Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyám...

Hogyan tanítsam a kutyám szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Van egy 3.5 hónapos Labrador kiskutyám. Amióta megkaptuk, az udvarban lakott, de most télre be szeretném költöztetni egy kicsit a házba. Kint az udvaron már megszokta, hogy a homokos rézre végezze a dolgát, de mikor behozzuk a házba, mindig össze pisil-kakil mindent. Azért is nem tudom, hogy hogyan kezdjem el szoktatni rá, hogy továbbra is csak kint ürítsen, mert eddig csak max. 2-3 éjszakán volt bent és nem használtunk pelust meg ilyeneket.

2012. okt. 21. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

2 óránként vidd ki a házból és megszokja, hogy kint kakiljon :D


8hetesen elhoztam a labradoromat 2 óránként jártam le vele sétálni (még éjszaka is) és 10hetesen szobatiszta volt!


Amúgy egy képet kérhetnék a kutyusodról ?:)

2012. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne is használj pelenkát, azzal pont hogy rászoktatod a bent vécézésre. Vidd el sétálni egy nagyot, ott a legtöbb kutya kipisili-kakilja magát, után lesz egy-két óra nyugtod. Ha látod, hogy kezdi keresni a helyét, vagy ha nem, de eltelt kb. két óra, akkor vidd ki pórázon, a homokos részhez, és dicsérd meg nagyon, ha elvégezte a dolgát, aztán engedd el szaladgálni, játsszatok egy kicsit, aztán vidd be. Két óra múlva újra. Ha már stabilan tudja tartani a két órát, elkezdheted kicsit növelni az időt, amíg eljuttok a napi néhány kiengedésig.

Ehhez persze nappalra is bent kell lennie, hacsak nem akarod ezt éjszaka jászani vele. Éjjelre meg be tudjátok rakni szobakennelbe, ha megengedhetitek magatoknak, oda kevesebb eséllyel csinál be, de ha mégis, könnyebb feltakarítani.

A legfontosabb pedig a türelem, némelyik kutya fél évesen vagy még később lesz csak szobatiszta, szóval ne várjatok két hét alatt tökéletes eredményt. Ha baleset történik, szó nélkül takarítsátok fel, ne érezze magát frusztrálva, mert aztán esetleg elkezd a kanapé mögé járni, hogy ne szidjátok le, onnan meg sokkal nehezebb feltakarítani a cumót. De olyanról is hallottam már, hogy a kutya inkább megette a saját kakáját, csak ne lássák meg a gazdák, az gusztustalan és egészségtelen is, úgyhogy csak pozitívan tessék hozzáállni a kérdéshez :)

2012. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!