Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Konkrétan mit jelent a falkave...

Konkrétan mit jelent a falkavezér szerep?

Figyelt kérdés
Első kutyának szeretnék egy németjuhász kan kutyát, mert kertes házba költöztünk. Annyi mindent olvasok, hogy a kutyákat tudatosan kell nevelni, már már náci módszerekkel, hogy tudja ki áll a hierarchia tetején. A náci módszerek alatt nem a verésre gondolok, hanem arra, hogy mondjuk 2 hétig ne szóljunk a kutyához stb... Akkor van két lehetőség, vagy tudatos leszek vagy szerető gazdi, de akkor a fejemre nő a kutya, ami egy nagytestű kutyánál elég kellemetlen tud lenni, ergo seggbe harap :) Mindenképpen ragaszkodom a Németjuhászhoz...

2013. márc. 2. 12:12
 1/7 pál123 ***** válasza:
4%
Hello szerintem a nemet juhasz jo valasztas am nem kel semmi ijen hogy 2 hétign em szolsz hoza jatszal vele meg foglalkoz de a kutyanak tudnia kell hogy mit tehet mit nem en ugy tannitottam hogy pl viragot ki kaparta oda vittem ozt bele nyomtam a fejet hogy tudja nem szabad es mar azota nem csinalja a kutya fogja erezni hogy ki a gazda ki ad enni es igy vedelmezni fog nem fog segbe harapni :D
2013. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2013. márc. 2. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

A falkavezér szerepe azt jelenti, hogy a kutya úgy viselkedjen ahogy a gazdája elvárja tőle. Fontos, hogy te legyél az az ő szemében, hiszen másképpen nem fog neked szót fogadni, és ha olyat teszel ami neki nem tetszik akkor rád moroghat, és "seggbe harap". :)


A "két hétig ne szóljunk a kutyához" az szerintem akkor tanácsos amikor nem egy kölyköt veszünk magunkhoz hanem már egy felnőtt kutyát, akkor hasznos azt kivárni amíg ő nyit, közelít felénk. Kölyök esetében ez más, ott inkább minél többet legyetek együtt a közeledben lehessen éjjel-nappal.

Olvasd el még a kutyus érkezése előtt Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét,:

*****

és ezt: [link]


Sok boldog kutyás évet Nektek!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A falkavezèrsèg nagyon sok összetevőjű dolog. Èn speciel nem vagyok híve annak, hogy ne engedjük, hogy megugràljon minket, meg csak akkor nyalja meg a kezemet, mikor nekem úgy tetszik.. nàlunk annyiból èrtenek a kutyàk, ha az orrukra csapok, ha rosszat tesznek. Nèha csak ordibàlok, de akkor is èrtik pol.: mit csinàltàl? Rossz kutya! Nem fog a fejedre nőni, mert a nèmetjuhàszok, èrtenek a szóból.
2013. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban felelős és tudatos gazda akarsz lenni, nagyon ajánlom, hogy már a kezdetektől járjatok olyan kutyasuliba, ahol a kapcsolatotok áll az előtérben és nem a munka. Eleinte persze még oviba, később tanfolyamokra. Ott mindent meg fognak neked tanítani.
2013. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokta Nektek!
2013. márc. 2. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a kutyaovit ill. -sulit javaslom. Nem szégyen az, ha valaki kezdő, egyszer mindenki az volt, és az csak becsülendő, ha segítséget kér. És amit korábban elrontasz tapasztalat híján, azt később már sokkal nehezebb helyrerakni.
2013. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!