Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik szomszed kutyaja folyama...

Egyik szomszed kutyaja folyamatosan atmaszik a hatso keritesen es a kutyankat molesztalja. Kiskutyai lesznek. Ha megvannak a picik nekiadhatom a gazdanak a porontyokat ha mar nem zarja be normalisan a kutyajat?

Figyelt kérdés
Mi a kutyusunkra mindig odafigyeltunk nehogy felcsinaljak hiszen meg fiatal nemetjuhasz, erre jon ez a kutya es felcsinalja. Nem a mi oldalunkon massza at a keritest, a masik szomszed nem hajlando magasitani rajta

2013. márc. 18. 23:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
Hát szerintem meg jogom van kiengedni a kutyám a kertbe 5 percre és nem egy kalitkában tartani 1 hónapig amíg tüzel, ha az enyém nem tud kijutni. Az viszont nem garancia arra, hogy más nem tud bejutni. Ki tudja milyen szabadulóművész kutya vetődik arrafelé? Ha csak nem falat építesz, mindegy milyen magas, simán fel tud kapaszkodni. Ezért kéne a másik oldalnak is figyelni.
2013. márc. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 sippara ***** válasza:
94%
Persze, jogod van. De ha tüzelő szukám van, akkor vagy mindkét szemem rajta, vagy biztos helyre van zárva. Más lehetőség nincs, ilyen ügyben pláne nem lehet mások "jóindulatára" támaszkodni, bunkó, lesz@rom-stílusú kankutyások mindig voltak és (hacsak valami csoda nem történik) lesznek is még egy jó ideig. Hülye példa, de ha kint hagyod a millió dolláros autódat az utcán, és lesz@rja egy galamb, nem a galamb a hibás, hanem te, mert neked kellett volna figyelned rá. Így van ez a szuka kutyák vemhesülésével is (félreértés ne essék, volt már szukám is, tüzelt is, a kertünk akkoriban pedig minden volt, csak épp "kanbiztos" nem - vagy kennelben volt, vagy kint voltam vele).
2013. márc. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
38%
Jó lenne tudni a hibás kerítés kinek a köteles része? Milyen magas a kerítés?
2013. márc. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Nincs jelentősége, hogy milyen a kerítés! Az tény, hogy a szomszédnak is gondoskodnia kellenne arról, hogy a kutyája ne juthasson ki tőle, de ez egy másik téma, nem tartozik ide. Ha nem a szomszéd kutyája csinájla fel, akkor egy utcai kóbor kutya teszi meg. Szinte bármilyen kerítésen bejutnak. Mindig a szuka gazdájának a feleőssége, hogy ivartalaníttassa, vagy tartsa úgy, hogy ne férjenek hozzá a kanok. Be kell vinni a lakásba és csak felügyelettel kiengedni az udvarra és naponta kétszer megsétáltatni az utcán. Lehet, hogy még most se késő ivartalaníttatni! Ha viszont megszületnek a kicsik, akkor az a kérdező felelőssége. Etetés, féreghajtás, oltás, chipezés, gazdikeresés. Csak ingyen lehet adni őket, de kutyánként így is benne lesz húszezerben. Szóval ha születik 10 kiskutya, akkor rá KELL költened 200 ezret és nem kapsz belőle vissza semmit. Felelősebben kellene kutyát tartani!
2013. márc. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

Jog szerint mindig a gazdi felelőssége, h a kutyája ne tudjon elszökni (nincs ilyen szabály h kié a bal meg kié a jobb oldal).


Viszont nekem tök midnegy lenne, h épp nicns kerítés a szomszéd felől, vagy erőd van, ha tüzelő szukám lenne, akkor egy percre se hagynám egyedül.

2013. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már édes mindegy, hogy ki a felelős. A lényeg, hogy ne hagyd, hogy szerencsétlen kis fiatal kutyádnak ellenie kelljen! Csak tönkre teszi a szervezetét! Legyél már felelősebb és vidd el ivartalaníttatni! Gondolom nem vagy tenyésztő (akkor jobban vigyáznál a kutyádra), így végképp nem értem, eddig miért nem ivartalaníttattad! Akár ráterhelheted a költségek felét a szomszédra, ha neked ez boldogságot jelent, de a kutya igényeit tartsd szem előtt, ne a te sérelmeidet!


Én, mint kan és szuka kutya tulaj egyszerre, azt mondom, hogy egy tüzelő szuka esetében nem lehet megállítani egy ivaros kan kutyát! A 3 méteres kerítésen is képes átmászni. A szuka kutya tulajdonosának felelőssége az, hogy az eb ne legyen vemhes. Illik ilyenkor a lakásban tartani, ha már nincs teljesen zárt kennel!

2013. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
17%

Jelen esetben a szomszéd a hibás, mivel az ő kutyája mászott át. Annyi a gond, hogy a kerítés az közös... meg kéne beszélni, hogy akkor közösen csináljátok meg normálisan.


Sajna a baj már megtörtént, de azt meg lehet előzni, hogy legközelebb ne történjen ilyen. Amúgy ha tényleg nagyon fiatal a kutyád, az biztos, hogy nem fog neki jót tenni a vemhesség. :S

2013. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%
Aki azt mondta, hogy nincs "kerítés jobb és bal oldala", nos ez nincs így, tapasztalatból mondom. Mi is felújítottuk a kerítést, gyönyörűen és sok pénzért. Utáltuk egymást a szomszéddal, ezért gondoltuk, talán még örül is, hogy nem lát be többet, és mi sem, mert arra aztán várhattunk, hogy az ő köteles részét felújítja... NEM tettük jól.
2013. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 sippara ***** válasza:
92%
Vikicca, nem a szomszéd a hibás (illetve ő IS hibás, csak ez a kérdezőn semmit nem segít). Ha kiengedem a gyerekemet a négysávos autópályára játszani és elütik, ÉN vagyok a hibás. Ha felügyelet nélkül hagyom a tüzelő szukámat úgy, hogy nincs öt oldalról bombabiztosan körbezárva, és vemhes lesz, szintén ÉN vagyok a hibás.
2013. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
24%
01:13 de nem érted miről beszélek? A saját kutyám után biztossá tudod tenni a kerítés, de ha odajön egy idegen kutya, arról nem tudsz semmit, hogy milyen képességei vannak! A többi x millió kutyára lehetetlen mind tökéletesen felkészülni. És szerintem az, hogy kiengedem 5 percre a területemen, nem felelőtlenség. A galamb meg egy elég béna példa, mert a galamb oda megy ahova akar, a kutya viszont nem. Ha a beszökött kutya a gyereked harapná meg akkor is azt mondanád, hogy milyen felelőtlen szülő nem elzárt kennelben tartja a gyereket, és miért engedni ki a saját kertbe?
2013. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!