Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni a yorkimo...

Hogy tudnék segíteni a yorkimon? Ennyire a végét járja?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz a problémám,köszönöm,ha elolvassátok, és esetleg segítetek nekem!

Van egy kis yorkim. 6 éve van nálam, akkor azt mondták, 6-7 éves lehet. Szaporították, ütötték-verték, foga szinte nincs, kapásból 7-et ki kellett húzni, szét voltak rohadva, totálba lenyírattuk a szőrét, ragadt mindenfélétől, tele volt daganattal...Vaterán láttam meg, megsajnáltam, megvettem, magamhoz vettem. Rendbe raktam/rakattam, megműtetettem (2x is, mert kiújultak a daganatai,majd ivartalaníttattam is), mindent megtettem érte. Imádtam, szeretem. 3 éve megszületett a lányom, lelkileg nagyon megviselte a hiányom, majdnem belehalt, nagyon megbetegedett, naponta hordtam dokihoz injekcióra, sok gyógyszert kapott, de 2 hónap alatt meggyógyult végül. 2011 évben nyaralásra nem tudtuk magunkkal vinni, ezért anyukámék vigyáztak rá (kertes házuk van). Nagyon jól elvoltak az "öregek" vele, nagyon megszerették. Aztán apum at kirúgták, pár hónap után depis lett, kérte,hadd legyen ott a kutyus, mondtam persze, neki is jó, naponta mentem anyuékhoz, láttuk egymást nap mint nap. Naponta legalább 4-5 alkalommal sétáltak, játszottak, remekül elvoltak. Aztán tavaly apu munkát kapott...Nekem közben lett még egy gyerköcöm, nemrég született. Elkezdődtek a gondok. Elöször csak bekakilt. Tápváltás, megint bekakilt, aztán már napi többször is. Minden tápot megpróbáltunk, amit lehet, most select goldot kap, az viszonylag jó. Próbáltunk rízst is, az egy napra megfogta a hasát, de csak annyira, hogy nem fosott, hanem keményebb volt a széklete, de újfent bekakilt. Mára be is pisil, szinte mindig. Ott vagy mellette, előtte volt kint, és megint odacsöppen egy pár csepp. Állandóan olyan pózban van kint az udvaron, mintha kakilna, de nem jön neki. Már alig lát, alig hall...

Anyum már nagyon kivan az állandó takarítástól, már lecserélte a szőnyeget, aztán le is vette, de már befogta a pvc-t is az állandó kaki-pisi...Viszont a két kicsi mellé nem biztos, hogy jó ötlet lenne visszahoznom, főleg ilyen problémákkal, sajnos társasház, másfél szoba, nincs kert...

Nem tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehetne segíteni neki? Ez már az öregkor miatt van, ugye?

Köszönöm előre is!


2013. márc. 19. 21:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Sajnálom! :( Lehet furán hangzik, de ha altatásra kerül a sor, a helyedben beadatnék neki először egy szteroid injekciót, csinálnék neki egy csodálatos 1-2 napot, ahol rengeteget foglalkoznék vele, sétálni vinném, finomakat kapna, simogatnám.... és ezt hagynám meg neki utolsó élményként...
2013. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?
2013. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Kedden arra a döntésre jutottunk az orvosokkal együtt,hogy jobb neki,ha elalszik. Sajnos már felfekvések vannak a lábain, a szeme is begyulladt, hagy ne soroljam...

Ma visszük a párommal el a dokihoz, a gyerekek addig a nagyszülőknél lesznek, hogy rendesen el tudjunk búcsúzni. Állandóan sírógörcsöm van, nem tudom,hogy élem ezt túl...Kapott kedden egy nagyon erős szteroidot, de nagyon sokat nem segített, a kert végéig se jutott el, egyszerűen nincs ereje. Se játszani, se sétálni nem tudtam vele, bebújik mindig a helyére, akárhogy hívom, nem jön, csak fekszik. Pedig imádja a napot, mindig napozott ilyen szép időben...

2013. ápr. 28. 09:25
 24/25 A kérdező kommentje:

Vasárnap este elmentünk az állatorvoshoz. Rendelés után mentünk, hogy ne zavarjon minket senki. Bújt a kocsiban hozzám, az ölemben volt, próbált nyalogatni, de sajnos már a nyelve is csak kilógott oldalra, nem sikerült neki, csak bújt.

Elköszöntünk tőle, és a karjainkban volt, amikor a doki beadta a bódítót. Elaludt, aztán kapott még egy szúrit. Végig simogattuk.

(Aztán kapott a szívébe is egyet, egy harmadik szúrit, ez normális? Kellett ennyit kapnia? A másodiknál már alig vert a szíve.)

2013. ápr. 30. 19:56
 25/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom ;(

Ha a doki nem talál vénát, a szívükbe szokták adni.

2013. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!