Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 éves szuka német juhász...

Neger kérdése:

4,5 éves szuka német juhász keverékem bántja a 11 hónapos harci kan kutyámat. Uralkodik rajta ő a falkavezér és ha beszól lenyomja. A kan egyébként bármilyen kutyának neki megy sőtt le is lenyomja. Ez mi?

Figyelt kérdés
a szkának vissza sem mer harapni a véresre harpja akkor sem.teljesen bepitizik neki olyankor,nem értem miért csak neki pont?
2013. márc. 11. 15:51
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.köszönöm a választ.de egy pár dolgot tegyünk rendbe.igen a kutyám verekedett már össze kinti kutyákkal.pl a nem messze lakó németjuhássz kannal aki ha kell ha nem kint lebzsel megugat megkerget egy-két biciklist,de momentán én sosem féltem tőle nem próbálkozott.viszont a nagyokos gazdája még unszolta is hogy:gyérünk cézár nóspángold el aztat a fenevadat"természetesen örültem hogy nem az én kutyám maradt alul és nem lett egyiknek sem baja.másik,vito,aki egyébként egy cane corso amstaff mix,gey teljesen szófogadó és értelmes kutya.ül, fekszik,aportirozik,és azt csinálja amit mondok neki.de ettől még a szuka nekimegy és nem hiszem hopgy őt kéne még tanitgatni,ha egyszer vissza sem harap.tanitsam még arra hogy feküdjön le és tartsa a torkát oda vagy mi?én a "harcitól" xd egyáltalán nem félek hogy bántja sosem tenné szereti hiszen vele nőtt fel második annya volt.
2013. márc. 11. 18:07
 22/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amikor nem látod, valahogy kiprovokálja a kutyád, hogy odakapjon a német juhász. Még nagyon fiatal, lehet hogy játszani akarna, vagy egyszerűen pörgősebb, rámenősebb, a német juhász meg a "helyére rakja", mert idegesíti. Figyeld meg, mikor kezd agresszív lenni a németj. ! Persze ne hagyd hogy nekimenjen, de figyeld, hogy mi az, ami kiváltja a dolgot.

Amúgy, tapasztalatból: a legvadabb, legrosszabb, legpofátlanabb kutyát is lehet motiválni étellel! Azt mondtad, ismerik a parancsokat. Ültesd le őket közel egymáshoz, és adj néhány jutalomfalatot nekik, egészen addig, ameddig valamelyik megbontja a nyugalmat. Akkor hangos "Nem szabad!", és több nasit nem kapnak aznap. Próbáld ki!

2013. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
kössz.
2013. márc. 12. 14:51
 24/25 Valletta ***** válasza:
Teljesen normális, hogy az idősebb kutya áll felül a rangsorban, mert a másik még kölyök és időnként helyre kell rakni. Viszont az lenne az igazi, ha ezt te tennéd meg, mint a kutyák vezetője és nem a német juhászod kellene, hogy átvegye az irányítást. Figyeld meg, hogyan kommunikálnak, mikor van elege a szukának és te szólj rá a kölökre, ne neki kelljen. Egy domináns kutyát nem fair büntetni azért, mert rászól a másikra, ha az teljesen jogos. Neked kell kontrollálnod az eseményeket, így elkerülheted az agresszív megnyilvánulásokat.
2013. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Csak mondjuk belátható határidőn belül kéne megoldani a problémát, mert ha nem, akkor majd a te "harci kutyád" is felnő és rájön, hogy nem annyira akarja, hogy a másik rendre utasítsa. Lehet, hogy most ki sem nézed belőle, de ha őt is elkapatjátok és nem lesz falka sorrend és a két kutya akarja majd egymás között lemeccselni, hogy ki a vezér, akkor vérpancsira értek majd haza.

Nálunk is két kutya van és az egyik "harci" (de utálom ezt a szót) és nincs dominancia harc, mert nincs rá szükség, plusz nem is tűrnénk. Akkor van rá szükség, hogy a kutyák egymás közt rendezzék ezt le, ha valaki úgy viselkedik. Amíg a másik kutya nincs megnevelve és le akar dominálni titeket is, meg a másik kutyát is, addig fennáll a helyzet és ha nagyobb lesz a kutyád, akkor valószínűleg ő is beszáll majd a "buliba". Ha viszont egyértelmű a felállás, a szabályok, amiket a gazdi hoz, akkor nincs hova ugrálni a kutyának sem.

2013. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!