Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg ilyen jó táp?...

Ez tényleg ilyen jó táp? Valaki etet vele?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Átrágom magam rajta.Elsőnek túl bonyolultan hangzik.Mi óta eszi eszt a kutya és mikben változott.Mennyi ideig kell fagyasztani?
2013. márc. 20. 13:24
 22/53 anonim ***** válasza:

Pl. Baromfit min. 3-4 napig, belsőséget min. 1 hétig, minden további húst 1-1,5 hétig.

Tavaly október környékén kezdtem el, sokkal energikusabb, minimális a kakija stb stb.

Amit legelőször linkeltem oldalt, az ottani pozitív tulajdonságok mindegyike megmutatkozott :)


Elsőnek bonyolultnak tűnhet, de pár hét alatt belerázódik az ember. Én pl. egyszerre szoktam venni nagyobb adag husikat, azokat napi adagokra kiporciózom, bezacskózom és mehet a fagyasztóba. Zöldségekkel/gyümölcsökkel ugyanezt csinálom, megpucolom, feldarabolom, kimérem és szintén napi adagokra bontva megy a fagyasztóba, így a husiknál csak annyi dolgom van, h kiveszem és kiolvasztom, a turmixot napi 1x csinálom meg, azt kapja 2 adagra bontva. A kiegészítők meg már fejben vannak, kb. 10 mp hozzáadni őket ;)

2013. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Táppal keverve is lehet?Nyers hús vegyesen főzve?
2013. márc. 20. 13:32
 24/53 anonim ***** válasza:

Közel nem olyan bonyolult mint ahogy elsőre hangzik, csak el kell kezdeni.


A csontoshús/hús/belsőség/gyümölcs arányt hétre lebontva kell betartani.. Azaz ha mondjuk heti hét kilót eszik a kutya akkor lehet akár még úgy is hogy eggyik nap gyümi zöldség nap.. persze azért ez nem a legjobb megoldás ^^


Ha rutinná válik a dolog akkor fel se fog tünni.. nekem már lassan az tűnik megterhelőbbnek hogy a fiatalabb kutyámnak hátra menyek a tápért oda ahol tartjuk:D


Am a facebook csoportunkat tényleg érdemes meglátogatni sok hasznos info elhangzik.

2013. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Táppal keverni nem ajánlatos, az arányok miatt is bonyolultabb kicsit. Meg a tápnak és a húsnak más a felszívódási ideje. meg van még valami ami nem jut eszembe :/
2013. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
Zöldséget,gyümölcsöt nem elég csak összevágni?
2013. márc. 20. 13:35
 27/53 anonim ***** válasza:
Más az emésztési ideje és úgy nem az igazi. De ha kezdetben szeretnéd így csinálni, akkor mindenképpen úgy, h pl. reggelire kapja mondjuk a tápot, vacsira a többit. Tehát semmiképp se keverve kapja!
2013. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
Nem, mert meg kell nyitni a sejtfalakat ahhoz, hogy tápanyagot tudjon belőlük felvenni, ehhez szükséges a turmixolás. Ha csak simán adod neki, átmegy rajta, valamennyire meg is emészti, de semmi nem hasznosul neki.
2013. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:

a jobb felszívódás érdekében nem árt darálni/turmixolni.


Én vettem egy csümölcscentrifugát megkapja a kutya belőle az összes rostot meg a gyümölcslé felét ^^ ennyivel én is egészségesebb vagyok, mert ő BARFozik :D

2013. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

"A fagyasztás egyébként ugyanúgy hőkezelés, mint a forrázás, a különbség csak annyi, h a fagyasztás csak a rossz dolgokat öli meg, a jók maradnak, míg a forrázással a jó is és a rossz is elpusztul. "

Szandra... ez úgy hangzik mint valami bizarr vallási mantra :D Nem... a fagyasztás a férgeket és élősködőket öli meg illetve x idő fagyasztással elérhető, hogy a még ki nem kelt peték is károsodjanak míg a főzés a szalmonella, e coli fertőzés stb ellen is kiválóan alkalmas de a kutya az utóbbit képes magától is leküzdeni míg az ember nem, szóval senkinek ne jusson eszébe nyers előfagyasztott húst ennie :D (Judit voltam és tudod, hogy szeretek kötekedni)

2013. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!