Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelem van ennyi parancsna...

Mi értelem van ennyi parancsnak? Miért nem elég csak a "Maradj"?

Figyelt kérdés

Legelőször ezt tanítottam meg neki labdás játék közben, illetve amikor nem akartam, hogy utánam jöjjön. Ilyenkor mindig felemelem a mutatóujjam. De amikor felugrálva próbál kaját kunyerálni akkor is ezt mondom neki. Ilyenkor nyugton marad (ált. leül) és várja mikor lehet újra virgonckodni.

Szóval én arra gondoltam, miért ne lehetne még egy csomó mindenre ugyanazt a parancsszót használni? "Ül", "Fekszik" "Kérem" meg még van egy pár, ami szerintem mind helyettesíthető egyetlen szóval (ami nálunk a maradj) Például amikor azt akarom, engedje el a játékot akkor is marad-t használom. Persze először nem értette, de ilyenkor mélyen a szemébe kell nézni és csak ismételgetni kell a szót, a végén elengedte a játékát.


2013. márc. 25. 15:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm
2013. márc. 25. 15:56
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, te tiltószónak használod a maradot. Másrészt meg persze, azért a kontextusban tud különbséget tenni, elvégre ott van pl. a hopp, ami ha fent van valahol, akkor a leugrást jelenti, ha meg lent van valami előtt, akkor a felugrást. Nem kell külön vezényszót használni arra, hogy hopp fel, meg hopp le.
2013. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mert nem érti. :D Ha 3 különböző trükk van 1 szóra akkor nem fogja tudni h mit akarsz. pl.: azt akarod hogy feküdjön és mondod h maradj mi van ha azt hiszi ülni kell? vagy vmi mást? Összekeveri őket majd és néz bambán h miért nem vagy elégedett :D
2013. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazad van, a kutya nem érti a "maradj" szó emberek közti jelentését. A kutya nem beszél emberül. De a különböző hangokat képes bizonyos cselekvésekhez kapcsolni. Ha például egy kutyának ismételgeted, hogy "ül" és közben nyomod lefelé a fenekét, akkor hamar rájön, hogy ez a szó ülést jelent (mármint a gazdája és őközötte)

De ugyanez a működési elv, ha "ül" helyett azt mondod, hogy "kolbász"

Egy szó egy bizonyos cselekvéshez kapcsolódik. Azt mondtad, hogy az "ereszd" parancsszót is "maradj"-al helyettesíted. De mi történik, ha arra szeretnéd megtanítani, hogy cipeljen valamit, a "maradj" vezérszóra? össze fog zavarodni


(remélem érthetően fogalmaztam)

2013. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!