Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolhapetét ki lehet rázni...

A bolhapetét ki lehet rázni az ágyneműből pl?

Figyelt kérdés
Volt egy bolha a kutyámba, mikor észrevettem megfürdettem irtó samponnal. Másnap megint láttam azt az 1 bolhát, megfürdettem, egy hét múlva megint láttam azt az egy bolhát. Úgy gondolom ez ugyanaz a bolha, és a sampon nem használt. Most végre elkaptam a vérszívót és forró vízzel leengedtem a lefolyón. Mikor először észrevettem kimostam mindent a lakásban, ezért most nem mosok át mindent megint, elég költséges lenne . Ha kirázom az összes holmit, akkor kijön a pete, ha esetleg lepetézett?
2013. márc. 11. 13:37
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Na, össze ne ugorjunk itt. Azért van több féle felhasználású, kiszerelésű bolhairtó, hogy mindenki azt használja, ami neki és a kutyájának praktikusabb. A napi kutyafürdetésről megoszlik a vélemény, szerintem se jó, nekem is kistestű hosszú fehér szőrű, és az enyém is feljön az ágyra. Havonta fürdetem, de akkor samponnal, közte a kosz úgy jön le róla, hogy minden nap minimum egyszer jól átfésülöm. Imádja, mert olyan neki mint a masszázs, a szőrt is és a koszt is kihozza belőle. Volt amikor sűrűbben fürdettem (igaz, samponnal, mert a sima víz csak összegubancolta a szőrét, sprőd lett tőle), és rögtön le is cseszett a kozmetikus, mert a kutya bőre tele volt piros pöttyökkel, amit a hosszú szőre miatt nem láthattam. Azt mondta az a durva bőrszárazság és korpa hatása. (Különben ha a bőrről állandóan le van áztatva az a védőréteg, akkor akár bőrgombát, vagy bármi más bőrbetegséget is sokkal könnyebben elkap!!) Szóval havi egyszer jól megfürdetem, szárítás közben végig fésülgetem, mert nem tapad akkor össze a szőre és nem megy úgy bele a kosz. És gyönyörű is mellesleg:))


Na mindegy is, én is befejezem a fürdetés témát. Az előttem hozzászóló #35-ösnek meg üzenem, hogy a kutyakozmetika a kutya egészsége miatt is fontos, az a kutya érdeke hogy ne földig lógó, csimbókos szőrrel szedjen fel mindent, esetleg úgy összeálljon hogy alatta begombásodik a bőre... Vagy amikor könnyít magán, az egész a szőrébe ragadjon, a jó kis kórokozóival... Pl. ha én nem vinném kozmetikushoz az én kutyámat, a szemébe lógna az egész, most kancsuljon vagy vakuljon meg a kutya, mert belemegy és összeszurkálja a szemét a haja? Basszus azért nem vagytok semmik.

Amúgy igen, ha nekem csak zsemlére és párizsira jut, inkább a fele adagot veszem meg abból is, de a kutyám kapja meg ugyanazt a tápot, mert nem ő tehet róla, hogy én csóró lettem.

2013. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

"Rúzsra nem futja de kutyakozmetikára meg igen?pff "

Ezt úgy kéne értenem, hogy mivel nem rúzsozom magam, akkor lehet hogy nem vagyok elég igényes? Mond neked milyen kutyád van? Ha hosszú szőrű akkor tudnod kéne, hogy annak kell a kozmetika, ha nem ,akkor mi közöd van hozzá, hogy én elviszem-e vagy sem? Ha azt írnám, hogy olyan hosszú a szőre, de nincs pénzem kozmetikára,akkor azért lennék állatkínzó a te szemedben, éppen ezért nem érdekel a véleményed egyáltalán. Különben akik a kérdésemre válaszoltak ,azokkal érdekes, hogy megtudtuk ütni a normális hangnemet, de veled, sajnálom nem megy, mert te mint már írtam ,csak kötekedni jöttél ide. Lásd be.

Nem ,soha életünkbe nem hallottunk a bolhákról, teljesen tudatlan család vagyunk.

Nem, nem veszem el a gyerekemtől a kaját, de ez megint olyan dolog, hogy közöd?

