Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelem van ennyi parancsna...

Mi értelem van ennyi parancsnak? Miért nem elég csak a "Maradj"?

Figyelt kérdés

Legelőször ezt tanítottam meg neki labdás játék közben, illetve amikor nem akartam, hogy utánam jöjjön. Ilyenkor mindig felemelem a mutatóujjam. De amikor felugrálva próbál kaját kunyerálni akkor is ezt mondom neki. Ilyenkor nyugton marad (ált. leül) és várja mikor lehet újra virgonckodni.

Szóval én arra gondoltam, miért ne lehetne még egy csomó mindenre ugyanazt a parancsszót használni? "Ül", "Fekszik" "Kérem" meg még van egy pár, ami szerintem mind helyettesíthető egyetlen szóval (ami nálunk a maradj) Például amikor azt akarom, engedje el a játékot akkor is marad-t használom. Persze először nem értette, de ilyenkor mélyen a szemébe kell nézni és csak ismételgetni kell a szót, a végén elengedte a játékát.


2013. márc. 25. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lenne elérni a kutyánál, h ugyanarra a parancsra fekeküdjön, leüljön, felálljon, eresszen valamit, visszahozzon valamit, stb.


Ha neked valaki azt mondja h fopglalj helye,t kakor leülsz, nem? De. Mert azt jelenti. Elég hülyén nézne ki, ha a Foglalj helyet jelentene minden kérést....

2013. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sippara ***** válasza:
100%

Próbáld meg a "maradjoddal" rávenni, hogy becsukja az ajtót, visszahozza a tárgyakat (esetleg adott sorrendben), ugorjon fel valamire, hemperegjen, vagy ugasson.

Tényleg azért hülyeség, mert ezzel az erővel elég lenne egyetlen szó nekünk is, aztán addig ismételgetnéd és bámulnád a másikat, amíg fel nem fogja, mit akarsz :)

2013. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Persze először nem értette, de ilyenkor mélyen a szemébe kell nézni és csak ismételgetni kell a szót, a végén elengedte a játékát."



na pont ezért. Hogy ne ismételgetni kelljen, és ne 3 percig tartson mire rájön, hogy most épp mit értek én a maradj alatt.

2013. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#4 De a kutya egyrészről nem érti a szó jelentését. Meg én nem írtam, hogy mindre alkalmazható. Nyilván ha azt akarom, hogy forogjon körbe nem a Maradj-ot fogom használni. :D De pl arra, hogy üljön le? Jó, ha valaki konkrétan a leülést akarja tanítani. De ha csak maradjon ott, akkor is leül, a leülésnek meg pont az a lényege, hogy maradjon a helyén nem? Vagy ha ne kunyeráljon, szintén az, hogy maradjon nyugton.
2013. márc. 25. 15:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a logikádat. A kutyával így is úgy is meg kell értetned a vezényszó jelentését. Innentől kezdve (számomra és a legtöbb kutya számára) logikusabb ha különböző cselekvésekre különböző vezényszavakat használok. Én úgy gondolom és az a tapasztalatom több tucat különböző kutya kiképzése után, h az egyértelmű utasítások sokkal stabilabbak, így ebből kiindulva nem gondolom, h ez egy előremutató gondolat. Persze alkalmazható, meg a kutya valószínű a szituációk között tesz különbséget...

De még mindig nem látom értelmét a te gondolatmenetednek, ne haragudj. Lehet h a hiba bennem van de akkor sem...

2013. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
BOcs, előzőtőt #1 és #2-nek szántam.
2013. márc. 25. 15:49
 7/14 A kérdező kommentje:

#3

Neked meg még annyi, hogy még kisvakarcs így jó hogy többször kell neki mondani. De pl én is ha azt mondják nekem, hogy maradjak nyugton, akkor nem egyfajta cselekvést fogok abba hagyni vagy megtenni, hanem szituációtól függ.

2013. márc. 25. 15:51
 8/14 anonim ***** válasza:

A leül és a maradsz két különböző dolog....Attól, h szerinted nem, még az.


Kutya marad-nál ülhet, állhat, feküdhet, attól függ milyen pózban adom ki a parancsot.

2013. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"De a kutya egyrészről nem érti a szó jelentését. "


A mondat helyesen: a kutya amikor először hall egy szót/parancsot (ami ugye akkor még nem az.. :oP ) persze, nem érti a jelentését. Azt a szót (vagyis hanghalmazt) te töltöd meg jelentéssel, vagyis társítasz hozzá egy cselekvést. Ha ezek után ugyanezt a szót elkezded alkalmazni más cselekvésre akkor a kutyának ugyanúgy meg kell tanulnia összekötni h ahhoz a "hanghalmazhoz" egy másik dolgot is jelent. De ez ugyanannyi idő mint megtanítani neki egy másik szót.

2013. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Te lényegében a tiltásra használod a maradj szót. Mivel amikor azt akarod, hogy bizonyos tevékenységet fejezzen be (engedje le a labdát, hagyja abba az ugrálást, ne menjen utánad), akkor az teljesen rendben van, csak kicsit hosszabb, mint a nem szó, de ha neked ez jobban fekszik hát istenem.


De ha egy konkrét dolgot, meg akarsz követelni, mint az ülést, állást, fekvést, labda visszahozását, hasonlók, akkor arra külön vezényszó kell, mert különben a kutyának fogalma sem lesz róla, hogy mi a rákfenét akarsz. Azért használunk számunkra is érthető szavakat, hogy így mindig ugyanazt használjuk, nem azért mert a kutya érti azokat a szavakat, hanem mert te.

Pl az ülésre, ha akarnád megtaníthatnád, hogy a "fekszik"-re leüljön, csak épp értelmét nem látom, és pl engedelmes feladatok gyakorlása közben, az ember össze is keverheti azokat, és értelme sincsen. Így marad az, hogy olyan szavakhoz kötjük a parancsokat, amik számunkra könnyen gyorsan kimondható, így a kutya is megérti melyiket várod el tőle.

2013. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!