Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolhapetét ki lehet rázni...

A bolhapetét ki lehet rázni az ágyneműből pl?

Figyelt kérdés
Volt egy bolha a kutyámba, mikor észrevettem megfürdettem irtó samponnal. Másnap megint láttam azt az 1 bolhát, megfürdettem, egy hét múlva megint láttam azt az egy bolhát. Úgy gondolom ez ugyanaz a bolha, és a sampon nem használt. Most végre elkaptam a vérszívót és forró vízzel leengedtem a lefolyón. Mikor először észrevettem kimostam mindent a lakásban, ezért most nem mosok át mindent megint, elég költséges lenne . Ha kirázom az összes holmit, akkor kijön a pete, ha esetleg lepetézett?
2013. márc. 11. 13:37
1 2 3 4
 21/37 Valletta ***** válasza:
82%
Ez pont olyan, mint az embereknél a hajmosás. Van, aki naponta kétszer is mossa, mert este izzadt lesz, nappal meg poros, de szerintem ez túlzás, nem tesz jót a fejbőrnek és csak hamarabb zsírosodik tőle a haj. A kutyával ugyan ez a helyzet. Ráadásul amiatt nem bolhátlanítani, mert úgy nem tudod lemosni, szerintem eléggé ellentmond az igényességnek. Az én kutyám poros ugyan, de nincsen bolha se benne, se az ágyneműben...
2013. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Az ágyba is? Mindegy ez már nem rám tartozik, hogy ki mennyire ad az efféle dolgokra, én nem megyek ezentúl se cipővel a szőnyegre, és a családom sem.

Itt mondják páran, hogy mennyire árt a kutyának a tiszta víz. Az állatorvos szerint teljesen rendben van, ő se engedi be a piszkos állatot az ágyba. Még ha samponnal fürdetném minden nap, az baj lenne, de a tiszta víz, nem árt a kutyának. Két állatorvosnál is jártam, mind a kettőnek mondtam, hogy nálunk mi a szokás, és semmi rosszat nem találtak benne.

2013. márc. 11. 16:03
 23/37 A kérdező kommentje:

"Ráadásul amiatt nem bolhátlanítani, mert úgy nem tudod lemosni"


Ki mondta, hogy nincs bolhátlanítva? Ha tudsz értelmezni, akkor felfogtad, hogy nyakörvet veszek, és nem cseppet. Vagy azét, mert te lehet ,hogy cseppet használsz én meg nyakörvet szeretnék, akkor az azt jelenti, hogy én igénytelen m@rha vagyok, mert mást szeretnék ami neked bevált?

Nem ismersz engem, én se téged, de ha neked jól esik, akkor oké, bevállalom a kedvedért, hogy totál igénytelen, koszos, büdös vagyok az egész családommal együtt. Természetesen azért, mert a kutyámnak nem cseppet akarok, hanem nyakörvet!

2013. márc. 11. 16:08
 24/37 A kérdező kommentje:
Amúgy por és por között is van különbség. Az asztal poros, letörlöd, az még nem fekete kosz. Kutya futkos kint a földeken, az már megint más, az már kosz inkább, nem is por. Konkrétan fekete víz jön le a kutyámról.
2013. márc. 11. 16:10
 25/37 anonim ***** válasza:

Én meg simán beengedem az ágyba is, és nem lesz retkes az ágynemű.

Sőt, a lakás se az.


Én meg vitatkoznék azzal, h nem árt a mindennapos sima víz. Igen, a klór általában baromira jót szokott tenni a bőrnek....

2013. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Oké, mondom tedd azt, ezek már nem tartoznak rám, hogy ki mit csinál.

Én nem változtatok ezen. Én látom, hogy fekete lé jön le róla vagy ti?

Én döntésem, hogy beengedem mindenhova, hogy aztán állandóan kárpitot sikáljak, ágyterítőt mossak, szőnyeget pucoljak stb., vagy lezuhanyozom, és semmi baja nincs tőle?

Rokonom 11 éves kutyájának se lett semmi baja az elmúlt 11 évében. Teljesen egészséges.

De nem értem miért kell eltérni a témától, és húzni a másik agyát. Mindenkinek más dolgok válnak be, szerencsére nem élünk egyformán mi emberek.

Ha a bolha dologhoz nincs több hozzáfűzni való, akkor hagyjuk, mert a fürdetés dologba még egy állat se múlt ki, főleg, hogy az orvos is egyetért velem.

Mivel nem tudjátok megváltoztatni a véleményem ezzel kapcsolatba, én meg a tiéteket nem is akarom, ezért hagyjuk.

Az alap kérdésre köszönöm a válaszokat mindenikek!

2013. márc. 11. 16:32
 27/37 anonim ***** válasza:
Kozmetika során már túl sok olyan kutyát láttam, akinek a bőre a "csak lemostam sima vízzel, az nem árt"-tól lett tiszta korpa.
2013. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Az én kutyám nem korpás egy kicsit sem. Különben a doki is mondta volna, hogy ez így nem oké, de mivel látta, hogy semmi baja stb. stb.
2013. márc. 11. 16:52
 29/37 A kérdező kommentje:
Te mint kozmetikus, megtudod mondani, hogy szerinted a kozmetikába észre kéne venni ha csak 1 bolha is van a kutyába? Mert onnan haza hoztam a kutyát, és akkor találtam benne egyet. Meg lett nyírva, szóval teljes kozmetika volt.
2013. márc. 11. 17:00
 30/37 anonim válasza:
21%
Szerintem nézz utána a bolháknak a neten... + azt sem értem ha 3-szor láttad állítólag ugyanazt a bolhát és csak azt az egyet miért nem fogtad meg ölted meg rögtön? Inkább hagytad, hogy csipkedje szegény kutyádat, hogy szívja a vérét, most szenvedett hány napig szegény, szerintem ez már kutyakínzás, lehet, hogy vérszegény is lesz ennek következtében... elgondolkoznék magamon, hogy mennyire vagyok gondos kutyatulajdonos, ... meg övet majd veszek neki ha lesz pénzem, de holnap már veszek bútorra peteírtót, -írtad fentebb, nemhogy rajta segítenél rögtön. Inkább vitatkozol a kutyafürdetésen, minthogy elvinnéd állatorvoshoz és adna rögtön valamit...
2013. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!