Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg kutyám a...

Hogyan tanítsam meg kutyám a rendes sétára?

Figyelt kérdés
1,5 éves Havanese kan kutyám van. Kisebb korában rendesen sétált, jött a lábam mellett, normálisan viselkedett. Mostanra ahogy kilépünk a kapun úgy húz majd kitépi a karom! A kutya szemből nézve úgy fest mintha a földön fekve kúszna olyan erővel húz, és már nem tudom mit csináljak vele. Arról nem beszélve, hogy az elkerített kutyákat az utcáról ugatja. Attól félek, hogy egyszer kijön az egyik kutya gazdája és elküld a fenébe a kutyámmal együtt, és igaza is lenne mert az én kutyám a felbujtó. Így nem lehet sétálni... már nagyon unom... Ráadásul ha nem viszem sétálni 2-3 napig akkor folyton hisztizik, nézi a pórázát. Mit csináljak, hogy normálisan sétáljon? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 12. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is mindig pórázon vezesd, és mindig egy oldalon. Ha elkezd húzni, nem szabad engedni, a te tempódban menjetek. Tegyél rá olyan szájszíjat, amit ha egy picit meghúzol, oldalra fordítja a kutya fejét, az elvonja a figyelmét, és lelassít. Amint elkezd ugatni, azonnal fordulj meg vele, és menj másfelé.

Az ugatás attól is lehet, hogy nem szocializált. Vidd el kutyaoviba, ahol sok kutyussal találkozhat, és egy udvarban lehet velük. Merthogy a kerítés nagy szájat varázsolhat sok kutyára, de szemtől szemben már nem is annyira szeretne ugatni.

Vidd mindennap sétálni, legyen rendszer az életében.

2013. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Séta előtt fáraszd ki. Tele energiával nehezebb a tanulás. Sétán szabadon is legyen lehetősége játszani más kutyákkal, rohangálni.

Kerítésnél tereld el a figyelmét kajával-labdával, ha jól viselkedik, jutalom. Ha rossz, akár póráz rántás.

2013. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosnak tűnnek. Megfogadom a tanácsokat. :)
2013. márc. 12. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nincs igaza. Igenis kell az, hogy minden nap szabadon is lehessen a kutya eleget. Egy energiával tele, az állandó pórázos séták miatt feszült kutyát nem lehet kontrollálni és nem lehet elvárni tőle, hogy nyugodtan sétáljon. Persze, hogy húzni fog így és őrjöngeni fog! A sétának egy jelentős része legyen szabad minden nap. És mennyit viszed más kutyák közé?

Ha kellően levezeted az energiáit, utána lehet csak elkezdeni a pórázfegyelmet. Az egyik legjobb módszer hogy amint leelőz téged, azonnal megfordulsz és lendületesen, szó nélkül elindulsz az ellenkező irányba. Az első válaszoló által írt halti, szájszíj időlegesen jó (bár nem hiszem, hogy ilyen kistestűeknek is gyártanak ilyet), de ha leveszed róla, azonnal ugyan úgy fog húzni. Sőt, már olyat is láttam, hogy a kutya kicsavart fejjel húzott. Összességében nem oldja meg a gondot, csak kikerüli azt.

2013. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1,5 éves kutya nem kutyaoviba való.

bocsi az off-ért, de két kérdés felmerült, ahogy olvasom a kérdésed:

hogy húz el egy ekkorka kutya?

ha 2-3 napig nem viszed sétálni, hova pisil, kakil?

azért nem egy 60 kilós kutyáról van szó!

ha húz, visszarántod, majd enged a póráz.

rántásnál azt mondod neki, lábnál.

amint pár lépést ott megy megdicséred.

2013. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A 4. válasz írónak válaszolnék.


Olyan helyen szoktunk sétálni ahol megfordulnak kutyák, és ilyenkor muszáj a pórázt ráadni mert neki menne simán a nagy termetű kutyáknak. Elég idegesen szokott ugatni, húz a kutya felé és morog is. Nem tudom eldönteni, hogy ez dominancia vagy agresszió. Van még két kutya a háznál, mind kettő nőstény és öregebbek. Az egyik egy 10 éves Tacskó a másik egy 9 éves Puli. A Puli kis termetű, mert hamarabb elvették az anyjától és nem nőtt nagyra. Na most a Pulihoz nagyon kötődik, vele alszik, ha már nem én vagy a párom hanem a család egy másik tagja szeretné megsimogatni akkor morog és védelmezi. Lehet ezért is viselkedik úgy ha más kutya oda jönne barátkozni.

