Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy törzskönyvön belül előford...

Egy törzskönyvön belül előfordulhat ugyanaz a felmenő többször?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kiadnak-e törzskönyvet abban az esetben, ha pl a nagyszülők testvérek voltak vagy ez már kizáró ok? Pedigrében mostanában sok ilyet láttam, de azt nem tudom, hogy törzskönyv is járhat-e az ilyen kutyusoknak. Mikor a minap nemtetszésemet fejeztem ki a témával kapcsolatban, leoltottak, hogy nem hallottam még vonaltenyésztésről és hogy ez egy természetes dolog. Ti mit gondoltok erről? Van valami szabály erre, hogy hányadik felmenő lehet rokon egy törzskönyves kutya esetében?

2013. márc. 18. 01:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha mélyebben belegondolunk egy laikus számára ijesztő lehet az ha az ősi gyakori az ismétlődés, főleg, hogy sokszor el van mondva, hogy a szaporított kutya egyik nagy átka, hogy ismeretlen felmenők miatt erősen beltenyésztett is lehet a dolog, holott az igazi gond nem a beltenyésztettségel hanem az ismeretlen vonalú és genetikai hátterű kutyák párosításával van.
2013. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ez a kérdező az egyik pites kérdésben egy törzskönyv láttán elkezdett szaporítózni. Elmondtuk neki az élet egy-két apró igazságát, segítettünk hogy minek nézzen utána, erre feltette ezt a kérdést.
2013. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A mi szegény jó berninknek két dédapja volt azonos. De ez akár embereknél is megeshetne :D
2013. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

A normális kommentelő(k)nek megintcsak köszönöm :)

Igen, feltettem a kérdést pites témában. Pont ezért írtam ide is, mert kíváncsi voltam, hogy ez akkor most NORMÁLIS-E és meggyőztek arról, hogy igen. Az ember jobb esetben nem hiszi el gondolkodás nélkül azt, amit hall..több helyről tájékozódik. Azért nem nyugtatott meg a pites válasz, mert a pitek tenyésztése itthon még csak félig-meddig hivatalos (ebbe is beleköthetsz, de megoszlanak a vélemények arról, hogy van-e itthon normális kennel) És nem mellesleg a ped-ben, amit ott mutattam, apa-lánya párosításról volt szó. A "kérdésedre" azért nem is próbáltam meg válaszolni, mert a gúnyos hangnem alapján arra következtettem, hogy csak kritizálsz épp, nem gondoltam, hogy ez egy valódi kérdés lenne. Te még mindig képes vagy legyépésezni azok után, hogy 3x megköszöntem a válaszokat és elmondtam, hogy mostmár ÉRTEM a dolgot..én ezzel nem tudok mit kezdeni, de szerintem nem is feladatom.

2013. márc. 19. 11:46
 25/29 anonim ***** válasza:

Csak kedves kérdező, itt nem arról van szó hogy te nem értesz valamit. Nincs ezzel semmi baj, nem az a hülye aki kérdez, hanem aki erre elkezd okoskodni.


Te az utóbbi vagy mert elkezdtél szaporítózni.


Ez kb. olyan mint mikor én bemegyek a Paksi Atomerőműbe és lehülyézem a mérnököt hogy a vezérlőpulton miért a piros gombot nyomta meg amikor a kék sokkal szebb szín.


Apa-lánya párosításból származó klasszis pitről is kaptál abban a kérdésben példát egyebek iránt...


De most hogy már érted a dolgot, tudod mi miért van, remélem eltöltött a megnyugvás zsongító érzése...

2013. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"megoszlanak a vélemények arról, hogy van-e itthon normális kennel"


Miért ne lenne? A véleménymegoszlásról meg annyit hogy egyszer volt itt egy szellemi rövidnadrág aki szerint azért nincs mert nincs honlapja a tenyésztőknek, meg mi az hogy nincs honlapja, ezzel őt degradálják mint vásárlót és mi az hogy neki utána kell járni hogy legyen kölyke.


Az hogy itt ADBA regisztrált szűrt kutyákról van szó, akik eredményesek és születés pillanatában is gazdásak, már nem érdekelte...


Aki meg pitet akar és nem tetszik neki a magyar állomány az hoz külföldről, ennyi.

2013. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Hogy mindenki lássa:


"na jó, most vagy én vagyok hülye vagy ennek semmi köze a lelkiismeretes tenyésztéshez..

nézzétek ezt a pedet. én bevallom, nem vagyok egy szakember, de ez alapján nekem az jön le, hogy a kutyust a saját apja fedezte be...

[link]


"hát persze, ha nem hal meg pár év után valami genetikai betegségben, akkor lehet jó kutya..

csak ugye a beltenyésztésnek elég sok árnyoldala van és az én lelkiismeretem nem nagyon engedné, hogy nyomorékokat gyártsak halomra csak azért, hogy aztán kifogjak 1-2 mutatós példányt."



http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3915018-mad-c..


Nos, itt valahogy nem az érdeklődést látom a kedves kérdező részéről...

2013. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Most mire jó ez a kötözködés, tényleg? Halad valamennyire előre a kérdés megválaszolása, vagy csak a kérdező személyén lovagolunk? Nekem is volt már a gyk-n utólag visszanézve nem túl okos kérdésem, mégis úgy gondolom, nem lenne fair, ha valaki utólag ezeket számon kérné rajtam.
2013. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 komp ***** válasza:
KEDVES 5-,6-,7-s! Az ilyen értelmes, hasznos tájékoztató válaszokért érdemes olvasni a "gyakori"-n, igaz kicsit ritka az előfordulása, de megéri az időráfordítás...! Félreértés elkerülése végett: ezúton MINDEN értelmes válaszadónak GRATULÁLNI SZERETNÉK, S KÖSZÖNÖM NEKTEK!Minden érdekel,(elsősoban) ami a kutyákat érintő kérdés-válasz, s az ezidáig olvasottak alapján, - lehet kissé szélsőséges -, de az a véleményem a tenyésztésről, hogy valóban csak az mondhatja magát annak, aki minimum állattényésztői végzettséggel rendelkezik! Most magam ellen is nyilatkoztam, mert sok éves álmom, hogy "szaporításmentesen" szeretnék a bernáthegyi kutyámmal minőségi, egészséges almot produkálni, de "tanulmányozva a válaszadásaitokat, produkálhatok én kennelnév kiváltást követően, a legnagyobb körültekintéssel,(lásd:))6-s) tk-vel, eü.szűréssel, tenyészszemlével gyönyörű almot, akkor is "CSAK" szaporító maradok a legtöbbek szemében...! Ez nem kevésbé szomorít el, mert nem bizonygatni szeretném a jövőben, hogy a tőlem telhető legnagyobb tisztességgel, tudással hoztam létre almot, hanem MEGTENNI!!! DE KIK LESZNEK AZOK, AKIK NEM KÉTELKEDNEK MAJD EBBEN..?? (s nem csak az előjegyzett gazdikra gondolok..!) Kérlek benneteket, segítsetek Nekem (értelmes válaszokkal)abban, hogy ez a kérdés a közeljövőben NE legyen kérdés a velem kapcsolatban állók számára!KÖSZÖNÖM!
2013. ápr. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!