Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamis kutyát szeretnék házőrzé...

Hamis kutyát szeretnék házőrzésre! Hogyan válasszam ki az alomból azt a kiskutyát amelyik a legalkalmasabb lesz erre a célra?

Figyelt kérdés
Én a kaukázusi juhász mellet döntöttem. A célra szerintem alkalmas fajta. Sok tulajdonság közül mire figyeljek ha a kiválasztásra kerül a sor. Először is szuka legyen vagy kan? Félénk, közömbös vagy barátságos legyen a kiskutya viselkedése? Azt is halottam, hogy ha megfogom a nyakán a bőrt és visít ha felemelem a földtől az nem igazán lesz jó kutya.
2013. márc. 20. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hamis kutya azt jelenti, hogy kiszámíthatatlan. Veled, a családtagjaiddal, barátaiddal is. A hamis kutya nem jó kutya! A képzett, fegyelmezett kutya a jó kutya, akit kiképeztek. Különben csak egy időzített bomba lesz a kutyádból, aki veszélyes mindenkire.
2013. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Hamis kutya nem jó házőrzésre, mert általában gyávaságból harap.

2. a kaukázusi kutya területőrzésre alkalmas, de határozott, keménykezű és következetes gazda kell neki. Egygazdás és könnyen a fejedre nő.

3. mindegy, hogy szuka vagy kan, nem a nemétől függ az őrzési képessége.

4. a kaukázusi pásztorkutya, egy jó idegrendszerű egyed önállóan, mindenféle tanítás nélkül őrizni fogja a területét.

5. A kutyaiskolákban őrző-védő oktatásnak nevezett képzésre pásztorkutyát vinni nem szabad. Teljesen máshogy reagálnak le dolgokat, mint a személyvédő munkakutyák.

2013. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
régen olvastam ennyi marhaságot mint amik némelyik hozzászólásba van... :DDDD
2013. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
20:03 : melyikre, mire gondolsz?
2013. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kaut csak akkor válassz, ha kölyökkorától tudod naponta hosszan sétáltatni, idegen emberekkel-kutyákkal-helyzetekkel-szagokkal-hangokkal megismertetni, SZOCIALIZÁLNI!!! Ugyanis enélkül csak egy időzített bombát kapsz...
2013. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Aha, aztán ha valaki mégis be akarna törni, akkor bedob egy szelet párizsit méreggel, és 2 óra múlva már mehet is :(

A kutya házőrzésre 100 évvel ezelőtt volt jó, ha valaki ma be akar törni, azt nem fogja egy kutya megállítani.

2013. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó: ezaz!!

Ha nem tanítod azt a kutyát, hiába lesz vérszomjas a kapun kívüliekkel, minden bedobott sz*rt meg fog enni, és a vége tényleg mérgezés lesz!! Egy jól idomított kutya viszont nem eszik meg semmit a földről, idegen kézből pláne nem.

2013. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!