Aranyoskám, tudod van nekem egy férjem is, ketten talán kijövünk fizutól, fizuig. Ez megint olyan kérdés amire csak azt mondhatom, hogy közöd?

Na most már nem csak állatkínzó vagyok, hanem rossz anya is, ez jön le kedveském a szavaidból.Szólj a gyámügynek is gyorsan, ne csak az állatvédőknek. Mondtam én ,hogy te havonta veszel új rúzst? :D Bár akinek olyan sok pénze lehet mint az ilyen kioktatóknak ,azok havonta vesznek tutira újabb színeket, hiszen követni kell a trendet. De ez engem nem érdekel!

TE egyébként nem hallottál még arról, hogy nem kell kutyaruhára több ezret költeni , mert pl. átlehet alakítani egy gyerek ruhát is. Biztosan nem hallottál, te megteheted valószínűleg, hogy szórd a pénzt ilyesmire, van aki inkább kevés munkával megoldja otthon.

Különben én nem kötök bele senkibe, csak abba aki szerint én igénytelen vagyok, a te hozzászólásaid meg nem is említem, mert csak tudod mit írtál.

Köszönöm az intelligenciám teljesen rendben van, de neked muszáj írni olyat amilyet írtam, mert talán így érzékeled, hogy beletaposol másba te is, miközben hülyeségeket írsz. Abszolút nem úgy van ahogy te írod. De hagyjál már engem békén, nem érdekel a véleményed, mert mint mondtam, te csak kötekedni jöttél.

Lehet hogy mással el lehet itt beszélgetni. Hát nem érdekes? Te meg ezen gondolkozz el!

A nagyzolásod nem érdekel, hogy te kutyaruhát veszel, meg rúzst és egyebek.

Ne írj többet, miért ilyen nehéz felfogni? Ebből is látszik, hogy milyen céllal jöttél ide!

2013. márc. 11. 19:34
 33/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Az én kutyám Acana tápot eszik, orvos ajánlotta. De mivel kistestű nem eszik sokat, így elég neki 1 hónapra 1 kiló.

2013. márc. 11. 19:38
 34/37 anonim ***** válasza:
1 bolhát nehéz észrevenni. A kozmetikus elsősorban nem bolhát keres, hanem fésül, most, szárít, form-z. De ettől függetlenül sok betegésget észrevesz/észrevehet. Egy bolhát igen nehéz kiszúrni. Viszont ahol egy van, ott több is lapul.
2013. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért gondolom, hogy csak egy volt, mert elég kistestű, majdnem csivava méretű, és könnyen észrevehető ha van benne, főleg, hogy rövid lett a szőre, és csak egyet találtam, a kozmetikus pedig nem mondta, hogy talált volna valamit.
2013. márc. 11. 19:51
 36/37 anonim válasza:

Amint látom igenis érdekel, mert egyre terjedelmesebben foglalkozol a témával.

"A nagyzolásod nem érdekel, hogy te kutyaruhát veszel, meg rúzst és egyebek. "

Ilyeneket én sehol sem állítottam és azt sem írtam sehol mennyi pénzem van, vagy hogy mire költök. Elég nagy fantáziád van mindenesetre.

"Mondtam én ,hogy te havonta veszel új rúzst?"

Azt arra írtam, hogy olyan flancnak írtad le a rúzsvásárlást, hogy neked arra nem futja... Jelezni akartam, hogyha havonta vennél egyet az is 500 forint alatt lenne, tehát egyáltalán nem flanc, azt meg, hogy rúzst helyett mást is írhattam volna, de nem tettem és miért nem tettem, nem is akarom firtatni, mert a te agyi kapacitásod úgysem érne el odáig XD különben már elsőre leesett volna.

Hagylak is, hátha kapsz valami kielégítő választ a bolhapetére is, mert ennek úgysincs sok értelme.

2013. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Mindenki arról ír tippet, amit maga is megvesz. Nem nehéz következtetni. Sajnos túl egyszerű vagy.

Látom már nélküled azt se dönthetem el, hogy nekem mi számít luxus cikknek.

Különben kaptam hasznos válaszokat a kérdésemre kár, hogy te nem ütöd meg a normális ember mércéjét.

2013. márc. 11. 20:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!