Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányom szeretne bichon kutyust...

Lányom szeretne bichon kutyust. Mi is hajlunk rá. Tudnátok egy kicsit segíteni, hogy mennyibe kerül a tartása, mire kell figyelni, mit nem szeret stb?

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 07:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Az első válaszoló nem egy bichonról, hanem egy neveletlen kutyáról írt jellemzést, ami lehetne bármilyen fajta. Tudtommal a bichonok társasági kutyák, nagyon ragaszkodnak az emberhez, és nem mutatnak feléjük agressziót, ha nincs úgy félrenevelve, mint az elsőé. A többiek jól írták, ne vegyél szaporítós kutyát, mert ez a fajta különösen hajlamos a betegségekre, sajnos több szaporítós bichonon is látom (bőrkiütések, ételallergia, szőrhullás stb.)
2013. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
TE XD XD XD Elviseled egy pár kilós kutyától, h terrorban tartson :D Elég ciki :D
2013. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Már írták mások, de csak megerősíteni tudom, h az első válaszoló jellemzése pusztán egy elkényeztetett, neveletlen egyed, nem általános jellemzés a bichonokról és badarság, h gyerekek mellé nem való.


Nem tudom mennyi idős a lányod, ha nagyon fiatal, készüljetek fel rá, h a legtöbb esetben ilyenkor csak a kezdeti lelkesedés a nagy, pár hónap múlva az egész sétáltatás, nevelés a szülőkre hárul. Tehát akkor vállaljátok be, ha összességében napi 1-1,5 óra sétát tudtok neki biztosítani (ebből lehet 2 séta 10-15 perces eü séta, és egy nagyobb, fárasztó séta - persze ez felnőtt korára érvényes, amíg kölyök és nem szobatiszta, addig 2-3 óránként le kell vinni). Előre írom, kutyapelenkát még véletlenül se használjatok (nagyon max. addig, amíg nincsenek meg az oltásai, bár inkább úgy hoznák el tenyésztőtől kiskutyát, h picit legyen idősebb, kb. 11-12 hetes, úgy az oltásai már megvannak és mehettek le egyből).


Tenyésztőtől hobbi célra 50-100eFt között mozog egy kiskutya ára, attól függ, milyen kennelből veszel (pl. egy kevésbé ismert, induló kennelnél rendszerint olcsóbb).

2013. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti kiadásoktól eltekintve nem vészes egy ilyen kis kutyus tartása.

Ahogy írták már, a vételáron nem érdemes spórolni. Egy tisztességes tenyésztőt érdemes keresni,akinél akár hobbi célra is lehet venni kiskutyát.

Aztán az alapvető kutya felszerelések: tálkák, fésűk, póráz, nyakörv.

Ami a későbbiekben is kiadás lesz: évente veszettség + kombi oltás, 1-2 havonta bolha és kullancs elleni csepp, úgy tudom őket szokták kozmetikushoz is vinni és természetesen az étel. Valaki írta,hogy 3 kg-os kaja elég 3 hétig. Nos, nekem a 15 kilós kutyám eszik 1 hónapig egy 3 kilósat,szóval nekik bőven tovább kitart. Így nem egy nagy összeg az etetése.

Amire még számítani kell,hogy sose tudhatod,mikor kell állatorvoshoz vinni. Tehát ha nem tudnátok akár hirtelen egy nagyobb összeget előkeríteni,akkor gondoljátok át. Bármikor elüthetik(akár biciklivel is,az én pórázon sétáltatott kutyámat is ütötték már el,szerencsére nem lett baja.Gyerek ment mint a bolond,mire észrevettem már elütötte szegényt), megehet valami mérget,elkaphat betegséget,stb. Egy példa.Egyszer hétvégén észrevettük,hogy a kutyák patkányméreggel játszanak. Fogalmunk sincs hogy került be az udvarra,de mehettünk rögtön a dokihoz. 30 ezret hagytunk ott hirtelenjében...


Little red: én nem általánosítanék. Igaz,hogy sok gyereknek 2 hétig tart a csoda, de sok gyerek van,akik rendesen, lelkiismeretesen bánnak a kutyájukkal,és nem unnak rá.

Magam is zok közé tartozok,aki 13 évesen vette az első kutyáját.A mai napig senki nem vitte helyettem sétálni,nem kellett helyettem takarítani,stb. Pedig ő már azóta igencsak veterán kutya. És nem egy vagy két gyereket ismerek/ismertem,aki 13-14-15 évesen kapot/vett kutyát,és azóta is folyamatosan, lelkiismeretesen kutyázik.


