Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálunk, Magyarországon miért...

Nálunk, Magyarországon miért nem lehet a kutyát szinte sehová bevinni?

Figyelt kérdés
Egy ideje Németországban dolgozom és igencsak meglepett(pozitív értelemben)amit itt látok.A kutyákat mindenhová beviszik,bevhiteik a gazdik,nincs olyan pláza,nagyobb áruház,ahol ne együtt nézegetnék a kirakatokat,üzletekbe bejárhatnak...Egyedül az élelmiszerüzletbe nem mehetnek be,ezt meg is értem,ez rendben van.A bevásárlóközpont(ilyen plázaszerűség),ahová pl legtöbbször járunk vásárolni,direkt az élelmiszerüzlet bejáratával szemben(a plázán belül)helyezett el padokat,sokszor látom,hogy a család egyik tagja beszalad megvenni a kaját,míg a másik addig leül a padra a kutyával.Olyan jó ezt látni,hogy itt a kutyát valóban elfogadják társnak,az ember legjobb barátjának...Nálunk erre lesz valaha is esély szerintetek?Látni már valami kezdeményezést ebben az irányban vagy jó ideig nem várható változás?Nagyon érdekelne a véleményetek.Na nem azért,mert én a nagyobb testű kutyáimat éjjel-nappal,,plázázással"fárasztanám,ha viszont havi pár alkalommal együtt nézhetnénk szét otthon is a városban,nagyon értékelném.Mi a véleményetek,mit gondoltok erről?
2013. márc. 21. 08:20
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha magyarországon lenne "kutyás" pláza én biztos nem mennék, mert a sok pláza cica mind bevinné az idegbeteg yorkiját kistáskában meg kézben, meg rohangálnának és balhéznának egymással, a vásárlókat idegesítenék stb....aki nagytestű de megnevelt kutyával menne arra meg úgy néznének mint a véres rongyra :S Viszont ha normális kutyák lennének, akik meg vannak nevelve akkor csak oda mennék :) A kutyám is élvezné, mert szeret új helyekre menni, velem lenni,amihez nem csak a parkok, szabad terek tartoznak hozzá.
2013. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
74%

Egy kutya nyilván parkokban érzi jól magát, de ha választania kéne, hogy otthon van bezárva vagy a gazdával megy akárhova, inkább menne szerintem.

A kutyám mindenhova jön velem, de ha a városban meglátom a postát vagy lottózót és eszembe jut hogy be kell ugranom, nem értem miért kellene hazavinnem, hogy visszamenjek ugyanoda?

Vannak éttermek is ahova be lehet menni kutyával, és szerintem kevésbé zavaró egy kutya aki csöndben fekszik a földön mint sok családnak a gyereke, aki ordít, bömböl, dobálja a kaját, rohangál, böfög... Kikötni nemszeretem a bolt elé mert loptak el ismerősömtől így kutyát, plusz ha kint hagyom emberek kérdés nélkül elkezdik tapogatni, meg cüccögni meg nyávogni neki...

2013. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
36%
ezt sosem fogom megérteni, hogy egyesek miért hasonlitgatják a kutyát a gyerekhez.
2013. nov. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!