Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni a yorkimo...

Hogy tudnék segíteni a yorkimon? Ennyire a végét járja?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz a problémám,köszönöm,ha elolvassátok, és esetleg segítetek nekem!

Van egy kis yorkim. 6 éve van nálam, akkor azt mondták, 6-7 éves lehet. Szaporították, ütötték-verték, foga szinte nincs, kapásból 7-et ki kellett húzni, szét voltak rohadva, totálba lenyírattuk a szőrét, ragadt mindenfélétől, tele volt daganattal...Vaterán láttam meg, megsajnáltam, megvettem, magamhoz vettem. Rendbe raktam/rakattam, megműtetettem (2x is, mert kiújultak a daganatai,majd ivartalaníttattam is), mindent megtettem érte. Imádtam, szeretem. 3 éve megszületett a lányom, lelkileg nagyon megviselte a hiányom, majdnem belehalt, nagyon megbetegedett, naponta hordtam dokihoz injekcióra, sok gyógyszert kapott, de 2 hónap alatt meggyógyult végül. 2011 évben nyaralásra nem tudtuk magunkkal vinni, ezért anyukámék vigyáztak rá (kertes házuk van). Nagyon jól elvoltak az "öregek" vele, nagyon megszerették. Aztán apum at kirúgták, pár hónap után depis lett, kérte,hadd legyen ott a kutyus, mondtam persze, neki is jó, naponta mentem anyuékhoz, láttuk egymást nap mint nap. Naponta legalább 4-5 alkalommal sétáltak, játszottak, remekül elvoltak. Aztán tavaly apu munkát kapott...Nekem közben lett még egy gyerköcöm, nemrég született. Elkezdődtek a gondok. Elöször csak bekakilt. Tápváltás, megint bekakilt, aztán már napi többször is. Minden tápot megpróbáltunk, amit lehet, most select goldot kap, az viszonylag jó. Próbáltunk rízst is, az egy napra megfogta a hasát, de csak annyira, hogy nem fosott, hanem keményebb volt a széklete, de újfent bekakilt. Mára be is pisil, szinte mindig. Ott vagy mellette, előtte volt kint, és megint odacsöppen egy pár csepp. Állandóan olyan pózban van kint az udvaron, mintha kakilna, de nem jön neki. Már alig lát, alig hall...

Anyum már nagyon kivan az állandó takarítástól, már lecserélte a szőnyeget, aztán le is vette, de már befogta a pvc-t is az állandó kaki-pisi...Viszont a két kicsi mellé nem biztos, hogy jó ötlet lenne visszahoznom, főleg ilyen problémákkal, sajnos társasház, másfél szoba, nincs kert...

Nem tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehetne segíteni neki? Ez már az öregkor miatt van, ugye?

Köszönöm előre is!


2013. márc. 19. 21:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem a témához kapcsolódik, csak egy kommentre reagálnék: Ismerősömnek két yorki kutyusa is van, az egyik 4 éves, már kb 10 fogát kellett kikapni, és nem a fogaival, az ínyével voltak gondok, pedig rendes tápot kapott, a másik 6, nála is ugyanez volt kb a helyzet. Mondjuk az is igaz, hogy ők sem törzskönyvesek, úgyhogy genetikai probléma lehet (azt nem tudom, hogy egy helyről vannak-e).


Kedves kérdező: Neked kell eldöntened, hogy cselekszel. Ha azt látod, hogy már tényleg nagyon szenved, és minden napját szenvedéssel tölti, lehet valóban jobb lenne neki békében elszundikálni.

Ha csak egy kicsit is úgy látod, hogy még nem szenved, hogy egyébként jól érzi magát, akkor még van időtök.

De ne láss bele a dologba csak azért többet, hogy együtt lehessetek még, hiszen neki sem jó szenvedni.


Tényleg keressetek fel egy igazán jó orvost, nézz utána neten véleményeknek, stb vizsgáltasd ki, de ha a doki úgy véli, hogy jobb lenne neki elaludni, hallgass rá szerintem.

2013. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, a kérdező megerősítést vár arról, valóban a "végét járja" a kutya. A szülőknek már kényelmetlen a takarítás. A kérdezőnek szintén nem fér bele az életébe most már a kiskutya az összes problémájával.

Kedves kérdező. Egyet tehetsz. Elviszed orvoshoz kivizsgáltatni. Aztán az orvos majd megmondja, hogyan tovább.

Ha netán daganatos lenne, és komolyan, az orvos ezt is meg fogja mondani.

Itt a neten senki nem fogja neked pontosan megmondani, mi is a baj a kutyáddal. Mindenki csak találgatni tud.

2013. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen sok és gyors válaszokat!

Megpróbálok mindenre reagálni:

Az altatás,mint megoldás,még nem jött föl még gondolati szinten sem, tehát ezzel kapcsolatban nem tudok mit mondani, nem is tudom, mit mondhatnék. Még nem akarok ezen gondolkodni.

Tápot természetesen hosszasan próbálgattunk, hagytunk időt megszokni, de mondom, csak annyit értünk el, hogy nem fosik szegény.

Voltunk orvosnál, szervi bajt nem talált, az egyik szemére már ténylegesen vak, bár az egy ütés következménye, a másikon hályog vagy mi van, azzal se lát jól.Tavasszal kell visszamennünk, amúgy is oltatni kell, azt mondta,újra megnézzük a kutyust, hogy mi újság.