Amit az első válaszoló írt,szintén általánosítás,ráadásul egy neveletlen kutyából.Sok bichon fajtájú kutyust ismerek, a döntő többsége nagyon barátságos, kedves kis kutyus,akár emberrel,akár kutyával.Persze kivételek vannak. Érdemes kutyasuliba elvinni,és akkor nagy eséllyel egy tündéri kiskutyátok lesz

2013. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A kivétel erősíti a szabályt :) De látod, te is írtad, h az esetek nagy részében ez történik.
2013. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A nagy részében igen,de nem mindig :-)
2013. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

2 bichonunk van (havanese,bichon frise)


csak ajánlani tudom gyerek mellé is!!

mieink imádják a gyerekeket (3 éves unokatesóm szokott velük játszani és semmi gond nincs!)Következetesen kell őket nevelni és rendesen szocializálni,akkor nem lesz gond :)


Havanese a tesómé a frise az enyém tudják,hogy melyiknek ki a gazdája(vezetője) de amúgy mindenkire hallgatnak csak az én kutyám a trükköket csak nekem csinálja meg senki másnak nem :D

szerintem kiváló családi kutyák, jó minőségű táp sem nagy költség mert nem esznek sokat..

ami fontos az a szőr ápolása, 2 naponta ki kell őket fésülni,de ha tényleg rendesen van tartva ez a művelet 15 percnél nem több :)

mi egy évben 2x-3x visszük kozmetikába őket akkor lenyírják a nagy bundát,télre meg hagyjuk,hogy ne fázzanak és így ruha sem kell rájuk :)


Az elején a kutya megvétele(70-90 ezer FT) és az oltások(3x 4-5 ezer ft) illetve felszerelések,tápok( összesen 6-10 ezer ft) ez egy nagyobb kiadás.

Utána már jó esetben csak kajára kell költeni (pl ha jó táppal számolunk havi 5-6 ezer ft ).Kozmetika évente mimimum 2x ajánlott, nekünk 4200 ft nyírással mindennel együtt egy kutya..

nagyábból ennyi..olvass sokat a témában..tenyésztők pedig mindenben segítenek,ezért fontos,hogy jó helyről hozzátok el a kutyust :)



az első válaszoló meg egy idióta,az ő kutyája valószínűleg egy neveletlen kutya!

2013. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem most fél éves a havanese-m. Eleinte minden kutya nagyon drága. Ott a vételár, ami a kezdet. Oltások darabonként 5000 körül, féreghajtás, ami kicsi kutyáknak pasztával ajánlott és az megint 3000, felszerelések, kaja...stb. Az enyémnek volt fülatkája, mai kisebb vagyon volt, mire kikezeltük. 4000 egy fülcsepp, és kettő elfogy belőle mire kipurcannak a kis szemetek.


Na szóval a kezdő költség vételár nélkül biztosan benne lesz olyan 50 ezerben.


Utána már olcsó, mivel keveset eszik. PErsze ha beteges egyedet fogtok ki, akkor nagyon drága lehet.


Későbbi plusz költség még az ivartalanítás, ami ilyen kicsi kutyáknál 10-20 ezer között mozog nemtől függően. Legalábbis nálunk.


Kullancsirtó spot-on v nyakörv 5-6 ezer/szezon


Összegezve: eleinte nagyon drága később, ha egészséges, nem vészes.

2013. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja jellemzés: kedves, hűséges kutya, tény, h kicsit finnyás, és érzékeny gyomrú, így nem is ehet és nem is eszik meg akármit. Gyakori pl a csirkeallergia náluk.


Az enyém nagyon szófogadó, könnyen tanul, és imádja a gyerekeket. Nem ugatós kutya, már a kezdetektől úgy kell nevelni, hogy nem szabad ráhagyni az ugatást. Ez nagyon fontos, mert idegesítő éles hangja van, nem jó, ha minden arra járót ugat, mert megőrültök :) Soha nem harap, bár mi soha nem is engedtük neki még játékból sem.


Ez egy annyira könnyen nevelhető kutya, hogy pontosan olyan lesz, amilyennek neveled. Könnyű elrontani mert olyan édes, hogy a csillagokat lehoznád neki, de ne tedd!!!


Az elsőnek a falkavezérségről igaza volt, bár imádja az egész családot, anyámat, anyósékat, tesómat...stb. De engem fogad el falkavezérnek, ami érdekes, mert azt hittem, hogy a 2 méteres párom lesz a nyerő de nem. Ez leginkább abban látszik meg, hogy nekem fogad legjobban szót, és nagyon-nagyon ragaszkodik hozzám, és ha pl párom viszi sétálni akkor is visszajön értem, h megyek-e, és elmehet-e nélkülöm, és csak akkor megy ha mondom, h mehetsz.


Én csak ajánlani tudom. Párom nem szeretett volna ilyen kutyát, mert bentre nem akart állatot, de a kedvemért bele ment, és hihetetlen mennyire imádja, és milyen büszkén sétáltatja a nagy 2 méteres FÉRFI. :)

2013. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok. El tudom fogadni, hogy vannak negatív tapasztalatok is- jó, hogy leírtátok. Így fogunk majd tisztán látni.
2013. márc. 28. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!