Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermanról illetve a shar...

Dobermanról illetve a shar peiröl mi a véleményetek? Tartás, nevelés, etetés?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
A dobermannról annyi a véleményem, hogy nagyon nehéz jó egyedet találni... egyáltalán jó tenyésztőt, mert nagyon elsilányodtak, levékonyodtak szegények... Most ezeket veszik, ezek az eladhatóak... Ebből kifolyólag én nem tartanék dobit...
2013. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mind a kettő nagyon tetszik! :-)

A shar pei az okos, de makacs is. Szerintem aranyos.

A doberman nekem kicsit jobban tetszik. Nagyon okosak és aranyosak. Könyű tanítani és nagyon ragaszkodóak. Szerintem szépek is :-)

Én a helyedben dobermant vennék :-)

2013. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Két teljesen ellentétes fajta. A dobermann igazi munkakutya, a kedvenc fajtám. Ha kutyázni akarsz akkor őt válaszd. A sharpei nem tetszik sem kinézetre sem jellemre. Jó egyedet szerintem mindkét fajtából nehéz találni, legalábbis itthon.
2013. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekünk sharpei-ünk van otthon. Nagyon aranyos, makacs és önfejű kutyus :D Könnyen megsértődik. Kicsit nehezebb a tartása mert a szeme fölötti ráncokat állatorvossal kell felvarratni vagy megvakul, és érzékeny a bőre is. Szóval nem mindegy mivel eteted, vagy fürdeted
2013. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Első válaszolóval értek egyet.Dobermann kutyát akartunk venni,jó védőösztönnel rendelkező szülőktől.Sajnos még szép pénzért sem kaptunk(1200 Euró) olyan tenyésztőt,akinek megfelelőek legyenek a kutyái(pedig német,lengyel,cseh,magyar,román,osztrák tenyésztők között keresgéltük).Egy komoly tenyészet lett volna Szlovákiában ebből a fajtából,ami a mi elvárásainknak megfelelt volna,de sajnos már megvolt a gazdi minden kiskutyára és következő almot csak egy min.év múlva terveztek...Ezért más fajtát vettünk.Legtöbb tenyésztő még azt sem tudta,hogy mi Volhard teszt például,nem hogy esetleg ez alapján is ajánljon kölyköt a gazdiknak...Ahánnyal felvettük a kapcsolatot,mind csak ilyen betanított csibészvideókat küldött a kutyáiról,ezzel igazolva a jó ŐV ösztönt....Hát...Mikor a tenyésztőhöz mentünk,egy vakkantás volt az egész házőrzés a tenyészpár részéről,jöttek üdvözölni,mint régi ismerőst...Amíg a gazda kaput nyitott,addig már nyálas kézzel fogtunk kezet sajnos..Nehéz igazi karakterű dobit kapni s ugyanez a helyzet pl. a Német Juhász Kutyánál is.Egy tenyészetet kaptunk,ordas színű kutyákat tenyésztett,amelyik kizárólag a veleszületett védőösztön és munka szerint szelektált és tenyésztett(észak Németországban,a Balti tenger közelében,ha jól emlékszem),de ott a következő párosításra(ami másfél évre volt programozva!!) is már a meg nem született kölykök!!le voltak foglalva.
2013. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Most lehet, hogy ettől nem lesuek túl népszerű DE! Miért baj ha barátságos a dobermannod? Jobb lenne, ha leharapná minden ember karját? Ha mindenki úgy akarna kutyát venni, hogy az legyen rá jellemző amit az interneten kitudja hány éve írkáltak a fajtáról akkor nagyon nagyon kevés embernek lenne kutyája..... mi is kinéztünk egy fajtát, elolvastam róla mindent. Egyetlen egy tenyésztőt találtunk a közelben. Ráadásul fiút akartunk, de csak lány volt. Mindegy már anyira szerettük volna, hogy megnéztük és pár hét múlva elhoztuk. Amikor hazahoztuk és együtt