Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálunk, Magyarországon miért...

Nálunk, Magyarországon miért nem lehet a kutyát szinte sehová bevinni?

Figyelt kérdés
Egy ideje Németországban dolgozom és igencsak meglepett(pozitív értelemben)amit itt látok.A kutyákat mindenhová beviszik,bevhiteik a gazdik,nincs olyan pláza,nagyobb áruház,ahol ne együtt nézegetnék a kirakatokat,üzletekbe bejárhatnak...Egyedül az élelmiszerüzletbe nem mehetnek be,ezt meg is értem,ez rendben van.A bevásárlóközpont(ilyen plázaszerűség),ahová pl legtöbbször járunk vásárolni,direkt az élelmiszerüzlet bejáratával szemben(a plázán belül)helyezett el padokat,sokszor látom,hogy a család egyik tagja beszalad megvenni a kaját,míg a másik addig leül a padra a kutyával.Olyan jó ezt látni,hogy itt a kutyát valóban elfogadják társnak,az ember legjobb barátjának...Nálunk erre lesz valaha is esély szerintetek?Látni már valami kezdeményezést ebben az irányban vagy jó ideig nem várható változás?Nagyon érdekelne a véleményetek.Na nem azért,mert én a nagyobb testű kutyáimat éjjel-nappal,,plázázással"fárasztanám,ha viszont havi pár alkalommal együtt nézhetnénk szét otthon is a városban,nagyon értékelném.Mi a véleményetek,mit gondoltok erről?
2013. márc. 21. 08:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%
A véleményeket olvasva, hát... szabadalmaztatni kellene egy kutyás plázát, és akkor lenne lehetőség választani, hogy kutyával, vagy nélküle szeretnénk vásárolni. Elképzeltem magamban, hogy melyik plázában, milyen emberek lennének, úgy hiszem én a kutyásat választanám :)
2013. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerencsére vannak kutyás helyek, meg kell találni őket és oda járni, ezzel is támogatod őket. A neten jó listákat lehet találni.
2013. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
29%
Azzal egyet értek,hogy pl. plázákba vagy más bevásárló központba nem illik bele a képbe egy kutya.....ha itt lenne Magyarországon olyan pláza ahová kutyákat is belehet vinni,akkor mennének tacskótól kezdve bernáthegyiig mindenféle kutyussal.....Viszont én voltam már Olaszországban egy gyönyörű városban ismerősökkel és egyik barátom kutyusa is jött velünk kocsiban :) Kis testű pincsi kutyus. És ott is rengetegen mentek kutyákkal mindenhová. Sőt bementünk egy vendéglőbe és oda beengedik a kistestű kutyákat, voltunk egy kínai étteremben is és oda is vittük a kutyust :) Meg mikor sétáltunk a városban a szűk kis utcákon és tele volt minden étteremmel,kávézóval,fagyizóval...szinte minden 2-ik embernél volt kutyus :) Ez szerintem jó, de annak nem örülnék ha mennék plázába vásárolni és sok kutya meg ott trappolna az üzletekben :$
2013. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Valletta ***** válasza:
80%

Gondolom nem csak azt vetted észre, hogy Németországban a kutyák bemehetnek az üzletekbe, hanem azt is, hogy első ránézésre is sokkal jobban neveltek, mint Magyarországon. Két évet dolgoztam Németországban, rengeteg kutyát láttam, de mindössze egyet, ami húzta a pórázt. Hogy a németek mit meg nem tesznek a kutyáikért, azt máshonnan tudom. Magyarország ettől még nagyon messze van.


Ugyanakkor aki attól fél, hogy a plázában a kutya beletörli az orrát a nadrágszárába vagy megnyalja a gyerek arcát, az gondolom az utcán is átmegy a másik oldalra ha kutyát lát, illetve babakocsival sem áll be ugyan abba a gyalogosátkelőbe, ahol a zöldre várakozva egy kutyás áll...

2013. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Robi.88. ***** válasza:
93%
Nem értem miért pontozta le néhany ember az elozo kommentemet sztem teljesen normális hangnemben fogalmaztam meg a véleményemet....
2013. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon 10 kutyásból 3nak van megnevelve a kutyája. Csak az a baj, hogy a megnevelt kutyákra is ugyanúgy néznek mint a neveletlenekre. Általánosítanak az emberek. Ha a kutya nevelt, nem fog oda menni senkihez, hogy össze szőrözze, vagy a sáros mancsával ráugráljon. Na meg persze a jól nevelt gazdi sem engedi oda mindenkihez a kutyáját.. Egyébként ha plázákba, boltokba egy utolsó csöves is bemehet (nyilván nem mindenhova engedik be), akkor egy kutya miért ne mehetne be? A mi környékünkön konkrétan az állatos boltba bevihetem a kutyámat is. Szerintem egy jól nevelt kutyát élelmiszer boltba is belehet vinni, mindenféle gond nélkül. A tömegközlekedési eszközökre is fel lehet vinni őket... akkor egy plázába miért ne? Na mindegy is.. Magyarországon még jó néhány évig ilyen nem lesz, hogy bárhova be lehetne vinni a kutyát...
2013. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
45%
persze! Élelmiszerboltba?? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan. a kutya nem üzletekbe való, ennyi. Akinek meg nem tetszik, az költözzön ki Németországba. Ennyi erővel be lehetne vinni egy lovat is nem??? mert hát az is lehet kedvenc.
2013. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%

Tuti lepisilteték a plázán belül is a sarkokat... Egy-két gazdiból simán kinézem.

A kutyákat én is imádom, de amíg egyes kutyatartók kultúrája nem éri el az ehhez szükséges minimum szintet, addig ezt a kérdést nem tudom támogatni. (csak ha minden 20. kutyának hagynák, hogy ott pisiljen, máris mi lenne ott 1 nap alatt...)

2013. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

Nincs az az isten, h élélmiszerboltja tömegével beengedjék a kutyákat (hála az égnek).


A vedlő szőr száll, ha tetszik, ha nem. Hidd el, a szőrös zsemle és felvágott nem jó buli...

2013. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon boldog lennék, ha a kutyáim többet velem lehetnének, és össze tudnám kötni a vásárlást a kutyasétáltatással, de mégsem támogatom az ötletet. Azért nem, mert a kutyák nagyobbik fele nincs megnevelve, és ha én mint vásárló elmegyek az üzletbe, nem arra vágyom, hogy más kutyája zaklasson, hanem hogy nyugodtan nézelődhessek. Volt is rá egy példa: míg faluban laktam, bementem egy ruhaboltba, ahol volt bent egy nő a kis havanese-ével. (Itt nem veszik olyan szigorúan a szabályozásokat.) Szerettem volna nézegetni a ruhákat, de a kutya folyamatosan a lábam alá jött, felugrált rám, egyszóval kimondottan idegesítő volt. Nem azért mentem be a boltba, hogy más kutyája zaklasson engem, hanem ruhát venni. A nő persze vigyorogva odaszólt a kutyára: 'Jajj, Fifike, nem kéne.' Végül elküldtem a francba a kutyát, akkor meg a gazdi úgy nézett rám, mint a véres rongyra.
2013. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!