Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt azért csinálja a kutya...

Ezt azért csinálja a kutya mert ő a falkavezér?

Figyelt kérdés

Ha kiszökik otthonról, hogy a gazdája után mehessen ha elmegy dolgozni.

A filmben (Hacsi a leghűségesebb barát) a kutya magát hitte falkavezérnek? Eleinte utánaszökött, aztán már a gazdi is megengedte neki hogy kikísérje, aztán amikor visszaért, már ott várt rá.

Nem nyugalomban kéne otthon várnia?(majd jön amikor jön)

Vagy ez betudható annak, hogy csak vele akar lenni?

Azért ne gondolkodjunk mindig nevelői szemmel !??

Meddig mondhatjuk azt, hogy ez még belefér? Ez még csak a szoros kötelék miatt van, és nem azért mert nyugtalan a jelenlétem nélkül, szimplán csak én vagyok a mindene?



2013. márc. 3. 13:07
 1/5 sippara ***** válasza:
100%
Addig "fér bele", amíg a nem kívánt esetekben meg tudom változtatni a kutya viselkedését, tehát pl. bármikor dönthetek úgy, hogy ma nem kísér el, nem jön elém, nem követ a konyhába/szomszédba/bárhová, hanem a helyén marad. A falkavezérség nem azt jelenti, hogy az "alattam álló egyedeknek" (esetünkben a kutyának) nem lehetnek önálló gondolatai, csak azt, hogy (többek közt) ezeket a gondolatokat (is) tudom kontrollálni.
2013. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ez inkább ragaszkodás, hogy ahova a gazdi én is oda. Az én kutyusom is ilyen elkísér a meló helyemre és haza jön majd délután fél2kor már ott ül és vár és együtt jövünk haza. :D
2013. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A filmbeli gazda nem falkavezér stílusban nevelte a kutyáját. Akkor még nem ismerték ezt a kifejezést, sem a hozzá tartozó követelményeket.
2013. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:

Régen is ugyan úgy csak az a kutya volt engedelmes, aki vezérnek elfogadta a gazdáját. Csak mert régen nem volt még Cesar Millan meg Jan Fennel nem volt vezetője a kutyáknak vagy ezt most hogy...? Ez az egész falkavezérség meg a trükkök bemagolása arra való, hogy adjon némi támpontot a kutyát hobbiból tartó gazdáknak.


Szerintem nem jó dolog ha kiszökik. Érthető, hogy vele akar lenni, de ha a gazdi becsukja az ajtót és elmegy otthonról, az azt jelenti, hogy a kutya otthon kell, hogy várja. Ugyan ez a kutya rendesen bezárva simán mutathatná a szeparációs stressz tüneteit is, akkor meg már probléma lenne a viselkedése, nem? Pedig az oka lehet ugyan az.

2013. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

először is a filmben a kutya kölyök és a kisérgetés ugymond egy szokássá válik. a vonatállomáson ígyis elválnak útjaik tehát nem a falkavezér kutya van a fenekében mert esetleg félne hogy a gazdi nem tud vigyázni magára. a másik hogy az egy film, tehát nem feltétlen minden úgy van az életben ahogyan a filmekben. (legjobb példa a totál romantikus ilyen olyan sztorik.)

szóval azért ne már hogy egy mozifilmet úgy nézünk hogy az most akkor tuti úgy is van. tény hogy igaz történet alapján készült a film. de azon kívül hogy a kutya kísérgette a gazdáját (és ott várta) többet valójában nem tudsz. lehet hogy a való életben jól láthatóan a gazda volt a vezér és ez pedig csak egy szokás volt.

2013. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!