2013. márc. 13. 14:27
 7/9 A kérdező kommentje:

Az 5.válaszoló kérdéséére válaszolnék.


Hidd el ez a kutya úgy húz, hogy hám van rajta mégis köhög és fuldoklik... E miatt is lenne fontos megtanítani a helyes sétára. Amíg nem érünk ki a kisebb placcra ahol elengedem és rohangál, játszik. Addig húz mint a meszes.


A másik kérdésedre:


Kertes házban lakom, a kutya egész nap kint van, ugat, rohangál. Estére jön be akkor ha sarak fürdik és bent alszik mind 3 kutya a házban. Szóval a kertbe végzi el a dolgát. :)

2013. márc. 13. 14:32
 8/9 anonim válasza:
Nekem egy hatalmas rottweiler kanom van, mivel en egy vekony lany vagyok, nem birnek vele ha neveletlen lenne, tehat kicsi kora ota tudatosan neveltem. Kezdetben miutan otthon alaposan kifarasztottam jatekkal, megtanitottam neki az alapokat, ha szolitom egybol ramfigyeljen, ezt ugy hogy ha nevet mondom es ramnez, jutalmazom, tobbi az az ul es a fekszik, hagy( ha elforditja a fejet valamitol amit nyujtasz neki). Ezek azert is fontosak hogy ha te adsz neki utasitast tudja h te vagy a fonok. Mindig nyugodtak es meggondoltnak kell lenni. A kutyaugatasos bajjal en tegnap szembesultem, igaz kutyak helyett lovakat tamadott. Ennel is elotte egy kiadosat szaladgaltam vele, mert ahogy az elozok is emlitettek egy izgatott, energiatol szetrobbano alattal nem lehet mit kezdeni.ez utan a lovakhoz mentunk, messzi, lato tavolsagban leultettem toluk, kozben mikor latszott rajta hogy kezd feszult lenni varatlanul megboktem a tarkojat hogy kizokkentsem az idegessegebol, vagy csak ott helyben mentem vele egy kis kort, szolitottam es mikor ram figyelt, jutalmaztam. Kozelebb mentunk mikor lattam h mar igy nem annyira erdeklik a lovak, ugyan ezt eljatszottam. A vegen mar egyaltalan nem foglalkozott veluk, de mikor az egyik lo kidogta a fejet a keritesen lattam hogy nagyon raindul, ekkor volt jo a famfigyeles gyakorlasa, amint szolitottam vissza is jott hozzam. Hazafele menet a keritesnel ugato kutyakra is a megszokottnal joval kevesbe figyelt, igy nagyjabol minden izgato, zavaro korulmennyel szemben kozombosse valt. Seta kozben is ha tul sok az energiaja nem lehet vele birni, lehetoleg valami felreeso kutya mentes helyen jo ezt csinalni, ahol nincs annyi inger, akar otthon is, ha van ra lehetoseg. En mindig amikor huzi kezdett fenekbe poccintettem. Nem a hatat, nem a cobjat, a feneket. Nem bantalmazom a kutyam, felreertes ne essek, csak az egy erzekeny hely, es ha varatlanul kicsit megcsapom, hogy azert meg ne fajjon neki, de azert meglepodjon es ne kerjen belole tobbet, akkor nem akarja majd nekem a feneket mutatni tobbet. Igy egy kicsit lemarad. Nalunk mar erre sincs szukseg. Olyan megoldast is hallottam mar hogy ahanyszor elkezd huzni ellenkezo iranyba kell vele indulni. Ezzel is probalkoztam, de ez nagyon nagy turelemjatek, nem arrol szol hogy eljuss Abol Bbe, van hogy nagyjabol egy helyben korozgettek, na meg nalunk be sem valt. Ajanlom a kutyaoktatos musorokat neked, nezz meg par reszt. A legjobb szerintem egy spanyol ficko, a nevet nem tudom leirni, mindjart kuldok neked videot :)
2015. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2015. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!