Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg ilyen jó táp?...

Ez tényleg ilyen jó táp? Valaki etet vele?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Hallottam róla,de félek tőle.Szoba kutya velünk alszik,nyal minket stb.Félek a fertőzésektől és a parazitáktól.Én,csak kinti kutyánál tudom elképzelni.Főleg a belsőségeket.Így inkább táp párti vagyok.Bocsi.Megfőzve szokott kapni,húst,belsőségeket stb.,de nyersen nem.
2013. márc. 20. 12:30
 12/53 anonim ***** válasza:

Okok, te tudod :)

De tényleg nincs semmi veszélye, az én kutyám is panelban van, ráadásul velünk is alszik :)

TOTW tápok szerintem az egyik legjobbak, de nem túl magas fehérjetartalmút választanék.

2013. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
Bocsi,de nem tudom elképzelni,meg az arányokat sem tudom.Miért legyen alacsony a fehérje értéke?Nyers etetés mennyire jönne ki havonta?
2013. márc. 20. 12:37
 14/53 anonim ***** válasza:

Ha letisztulna a kép, minden infód meglenne róla, akkor nem tartanál már tőle :)

Gondolom sok benned a kérdés. Amíg nem került minden a helyére, addig én sem vágtam bele :)


Túl sok fehérje szerintem nem tesz jót a mozgásszervi problémákkal küzdő kutyánál, de lehet h tévedek.


Én olcsóbban jövök ki így, mintha táppal etetném. Brit Care tápot kapott anno a kutyusom.


Ezt olvasd el első körben, ha van kérdésed, írj nyugodtan :)

[link]

2013. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Azok a húsok is jók,amiket az állateledeles boltban lehet kapni fagyasztva?Csak csirkét ehet nyersen,a többit főzve?Egy 10 kilós kutyának hogy néz ki egynapi etetése?Milyen kiegészítők kellenek még mellé?Hű,de sok kérdésem lenne még..
2013. márc. 20. 12:57
 16/53 anonim ***** válasza:

Azok a húsok is jók,amiket az állateledeles boltban lehet kapni fagyasztva?Csak csirkét ehet nyersen,a többit főzve?Egy 10 kilós kutyának hogy néz ki egynapi etetése?Milyen kiegészítők kellenek még mellé?Hű,de sok kérdésem lenne még..


Nyugodtan bombázz :D

Ha szép az állateledelesnél kapható, akkor nyugodtan! Felénk nem valami szép, így én letettem róla. Mi vágóhídról hozunk szarvas/őz husit (van egy fb-os csoportunk is, akik tagja és meg tudják oldani, h Bp, Érd v Szfváron átvegyék, nekik is viszünk).

No, ebből már ki is derült, h nem csak csirkét ehet. Lényegében a disznón és a vaddisznón kívül minden husit ehetnek nyersen, csak előtte fagyasztani kell őket és a fagyasztási idő eltérő. A fagyasztás egyébként ugyanúgy hőkezelés, mint a forrázás, a különbség csak annyi, h a fagyasztás csak a rossz dolgokat öli meg, a jók maradnak, míg a forrázással a jó is és a rossz is elpusztul.


Egy felnőtt kutyusnak a testtömegének 2-3%-a szokott lenni a napi kajája, ez függ az aktivitásától is ill. h h hasznosítja.

A betegsége mennyire viseli meg? Csak h tudjam, hány %-kal számoljak nektek...


Mindjárt bemásolom neked, h az én kutyám miket kap :)

2013. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi bent maradt, ahogy bemásoltam a kérdéseid :)


Szóval nálunk most így néz ki a helyzet:



Kutya fajtája: Bullmasztiff


Életkora: 1,5 év


Testtömege: 50 kg


Mozgásigénye (alacsony/átlagos/nagy/hiperaktív): átlagos


Napi ételmennyiség kg-ban: 1,05-1,25 kg



Napi étel elosztása dkg-ban (pl. hús, húsos csont, zöldség/gyümölcs, gabona stb.) + milyen állat húsa?:



40 dkg nyers szarvas/őz nyesedék, 50-70 dkg nyers pulyka/csirke- farhát, - nyak stb., 1 db csirkeláb, 15 dkg nyers zöldség/gyümölcs (ez változó, cékla, répa, mindig van benne, a többi idényfüggő) - turmixolva.



Nem napi rendszerességgel, de pl. 3 naponta / hetente / 2 hetente adott egyéb étel (pl. belsőség, tojás stb.):



Heti 2x nyers belsőség (máj, zuza, szív - ez általában csirke v pulyka) - ez a szarvas nyesedéknek megfelelő tömeg, tehát 40 dkg, heti 2 x 1 tojás (a héját is megkapja, porrá darálom és a zöldséges turmixba keverem), heti 1 csipet jódozott tengeri só (szintén a turmixba). Heti 1x 2 dl kecsketej.



Egyéb kiegészítők (pl. zöldkagyló kivonat, lazacolaj, gyógynövények, stb.) – ha nem naponta adod, kérlek írd oda, milyen rendszerességgel:



Minden nap a testtömegének megfelelő zöldkagyló kivonat (GF600) és lazacolaj (jelenleg Brit Care, ha elfogy, Grizzly-s lesz), 1 tk teafű keverék kb. 1 dl vízben áztatva (csipkebogyó, csalán, citromfű, kamilla). 2-3 naponta 1 mokkáskanál almaecet - 1 tk mézzel. Napi 15ml Greenman Pro-Biotyk EM15. Alkalmanként pár csepp lenmagolaj, ligetszépemag-olaj, tökmagolaj. Az felsoroltak a zöldkagyló kivételével a zöldséges turmixba kerülnek. (a lazacolaj utólag, amikor már elkészült). 1 tk lucernapor. Amikor tojást kap, akkor 1 tk sörélesztő. Heti 2x csukamájolaj kapszula a lazacolaj helyett - ezt csak télen.


GF600 helyett rövidesen Aptus Apto-Flexet fog kapni 3 hónapig.

2013. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
Hát nem hiperaktív,de nem is olyan lusta.Átlagos,bocsi de másképp nem tudok fogalmazni.
2013. márc. 20. 13:10
 19/53 anonim ***** válasza:

Oks :)

Számolok akkor először 2%-kal, túl nagy különbség nincs amúgy, mert 2%-nál napi 20 dkg a kajája, 3%-nál pedig 30 dkg.


Szóval napi 2 étkezésben kell neki odaadni.

Most pontos számokat írok, de persze ezt nem kell véresen komolyan venni, pár dkg eltérés nyugodtan lehet:

6 dkg hús, 4 dkg csontos husi, 6 dkg zöldség/gyümölcs turmixolva.

Ez lenne a napi kajája + a többi aszerint, amit írtam, tehát heti 1x v 2x belsőség a husi helyett stb. és a kiegészítők.

2013. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
Ja és úgy számoltam, hogy 30% hús, 40% csontos husi, 30% zöldség/gyümölcs, de ezeken is lehet változtatni a kaki/szőr stb. függvényében.
2013. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!