Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vonaton kutyaszállítás?

Vonaton kutyaszállítás?

Figyelt kérdés
Toy/Törpe uszkárról van szó. Mi kell a szállításhoz? Van egy táskám, bár nem tudom mennyire fér bele. :S Szabadon nem lehet vinni, vagy ölben? Csak boxban? És mennyibe kerülne 360km távolságban?

2013. márc. 24. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Szájkosárral lehet box nélkül szállítani, de akkor végig pórázon kell hogy legyen, de egy ekkora kutyánál valószínűleg nem ragaszkodnak majd a szájkosárhoz, azért legyen nálad! A MÁV honlapján fent van, hogy kilométerenként mennyit kell fizetned egy kutya szállításáért, ott meg tudod nézni, fejből nem tudom.
2013. márc. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Boxban, vagy szabadon, pórázban és szájkosárban. IC-n nem viheted, csak sima személyen. Olyan 6-700Ft a jegy ilyen távra.


"Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható."

2013. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Lehet vinni ölbe is, pórázon is. 20kg-ig be lehet vinni az utastérbe is a kutyát. Szájkosarat ilyen kicsi kutyákra nem szoktak követelni, SAJNOS!
2013. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. IC-n tényleg nem viheted!
2013. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 kilós kutyusra is kértek szájkosarat!
2013. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
2. vagyok nem tudom miért pontoztak le mikor a MÁV oldaláról másoltam be...
2013. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én nem látnám hogy le agy pontozva Köszi a válaszokat!
2013. márc. 24. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Hopp nem ide akartam, volt hasonló kérdés régebben :D
2013. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neki box. Mi szájkosarat sem rakunk rá soha, de nem is szólnak. Csak póráz. Amúgy a vicc, hogy csak kutyának kell venni jegyet, semmilyen más állatra nem. Mi Budapest-Debrecen távot tettük meg, 2000Ft volt oda-vissza.
2013. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nem ép kicsi :S sztaffordshirt terrier. 1éves és már elég nagy. 25-30kg között van
2013. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!