Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 és fél éves kutyát még...

2 és fél éves kutyát még lehet klikkerhez szoktatni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden kutyát minden korban lehet, sőt kell is tanítani. Szóval igen. Még most válik felnőtté a kutyád, kifejlődik szervezetileg meg egyebek... persze, hogy taníthatod. :)
2013. márc. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a tanítást kérdeztem,mert alap hogy tanítom :D:D az itteni kutyasuli szeme fénye a trükkök terén. Csak gondoltam kipróbálnám klikkerrel. ilyen idős korban is lehet?
2013. márc. 18. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, bármikor lehet :)

Vámosi-Nagy Nóra - Klikk c. könyvét olvasd el, ha érdekel, ebben minden le van írva :) - a lehetséges hibák is.

2013. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is...de mindegy. Mindegy, hogy hogyan csak tanítsd a kutyádat. A kutyáknak a MOST van, így bármikor elkezdhetsz vele bármit...
2013. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valletta ***** válasza:
Persze, hogy lehet, 10 éveset is lehet. Nálam most van egy bálamadzagról mentett keverék, olyan izgága, feszült, annyira akarja, hogy vele legyek, hozzáérjek, hogy még a kaját is képes kiköpni és ha hozzáérek földhöz vágja magát. Na, nála aztán végképp nem látok más megoldást, mint a klikkert, kortól, képzettségtől függetlenül.
2013. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A klikkerel baja nem lesz. A klikkeres tanítás egyik formája lesz kicsit nehézkesebb a formálás, de azt is meg lehet oldani csak nem olyan egyszerű. Nekem 2hónap volt hogy a kutya megmozduljon és még kettő hogy probálkozzon a formálással és még most se érti 100%osan hogy azt csinál amit akar csak próbálkozzon.. kicsit nehezen vált.


Pl bójához küldésnél nem nagyon tud a drágám elvonatkoztatni attól hogy mancsoljon a bójára mert egyszer kapott rá klikket. Amíg a másik kutyám akivel baba kora óta csináljuk ha nem kal klikket a mancsolásra akkor próbálkozik csomó mindennel.

2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én kutyám 8 éves és 5 perc alatt hozzászokott a klikkerhez. Eleinte kicsit meg ilyedt de aztán tudta hogy nem kell tőle félni, és hogy mire jó. Szóval ha egy 8 éves tudta akkor miért ne tudná egy 2 és fél éves?
2013. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!