízzel leengedtem a lefolyón. Mikor először észrevettem kimostam mindent a lakásban, ezért most nem mosok át mindent megint, elég költséges lenne . Ha kirázom az összes holmit, akkor kijön a pete, ha esetleg lepetézett?
2013. márc. 11. 13:37
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Hol lehet kapni ezeket a szereket? Állatorvosnál vagy állatpatikába? Vagy eledelesnél?

Köszi a tanácsot.

2013. márc. 11. 14:16
 12/37 A kérdező kommentje:

Bocsi mindenkitől a sok kérdésért, de friss kutyás vagyok, ezért kérdezősködök.

Foresto nyakörv mennyire lesz hatásos, ha a kutyám minden séta után kap láb és alvázmosást(tiszta víz)? Nyáron az egész testét lezuhanyozom , de ezek nem samponos fürdések, csak tiszta vízzel. Muszáj mert nagyon sok piszkot összeszed a hempergőzés után.

A bolhát felszedheti a fűből is, vagy valószínűbb, hogy más kutyától kapta? Ha van pete a lakásomba, akkor azt én áttudom vinni a ruhámmal máshoz? Zoknira tapad vagy ilyesmi?

Mindenkinek köszi az eddigi válaszokat.

2013. márc. 11. 14:33
 13/37 anonim ***** válasza:
Lakásban tartott kutya? Az enyém is, és én úgy próbálom kivédeni, hogy bármit felszedjen, hogy olyan térre megyünk ki, ahol látom, hogy rendszeresen nyírják a füvet, viszik el a levelet, szóval gondozva van. Nem tudom, mennyit segít, de biztos kevesebb a bogár, mint egy elhagyatott, szemetelt rész tele avarral (amiben szeretnek lakni ezek a kis piszkok). Bolhanyakörvből nem tudok tanácsot adni sajnos, de eddig a hosszú szőrű kutyám semmit nem kapott el, úgyhogy lehet hogy bevált a módszer. Azt hallottam, hogy az Advantix csepp, vagy bármilyen rovarirtó hatásosabb csepp formában, mint a bolhanyakörv.
2013. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Igen lakásban tartott kutya. Cseppet nem tudok rátenni, mert most, hogy jön a jó idő, az állandó esti tusolás szerintem hatástalanítja a szert. Vagy rosszul gondolom?

A foresto nyakörvről meg csupa jót írnak. Nem kell levenni ha víz éri az állatot, csak azt nem tudom, hogy mennyire hatásos, ha közben a kutyát víz éri. Nálunk nyírják a füvet rendszeresen a környéken, nagy dzsumbujba nem hordom én se. Ritkán futok össze más kutyásokkal, nem tudom, honnét hozza haza a dögöket :(

2013. márc. 11. 14:47
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
A cseppet a nyakára-hátára szokták tenni. Az egész kutyát megfürdeted? A nagy 40 fokokban én is bevizezem a szőrét, de máskor csak a lábait mosom le. Nem jó a bőrének a mindennapi fürdés, kimos egy csomó olyan dolgot belőle, ami védi őt, és könnyebben kiszárad - legalábbis én ezt hallottam. De az a nyakörv jónak tűnik, én is rákerestem!
2013. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Igen ez egész testét szoktam, mert kistestű, és ha csak egy kicsit futkos, és labdázik, mire hazamegyünk az egész teste piszkos. Sokszor ő maga kaparja a testére a koszt. Én úgy tudom, hogy a tiszta vizes zuhany az nem árt neki.

Amint lesz pénzem veszek neki forsetot, holnap pedig a bútorokra bolhairtót. Csak félek, hogy az egész nem ér semmit így, hogy a kutyának most nem tudok venni nyakörvet, és a lakást takarítom, neki meg csak a bolhairtó sampon van.

2013. márc. 11. 15:04
 17/37 Valletta ***** válasza:
100%
Arra az időre ki fogja bírni a kutyád "koszosan" is, amíg nem érheti víz, egyébként is szükségtelen (sőt) minden nap megfürdetni. Tényleg a Neostomosan a legjobb. Mosd le vele a kutyát, ne öblítsd le, a lakást meg fújd be vele, minden bolhát kiírt. Olyan nincs, hogy "egy bolha". Ezt követően megelőzésképpen használhatsz spot-ont vagy ha úgy tetszik, nyakörvet és nem fog a kutya több bolhát hazavinni.
2013. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy nem az én tisztaság mániám miatt kap zuhanyt esténként. Ilyenkor ruha van rajta, csak a sáros lábát mosom le, nyáron viszont a porban fetreng, egy kistestű kutya csak egyet futkos, és máris fekete vizet mosok le róla, különben ez mind a lakás összes szőnyegén lenne, és a bútorokon. Kösz a választ.
2013. márc. 11. 15:33
 19/37 A kérdező kommentje:
Egyébként én mindig meglepődöm azon ha valaki azt mondja, hogy nem szokta tiszta vízzel fürdetni este a kutyáját, mivel én látom milyen kosz jön le róla, akkor másoknál az mind megy az ágyneműbe? Itt a környéken is mindenki letusolja a kutyáját. Ez ugyanaz, hogy a cipőmet is leveszem, és nem azzal megyek a szobába, mivel mennyi kosz van rajta.
2013. márc. 11. 15:35
 20/37 anonim ***** válasza:
Én meg simán bejövök cipővel is. Nem burokban élünk....
2013. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!