Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg megérte bevezetni a...

Tényleg megérte bevezetni a kötelező chipet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem kötekedni akarok, csak azért kérdezem mert ma és tegnap is láttam a híradóba hogy megteltek a menhelyek, és hogy kutyákat ölnek meg, akasztanak fel, dobnak élve dög kútba. Ez borzalmas és elítélendő. Sokan vannak akiknek nincs pénze rá, és ennek az a szegény kutyus issza meg a levét. Nekem ilyenkor meg mindig sírnom kell, mert annyira sajnálom őket. Ráadásul még azokat is elaltatják akikben nincs chip. Pedig lehet hogy a törvény előtt meg volt mindenük, kaptak enni inni játszottak velük, megkapták az oltást. Most meg az utcára kerülnek, vagy még rosszabb. Én be chipeltetem a kutyát, a fiam kutyája. Nem tudtám megtenni hogy kidobom vagy megölöm, mi se vagyunk gazdagok, de valahogy megoldom. De mi van azokkal akik nem így tesznek? Szegény kutyusok. Biztos hogy ez az ő érdeküket szolgálja?
2013. jan. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 1/45 bamboochatheone ***** válasza:
7%
A nagy fejesek járnak a legjobban belőle. Ez kicsit sem kutyabarát. Amelyik kutya nem tudja hol lakik, honnan kap enni, az chippel és anélkül is el fog kóborolni. Az én keverék kiskutyám sokat van kint az udvaron és jár-kel a kertekben és mindig hazajön mert tudja hogy ő ide tartozik. Természetesen nem chippelt.
2013. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
60%

Nem a kötelező chip miatt altatják el, hanem pont amiatt, mert nincs bennük.


Ezek a kutyák mind elveszett, talált kutyák. Talált kutyánál a gazdinak 14 napja van jelentkezni a kutyáért, ezt követően elaltathatók.


Ha valaki önszántából adja le kutyáját, mert mondjuk nincs pénze (3500 Ft!!!) arra, hogy chip-et rakasson a kutyába, akkor ott nincs türelmi idő, akár azonnal elaltatható.


Kérdem én, hogy hónapok teltek elmúlt hónapok nem adtak lehetőséget mindenkinek, hogy összegyűjtsön 3500 ft-ot???

2013. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, vannak áldozatok. De aki most kidobta a kutyát, az vélhetőleg többé nem fog tartani. Ha pedig arra képes, hogy kidobja 3500 Ft-ért, annak nem is kell kutya. Volt bevezető időszak, amikor lehetett rá készülni. Most is a legtöbb helyen csak akkor szembesül a chipezéssel, amikor oltatni viszi//ha viszi//, vagy kezdik összeírni az önkorik. Vidéken meg kisebb az esély, hogy közteressel találkozzon a kutya és gazdája.
2013. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Most nem az emberekről meg a pénzről van szó, hanem ezekről a kutyákról. Mert vannak akik nem fognak ennyi pénzt ilyesmire költeni, hiszen a kutyájuk eddig is megvolt nélküle, inkább megölik vagy utcára dobják. Én most első sorban a kutyák érdekében írtam. Hiszen ők az igazi áldozatai ennek az új törvénynek.
2013. jan. 9. 21:36
 5/45 anonim ***** válasza:
75%
A kutyák érdekeit szolgálják. Az állatvédők, menhelyek mindent megtesznek, hogy ezek a kidobott kutyák újra gazdához kerüljenek. Az ilyen emberek meg remélhetőleg soha nem tartanak kutyát majd. Meg kellett tenni ezt a lépést, hosszútávon nagyon megéri, rövidtávon is vannak emberek, akik összefognak és gondoskodnak a kidobott kutyákról.
2013. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező: nagyon sokan azért nem rakattak chipet a kutyába, mert nincs pénzük. Akkor kérdem én, ha majd lesz egy hirtelen barominagy állatorvosi költsége, miből fogja fizetni? Mert vidéken nem szokás ellátni a kutyát, mert lesz másik. Így majd csak azoknak lesz kutyájuk, akiknek lesz pénze az ellátásra. És igen, én úgy vagyok vele, hogy kutyát és más állatot az ember akkor vegyen magához, ha van rá pénze. Nem csak riasztónak, meg hogy legyen, fel kéne már fogni, hogy a kutya egy élőlény, akinek szükségletei is vannak.

És tudtuk előre, hogy rengeteg áldozata lesz ennek, fel voltak rá készülve a menhelyek és az emberek egyaránt. Nem hiszem el,hogy nyár óta képtelenek voltak az emberek összeszedni a pénz, meg olyan kifogásokkal jöttek elő, hogy mert nem megy ki a kertből. ÉS itt a baj. Hogy nem foglalkoznak az állattal. Hiába van x méretű kert, az nem váltja fel a sétát.


Az önsétáltató kutyáktól meg rosszul vagyok, hogy azt kell néznem séta közben, hogy mikor talál meg minket egy. És hálistennek, ez is kiküszöbölhető lesz, mert amint kijön a kutya a kertből gazda nélkül, szépen visszaviszik és megkérdezik, mi a francot keres a kutya egyedül, holott póráztörvény van..

2013. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem vagyok biztos benne hogy ez az egész nem megint egy kifogás arra hogy minél több pénz húzzanak ki az emberek zsebéből. Minden kutya megérdemli a törődést, nem csak az amelyikbe chip van. Eddig is megérdemelték volna.
2013. jan. 9. 21:42
 8/45 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van, de az emberek szegények és önzők. Nem fognak azzal foglalkozni hogy mi lenne jó a kutyának. Nagyon sokan csak tartsák és kész.
2013. jan. 9. 21:45
 9/45 anonim ***** válasza:
63%

Az pedig nagyon rossz kifogás, hogy nincs pénz. A kutyára nincs pénz, nem akar rá költeni. Láttam én is a híradóban, hogy valakinek 5 kutyája van, szegény család, és nem volt pénzük. De még a jobbik eset, mert nem kidobták a kutyákat, kaptak támogatást a menhelytől, 3 chipet ingyen kaptak. El tudom képzelni, hogy azért van 5 kutyájuk, mert nem ivartalanítottak, lehet, hogy pénzért is adták a kölyköket, tehát nem, hogy a kutyára nincs pénz, a kutyából akartak pénzt csinálni. Ha meg szegények, nem tudom miért kellett 5 kutyát befogadni, ez kb olyan, mint egy bizonyos kisebbség, akinek 5 gyerekük van, de nincs pénz ellátni őket, így mindent ingyen kapnak.

Nem kell ezeket sajnálni.

2013. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
63%

6os vagyok.

Igen, ezt akartam még beleírni, hogy azt várom, hogy végre az ivartalanítás is kötelező legyen minden keverék és tk nélküli kutyának. Maga lenne a mennyország...

2013. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!