Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya féltékenység, kezelhető?

Kutya féltékenység, kezelhető?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 10:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
18%
Nem
2013. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nem derül ki, hogy tapasztalaton alapul a válaszod.
2013. márc. 13. 10:27
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Rosszul nevelt kutya van de féltékeny nincs! A kutya nem ember a rossz szokások, hibák a gazdában keresendők!
2013. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Együtt élő kutyák, egymás közötti féltékenységére gondoltam. A bújósabb kutyusommal több a játék az érintkezés. A másik kuty, ezt nem veszi rossznéven?
2013. márc. 13. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

értettem, hogy gondoltad!

A másik kutyával is pont úgy kellene foglalkozni mint a " bújósabbal "!

2013. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Valóban, nincs féltékenység a kutyák között. Ez egy emberi tulajdonság, amit sokan ráhúznak az állataikra is.


Alapvetően a dominánsabb, a "falkában" magasabban elhelyezkedőnek járna ki több figyelem, de ha te mégis a sorban alacsonyabb rangú egyeddel foglalkozol többet, a dominánsabbnak ezt el kell tűrnie, már persze ha te vagy valóban a vezető. Ha már bármilyen nyílt agresszió felmerül olyan miatt, mint hogy melyikkel hogy és mennyit foglalkozol, akkor gondok vannak a nevelésben.

2013. márc. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Francokat nincs féltékenység... Amikor megvettük az első számítógépünket, nagy szám volt, mindenki ült előtte aznap és próbálgatta. A szobatiszta kutya meg bosszúból/féltékenységből odaszart a szőnyeg közepére :D
2013. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

ma 13:44

Ennek köze nincs a féltékenységhez. Simán figyelemfelhívás.

2013. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem két kutyám van, és ők egymást közt versengenek a figyelmemért.

Amikor kimegyek hozzájuk mind a kettő jönne, a nagyobbik keresztbe megáll előttem(én ilyenkor guggolok) és nem engedi oda a kisebbet, és mindig úgy helyezkedik, hogy a kicsi ne férjen hozzám, erre a kicsi kb két lépést hátra megy, bepucsít, és játékra hívja a nagyot, aki rögtön megy, és amikor eljön tőlem a nagy, akkor a kicsi veszi át a helyét, és ő nem akarja odaengedni(egyébként mind a kettőt egyszerre simogatom) De, ha az egyik látja, hogy a kezem a másik feje felé megy, akkor odadugja a képét, hogy őt simogassam, szóval elrivalizálgatnak arról, hogy kié legyen a figyelmem, ha meg úgy érzi az egyik, hogy a másik többet kap, akkor elkezdenek játszani...Nem értem a gondolkodásmódjukat, hogy miért játszanak ilyenkor, de tényleg játék megy, pucsítás, emelt hangon ugatás egymás kergetése, ha elkapják egymást akkor van, hogy egyszerre vágják hanyatt maguk, szóval az agresszió egy apró jelét sem mutatják.

2013. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem teljesen féltékenységnek mondanám de a fogalom valami hasonló. Ha több kutyád van, az bajosabb. Pont az ilyen dolgok miatt. Mindegyikkel ugyan annyit kéne foglalkozni. Mindegyiket neked kell irányítanod. A kutyák általában maguk között döntik el a rangsort, hogy utánad ki következik.


Azért versengenek, mert egyik sem akar a sor végére kerülni. Éppen ezért hízelegnek neked és keresik a figyelmed, a társaságod.

2013. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!