Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon mérges vagyok magamra!...

Nagyon mérges vagyok magamra! Megérte ez? Más is járt így?

Figyelt kérdés

3 hónaposan került hozzám pici havanese kutyám, akire nagyon sokat készültem, hogy jó és felelősségteljes gazdája legyek. Rengeteget olvastam és többek között az ivartalanítás témakörét és alaposan körbejártam. Végül úgy láttam a legjobbnak, hogy az első tüzelés után ivartalaníttatjuk. 7 hónaposan tüzelt először és 11 hónapos korában augusztusban megtörtént a műtét. Nagyon nehéz volt a felépülés, sokat szenvedett, fájdalomcsillapítóra volt szüksége és 2 hét után jött helyre teljesen. Már akkor elbizonytalanodtam, hogy jól döntöttem-e, nagyon aggódtam érte.


Most lesz 7 hónapja, hogy megműtötték és 2 hete orvoshoz kellett vinnem, mert többször előfordult, hogy alvásból felébredve nagyon "vizes" volt alul (pérája, lába, hasa, oldala). Mivel ivartalanítva lett a doki arra gyanakodott, hogy vizelettartási problémája lehet, így kaptunk egy hormon alapú gyógyszert, ami megszüntette a tüneteit. Azt mondta, hogy valószínűleg az ivartalanítás következménye, ami 300 esetben egyszer fordul elő.:( Most rettenetesen mérges vagyok és furdal a lelkiismeret, hogy megnyomorítottam a kutyámat.:(( Próbálunk most valami megoldást találni az orvosunkkal, hogy ne kelljen hormonokkal tömni, de ez már valószínűleg élete végéig fenn fog állni.:( Járt valaki hasonlóan? Hogy alakult a helyzet?


2013. márc. 12. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem döntöttél rosszul, hiszen ha nem ivartalaníttatod, akkor kiteszed egy véletlen fedezés veszélyének, a méhgyulladásnak, stb. Mint ahogy az orvos is említette ez egy rizikó, ami az ivartalanítás talán egyetlen nem kívánt mellékhatása.


Hidd el, nem vagy felelős emiatt, hiszen felelősségteljes döntést hoztál. Az orvos pedig megoldást fog találni.


Emellett homeopátiás megoldást jelenthet:


Három homeopátiás szer ajánlott:

Cantharis CH9,

Lachesis CH9,

Aristolochia clematis CH5,


mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva 2-3 hét után csökkenhetnek a tünetek.

2013. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, az előbb elfelejtettem:


Incurin tabletta adása általában megszűnteti a problémát.

2013. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Incurint adunk most neki, de én aggódok amiatt, hogy hormon alapú. Hosszútávon nem igazán szeretném alkalmazni főleg, hogy ilyen fiatal.:( Lehet kipróbálom ezeket a homeopátiás bogyókat inkább! Köszönöm a segítséget!:)
2013. márc. 12. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az inkontinencia nem ilyen rövid idő után jelentkezik, szerintem kizárt, hogy arról lenne szó. Nem lehet felfázás, vagy más húgyúti betegség?
2013. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne olyan rossz a hormontartalmú gyógyszer?
2013. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a felfázásra, de akkor gondolom a gyógyszertől nem múlt volna el. Vagy nem?


Azért nem jó a hormontartalmú gyógyszer, mert állítólag ezek előidézői lehetnek a daganatoknak és hízékony is lesz tőle a kutya. Meg úgy általában nem szeretem gyógyszerrel tömni, mert nem természetes és nem tesz jót a májának sem. Én is csak akkor veszek be gyógyszert, ha nagyon muszáj.


Szerintetek vigyem el másik orvoshoz is, hátha mást mond? Igazság szerint ez meg sem vizsgálta, csak tippelt, hogy ez lehet és mivel a gyógyszer hatott így beigazoltnak látta a diagnózist.:/

2013. márc. 12. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd másik orvoshoz,ha lehet,jól felszerelt klinikára.
2013. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress másik orvost, és kérd ki a véleményét.
2013. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!