Lelki okra is gondoltam, de majdnem egy évig semmi baj nem volt vele anyuéknál, akkor kezdődött, amikor apu dolgozni kezdett, és nem voltak egész nap kint, meg sétáltak állandóan.Anyu délután ért haza, 2 hónap után már nem bírta ki a 8 órát,és szépen lassan jutottunk ide, hogy már állandóan becsinál, akár ha ott vagyok mellette,akkor is.

Szerintem már megszokta, vagy ilyesmi.

Ja,és volt nálam is egy időben, pár hónapot, de ugyanúgy volt minden, nem javult, nem rosszabbodott, aztán a tél beálltával megint anyuékhoz vittük.

Ja,és rengeteget iszik, már azt hittem, cukros, de nem, megvizsgáltattuk.Nem bírja kontrollálni magát, ha vízet lát,addig issza,míg van, akár pocsolya, akár a tálkája.

Mindig játszom vele, sétálunk, de nem merem már póráz nélkül vinni,mert nekimegy valaminek, vagy kimegy a kocsi alá...Pórázzal szépen jön, de nagyon hamar elfárad, a kertben futkározhatna, de nem, inkább bemegy a lakásba aludni...

2013. márc. 19. 22:58
 14/25 A kérdező kommentje:

Igazából abban kérnék tanácsot, van-e esély rá, hogy meg lehessen valahogy tanítani, hogy ne kakiljon be, szobatisztán hoztam el, nem tudom, hogy lehetne újra kihozni ezt belőle. Hogyan csinljuk?

A kérdés címét figyelemfelkeltésnek írtam, gondoltam így többen olvassátok majd el.

2013. márc. 19. 23:00
 15/25 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Próbáltátok a kutya pelust? Az én kutyáim (csivik) arra piszitanak mikor nem vagyok otthon...jobb mint mindenhol. Szegény öreg már hogy túl sokat tudjon tanulni szerintem.
2013. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

egyértelmű hogy a kutyust megviselte a változás és azért vesztette el a szobatisztaságát. erre csak úgy van esély ha mindent az alapoktól kezdtek, mint egy kölyökkel: sűrűn le/kivinni, és jól megdicsérni a kint történő sikeres akcióért. és csak nagyon lassan fokozatosan ritkítani. bár hogy őszinte legyek, lehet a kutyusnál is olyan az öregség mint nálunk. a baba és az öreg is ugyanúgy egy másik emberre törődésére van utalva, és pelenkára szorul mert nem tudja visszatartani ( a bab még nem tudja a szobatisztaságot, az öreg pedig már nem). tehát lehet hogy a kutyusnak az idős kora miatt sűrű sétákra van szüksége mint egy kölyöknek.


"odacsöppen egy pár csepp" . ezt viszont én is javaslom hogy orvos nézze meg.

2013. márc. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Kipróbáljuk a kutyapelust , és vasárnap visszaviszem a dokihoz! Ki fogom majd emelni a kérdést, és megírom mit mondott.
2013. márc. 19. 23:33
 18/25 anonim ***** válasza:
Igaza van, aki azt írta, idősebb a kutya. Tenyésztő von ki 6-7 évesen kutyát a tenyésztésból (csak persze ő utána is szerettel gondozza), szaporító soha!! Amíg tud szülni a kutya, addig marad, szóval kizárt dolog a 6-7 év! Inkább 9-10 lehetett. Két yorkim van, ritka hosszúéletű fajta, egyik 13, másik 16 éves, és köszönik, jól vannak. Ismertem 20!! éves yorki kant, igaz, ő élete utolsó 4 évében szinte csak aludt és persze elveszítette a szobatisztaságát, hallását, látását, de beteg nem volt.
2013. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel:

Az állapota folyamatosan romlik a kutyának, már csak 2kg, a hátsó lábaira nem tud ráállni, elesik, a 10 cm-es lépcsőn már abszolút nem tud felmenni, és már a mellsők is is rogynak össze. Szobatisztasággal már nem is próbálkozunk, a kertbe se tud kimenni szinte.

Kapott mindenféle gyógyszert, Vérvétel,UH, injekciókúrán volt, tablettát kapott, szirupot. A 3-ik orvosnál voltunk ma, aki közölte, hogy ez a kutya biztos hogy több mint 12 éves, most kapott még injekciót meg tabikat még, de kedden vissza kell mennünk, azt mondta a doki, hogy ha nem segít, akkor bizony meg kell beszélnünk a továbbiakat, mert csak szenved szegényke, nagy fájdalmai vannak, nincs értelme még 50fajta gyógyszert kipróbálni a kutyán. Egyedül valami nagyon erős szteroid segített egy kicsit fájdalomcsillapítóval, akkor 2 napig jól volt, pacsizott, rohangált mint régen, aztán újra letargiába esett, de a doki mondta, hogy nem mehetünk minden nap szteroidért... Csak fekszik, és néz szegénykém...

Nem tudom, hogyan fogom feldolgozni, ha el kell altatni...

2013. ápr. 21. 21:48
 20/25 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak :-( Szegény kutyus! De ha arra a döntésre jut az orvos, hogy el kell altatni, akkor biztos, hogy menthetetlen és tényleg csak szenved szegény. Kitartás!
2013. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!