Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák egész éjjel alszanak?

A kutyák egész éjjel alszanak?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy megfigyeltem a kutyám éjjel, és többször felkelt, mászkált, meg leskelődött, azonban egyszer nem ivott a vizéből, és a kajájához sem nyúlt.


Normális ez a jelenség kutyáknál?



2013. márc. 15. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én bullterrierem úgy alszik az ágyamban,mint egy darab kő.Csak annyit látni egész éjjel,hogy domborodik a takaró,kutyát nem,Ő meg se mozdul.Reggel ébreszteni kell :).

A másik bullunk éjjel többször felkel,percekig aggodalmas arccal nézi a férjemet.Mikor meggyőződött arról,hogy minden rendben,visszafekszik a takaró alá és alszik tovább.

2013. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csivavám van, a szobámban alszik, de sokszor mászkál éjjel. Nem iszik, csak eltotyog egyik helyről a másikra, nyalogatja magát, szuggerálja az ablakot, aztán gondol egyet és alszik tovább. Ja és horkol jó hangosan XD
2013. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sippara ***** válasza:
87%

Az enyém sem alszik egész éjjel, néha felkel, mászkál, iszik pár kortyot, megszeretgeti a macskákat, aztán visszafekszik aludni :) másfél éves husky keverék kan :)

Csak halkan jegyzem meg, de - hacsak nem állatorvosi javaslatra valamilyen okból - nem túl jó ötlet, hogy egész nap a kutya előtt legyen a kaja.

2013. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

igen, tudom hogy nem jó ha a kutya előtt kaja van.


Igazából azért kérdezem, mert nagyon jó étvágyú volt tegnapig, azóta nem nagyon eszi meg azt amit előtte igen.

De 2x már fosott is, + napközben is elég sokat fekszik.


Arra gondoltam hogy a hideg miatt lett ilyen rossz kedvű, meg étvágytalan.


Bár mondjuk ezelőtt is mászkált éjjel.

2013. márc. 15. 21:49
 5/16 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy beteg, vagy beteg lesz. Az étvágytalanság és a kedvetlenség erre utal... Figyelj rá oda!


Egyébként az én kutyám is felkel éjszaka, odébbfekszik, megrázza magát, stb...

2013. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
0%
Az éjjeli mászkálás nem ettől lesz, de ezekkel a tünetekkel már érdemes lenne holnap reggel megkockáztatni egy dokit, vagy minimum egy telefonhívást. A kedve egyébként milyen?
2013. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha még 1-2 napig fent áll ez az állapot, mindenképpen dokihoz vinném a helyedben. Mondjuk nyáron a nagy meleg miatt, vagy tüzelési időszakban előfordul, hogy a kutyák nem esznek akár pár napig sem normálisan.


Kutyám a lakásban éjjel is alszik, akárcsak nappal :) néha az ágyam mellé fekszik, aztán visszamegy a helyére, esetleg iszik.

Az udvaron hagyva azért járkál, házat is őriz.

2013. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Igazából azért kérdezem, mert nagyon jó étvágyú volt tegnapig, azóta nem nagyon eszi meg azt amit előtte igen.

De 2x már fosott is, + napközben is elég sokat fekszik.


Arra gondoltam hogy a hideg miatt lett ilyen rossz kedvű, meg étvágytalan."


Mennyi idős a kutyád? Sokat pisil? Ha igen, akkor ez a vesebetegség jele is lehet.


Ha csak simán elcsapta a gyomrát, adj neki sótlanul (!) főtt rizst ill. csirkehúst (bőr nélkül), esetleg mellé reszelt sárgarépát. Arra figyelj, hogy igyon rendesen és látogass meg/hívj fel egy állatorvost, ha holnap is megy a hasa.

2013. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

12 éves már...nem mondható fiatalnak.


De holnap megpróbálom a főtt rizst, meg amiket írtál!


Nem pisil kimondottan sokat. Ma például nem is láttam pisilni, pedig az udvaron meg a szabadban próbáltam játszani vele meg felvidítani. Egyébként a farkát csóválja szóval tudja mit akarok és örül nekem.

2013. márc. 15. 23:14
 10/16 anonim ***** válasza:
Kinti kutya nem alszik, nagyon éber, őrködik. Inni szokott, de ennivaló nincs előtte.
2013. márc. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!