Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy védje...

Hogyan érjem el, hogy védje meg magát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég bután tettem fel a kérdést,de annyiról lenne szó,hogy van egy 2 éves ivartalan kan staffom és a pároméknak(náluk élek) egy ivartalan 9 hónapos kan schauzere.

Baromi jól elvan a 2 kutya,nagyon szeretik egymást,viszont a kicsi állandóan tépi a staffom fülét meg a nyakán a bőrt.A füle folyamatosan vérzik,mind2 füle végén ujjnyomnyi seb van már hónapok! óta,mert soha nem tud begyógyulni,mert a kicsi folyton megcsócsálja.A kutyám meg ezt szó nélkül tűri.Nem mordul rá,nem védi meg magát.Tudom,hogy magas a fájdalomküszöbe,de már az állatorvos is azt mondta,hogy ha így haladnak egészségügyileg kell levágni a fülét,mert elfertőződik.Én nem vagyok a csonkítások híve,de nyilván megcsináltatom,ha az egészsége múlik rajta,de egyelőre még csak begyógyulni kéne hagyni.1 hétig külön voltak,azalatt el is kezdett neki összehúzódni,de tovább nem lehetett megoldani,hogy külön legyenek tartva és amint megint együtt voltak,a kicsi lekapta a sebről a varrt és felszakadt a seb ismét.


Nincs más ötletem a fülvágás elkerülésére,csak hogy valahogy rávegyem a kutyámat,hogy ne hagyja a kicsinek,hogy rágcsálja a fülét....Szerintetek?


2013. márc. 26. 15:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
6os vagyok. az oké hogy az állatorvos és mindenki óvja a kutyát, de arra még mindig nem válaszoltál hogyha levágja a kutyának akkor azt hogyan fogjátok megoldani hogy a kicsi ne csesztesse neki, ha te nem tudod őrizni mindig, a kedves család pedig képtelen rászólni a snacira?
2013. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Először is: schnauzer-nek írják. :)


Másodszor: gondolom nem lett elég jól megnevelve, mert a snacik nem viselkednek így alap esetben. Nem a nagynak kell megvédenie magát- abból csak hatalmas balhé lenne. A snacira kell rászólni, ha csipkedi a nagyot.

Nem tudom hogy foglalkoztok velük, de lehet az is, hogy ez a probléma. Le kell vezetni az energiájukat első sorban. Ha a kutyák fáradtak, nem fogják egymást piszkálni. Se a kicsi, se a nagy. :)

2013. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

9 hónapos snaucer ( kicsi,közepes, vagy óriás :)

tudod egy 9 hónapos óriás snaci eléggé domináns,főleg egy másik ivartalan kutyával szemben . esetleg ő lett a főnök ?,

és a másik behodolt??

2013. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

6-osnak írom,h nem akarok eljutni a fülvágásig,így nyilván azon sem gondolkodtam,hogy mi lenne,ha mégis bekövetkezne...


Tudom,hogy schnauzernek írják,kimaradt egy betű :)

Pontosabban közép schnauzer jellegű keverék,menhely hozta a család még tavaly,amikor elhoztuk akkor volt 3 hónapos körüli.A lefárasztással sincs gond,nekem a kutyám a mindenem.

A nagy soha nem bántja a kicsit,a kettőnk közötti falkasorrend,teljesen tisztázott.Egyáltalán nem hódol be a kicsinek,sőt amikor már nagyon durva(játék közben a kicsi),akkor ledominálja.De soha nem kezdi el meghágni vagy hasonló,még akkor sem ha nem vagyok ott.


A rászólással ismétlem,működik a dolog amennyiben ÉN csinálom,a család többi tagjára egyrészt sz@rik a kutya,másrészt őket nem nagyon érdekli a dolog.Vetíttem már itthon válogatott videókat,a kutyanevelési könyveimet is felajánlottam,hogy közkinccsé teszem,de még az állatorvosunkat is megkértem,hogy tartson egy kiselőadást,hátha neki jobban hisznek,hogy nevelni is kell egy kutyát,nem csak hagyni hogy nőjön,mint a gaz a kertben :) De eredménye eddig nincs,viszont továbbra sem tudok 0-24 a kutyák mellett lenni (bárcsak megtehetném) így a helyzet elég macerás...


Ha vkinek van tuti tippje,hogy mivel vegyem rá őket a nevelésre,azt is szívesen veszem.

2013. márc. 26. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!