Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érveket lehet felhozni...

Milyen érveket lehet felhozni az egyszeri almok ellen?

Figyelt kérdés

Egy előadást írok, segítenétek?

Köszönöm



2013. márc. 12. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Mit jelent az "egyszeri almok"?
2013. márc. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ő is egyszeri almot készült lehozni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4093798-szeri..


Ill. Levezetheted, ha az egyszeri alomból továbbra is mondjuk minden 2. kutyának egyszeri alma lesz, hova vezet a későbbiekben.

2013. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló elmondta a lényeget, ha csak azoknak a kölykei is egyszer fialnak akkor az egy stabil masszív populáció növekedést eredményez, ami jó eséllyel a menhelyen lévő kutyák számát fogja előbb utóbb masszívan növelni. Aki így tesz az csak szaporítja az állományt kétes fajtajelleget hordozó egyedekkel ami a fajtára tekintve rossz és káros, vagy éppen a keverék kutyákat számát növeli, amiknek kevesebb az esélyük a későbbiekben a gazdára találásnál.

Továbbá nem látom okát hogy miben lenne egészségesebb egy anya kutya mint egy "szűz". Sőt ha ivartalanítva van, akkor meg aztán semmi esélye nincs a betegségekre, bár azt tegyük hozzá hogy rendesen tartott és lemozgatott "egész" kutya nem lesz beteg csak azért mert van egy szerve amit nem használ ki teljesen.

És mivan akkor ha pár évvel a szülés után az anya megbetegszik és ideje korán elpusztul, míg lehet ha nem szült volna akkor még vígan élt volna tovább?

Arról nem is beszélve hogy szerintem csúnya az a kutya, aminek fürtben lógnak a csecsei és le van ernyedve az egész hasa szülés után, sőt ha többször szül akkor ez csak hatványozódik, engem kifejezetten taszít ez a látvány, pláne rövid szőrűeknél.

Sőt azt is lefogadom hogy egy nem szült kutya tovább él mert nincs leharcolva a teste szülés után, pláne ha előtte és utána sem figyeltek oda az extra tápanyag igényekre. A tenyésztés egy külön szakma, ezt nem csinálhatja akárki hasra ütésből, pláne ilyen tévhitekre alapozva hogy a kutyának egyszer szülni kell. Az ilyen egy kontár felelőtlen buta ember, aki nem szereti a kutyáját.

Akárki sem lehet orvos vagy sebész, mérnök mert ezeknek felelősségük van a tetteik után, amik másokra vannak hatással, és a tenyésztés sem más.

Hiába gondolja az egyszerű ember hogy összerakok két kutyát amik nagyjából rendben vannak, ez csak azt bizonyítja hogy nagyon nem értenek hozzá és nagyon felszínesen bután hozzá nemértően állnak hozzá a dologhoz.

Én sem állok neki gázt, magasfeszültséget szerelni, vagy éppen megműteni egy embert, mert nem értek hozzá, nincs meg hozzá az a tudásom amivel kitudom jelenteni 100%osan hogy én felelősség teljesen megtudok oldani helyesen minden problémát ami ebben a témakörben felmerülhet.

Aki olyan szinten van hogy hisz ebben az egyszeri alom dologban, az egy buta felelőtlen kontár ember, ha több almot is lehoz akkor meg még kapzsiságról és kizsákmányolásról is beszélhetünk. Az ilyenek tevékenységükkel bizonyítják hogy 100%osan nem értenek az egészhez, mert akinek egy kicsi fogalma is van a tenyésztésről az nem csinál ilyet, mert tudja hogy rossz mind a kutyának, mind a fajta állománynak, a kölyöknek, és a többi gazdára váró kutyának. De nyilván aki így gondolkozik, az ezeket végig sem gondolja, mert egyszerű mint egy bot, és nem tud 1 lépéssel tovább gondolni a jövőre.


Remélem jó gondolatokat adtam :)

Amúgy milyen előadás, majd felrakhatnád ide ha kész van.

2013. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elöttem írják az mind igaz. Illetve el kell mondani, hogy egy szukának nagy kockázat a vemhesség, nekik nincs olyan vágyuk, hogy kölykei legyenek nem emberek. El kell mondani, hogy az ivartalanítással sok betegség megelőzhető. Illetve, hogy arra is készüljenek, hogy akár 8-10 kölyöknek kellene gazdát találni ami nagyon nehéz.
2013. márc. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!