játszottunk, simogattuk, néztük ahogy aludt rohadtul nem érdekelt h fiú- e vagy lány, milyen színű...csak az érdekelt h végre itt van és milyen aranyos. Most már felnőtt és egy-két tulajdonság igaz rá. De kicsit sem ésdekel. Legalább ő egy kis egyéniség és össze sem lehetne keverni más kutyával :-). Úgy szeretem ahogy van :-). És szerintem ez a lényeg, hogy a gazda úgy szerese a kutyáját ahogy van, mert a kutya is úgy szereti a gazdáját. Az már régen rossz, ha csak olyan tenyésztétől akarsz venni, akinek minden kutyájának van kb. 10 neve. Olyan embertől is lehet kutyát venni, aki nem is kimondottan tenyésztő csak besikerültek a kölykök vagy csak néha néha ad el..... nekem nem az a lényeg, hogy a kutyámnak legyen törzskönyve, ami csak a szekrény mélyén van és szerintem ez a normális. Ráadásul nagyon sokan a menhelyről hoznak kutyát és nagyon boldogok vele. Szerintettek azoknak hol a törzskönyv? Ez lehetettlen h au utosó ennyi ország közül egyetlen egyben nem talált aranyos dobermannt....
2013. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó.Sajnos nem érted a lényeget....Nem kell olyan Dobermann sem,aki mindenkinek leharapja a kezét...Olyan sem kell,pedig ha jól megkeresi az ember,olyant is kap...A Holstein-fríz szarvasmarha is esetleg cuki,de ha nem termeli meg azt a mennyiségű tejet,ami a fajtára jellemző,mind lehet cuki...De mindegy,nem akarok vitatkozni,én csak az én nézőpontomat írtam le..
2013. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
74%-os válaszolóval egyetértek, a dobermann az legyen dobermann. Minden fajta különböző feladatokra alakult ki, ennek feleljen meg a fajta egyede. Annyit azonban hozzátennék, hogy aki igazán elkötelezett a fajta iránt annak 1 év várakozás semmit sem számít. Nekem 10 éve kedvencem a dobermann, de még mindig várnom kell.
2013. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de akkor nagyon rossz helyen keresgéltél. Itthon is, és külföldön is szép számmal vannak jó dobermann kennelek. nehogy már attól legyen valaki jó tenyésztő, mert ismeri a Volhard tesztet. én is ismerem, de feleslegesnek tartom megcsináltatni, miután együtt vagyok a kiskutyáimmal a nap 24 órájában. Tenyészpár megy üdvözölni??? nem igazán szoktak tenyészpárokat tartani. Saját kannal is max. 1-2 almot hoznak le, sőt a legtöbb tenyészetben nincs is kan kutya. Normálisak voltak veled a kutyák, mert ott volt a gazdájuk. Ez igy jó, és természetes. Kiskutyánál amugy is a zsákmányszerző ösztön megléte a fontos, a védőösztön majd 1-2 éves kor körül jön. Amelyik kiskutya megy az idegenhez, játszik vele, magabiztos, az jó kutya lesz a későbbiekben. Igy kéne választani.
2013. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó,pedig sok tenyészetben volt és van kan és szuka is.Tenyészpár.És nem csak a Dobermann fajtánál...Lehet,hogy nem jó helyen kerestük(14 tenyészetet különböző országokban),de én nem gondoltam,hogy keresni kell a tenyésztőknél az olyan kutyát,amelyik úgy küllemben,mint jellemben megfelel a fajtának.A kutyák pedig legtöbb helyen gazda nélkül üdvözöltek,mert csak akkor szóltunk a tenyésztőknek,amikor kipróbáltuk a kutyákat a kapun keresztül.S volt ahol elzárva voltak,ott a gazdival jöttek.De az én felfogásom és elvárásom az ilyen fajtákkal az idegenekkel való bizalmatlanság a gazdi jelenlétében is...Nem tudom mi a jó egy felnőtt dobiban,ha az idegent körbetáncolja,nyalja..És nem agressziót várok,hogy félre ne legyek értve.
2013. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!