Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság! Most akkor...

Szobatisztaság! Most akkor melyik véglet a helyes?

Figyelt kérdés

2 félét hallottam:

Vagy azt, hogy ha becsinál a lakásba, SZÓ NÉLKÜL szedjem fel, és vigyem le.

Vagy azt, hogy SZIDJAM LE, hogy nem szabad, és vigyem le.

Most melyiket alkalmazzam?


2013. márc. 27. 11:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, meg a másik, hogy reggel ha felkel, egyből le kell vinni, de előtte nem ennie kéne? Mert utána megint kell neki. Vagy vigyem le, hozzam fel enni, majd megint vigyem le?
2013. márc. 27. 11:15
 2/12 anonim ***** válasza:

ha becsinált akkor már fölösleges levinni :D


Leszidni fölösleges mert nem tudja miért kapja még akkor se tudja ha belenyomod az orrát(ami egy szintén fantasztikus baromság)


Én etetés előtt szoktam levinni.. Evés után úgy se egyből kell neki kakilni. Nekem kibírják hogy etetés előtt vannak kint és délután viszem őket le megint.

2013. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Kissé kevered a dolgokat...

HA már becsinált : akkor szónélkül szedd össze, töröld fel, de már késő a kutyát levinned.

HA éppen LÁTOD, hogy nekikészülődik az ürítésnek pont csak AKKOR a szóbeli figyelmeztetés (nem!, v nem szabad!v fújj!)és azonnal levinni. (a készülődés a sarkalatos pont)

Máskülönben többszöri levitel, és ha lenn végzi el a dolgát: dícséret.

2013. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kaja előtt már fog üríteni. Plusz bekajálva ha leviszed és futkározik, nagy az esélye a gyomorcsavarodásnak.
2013. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kutyát mindig séta UTÁN kell etetni, soha nem előtte. Teli hassal nem szabad sétáltatni, mert könnyen gyomorcsavarodást kaphat.
2013. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha rajta kapod, hogy már éppen csinálja akkor szidsz, de csak szóban. Ha nincs tetten érés akkor felszeded szó nélkül, ha utólag szidod nem érti miért kapja, és azt fogja hinni, hogy kakilni rossz dolog. Ha már elvégezte a dolgát hiába viszed le. Javasoltak nekem olyat, hogy papírtörlővel itassam fel a pisit, és vigyem le ahová akarom, hogy pisiljen, nekem bejött. Csak etetés előtt sétálunk kutyával, mert teli hassal nagyobb a gyomorcsavar esélye.
2013. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kicsit más irányból érdemes közelíteni a kérdést. A lehető legtöbbször le kell vinni, hogy minél kevesebb hibalehetősége legyen, és minden alkalommal nagyon megdícsárni, megjutalmazni, ha lent alkot valamit. Minél ritkábban van lehetősége a rossz viselkedésre, annál gyorsabban tanulja meg a jót.

Reggel mindig az legyen az első, hogy futás le, lehetőleg ölben, nehogy elcsurranjon a lépcsőházban. Ha lent sikerül, nagy dícséret, jutalom.

Ha neki rendszerint evés után is kell, akkor evés után is vidd le, de ne hagyd rohangálni, hanem gyors pisi és irány haza.

Minél többet jutalmazod a jóért, annál gyakrabban fogja jól csinálni, tehát erre kell törekedni.

Ha meg besikerült, hát besikerül, fapofa és takarítás.

2013. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk így működött amíg kicsi volt:

Reggel keltünk, nagyon korán. gyorsan lementünk, pisi kaki. Feljöttünk evett, utána megint lementünk mert sokszor rögtön pisilt evés után, tehát utána csak annyira mentünk le hogy gyors pisi. Feljöttünk akkor pihizett. Déli evésnél ugyanez, hiába vittem le előtte 1 órával, evés előtt mindig levittem, evés után pedig csak egy gyors pisire. Esti kajálásnál ugyanígy. A nap többi részében, pedig 2-3 óránként mentünk le, sokszor még 10-11körül is este, reggel pedig 6körül keltünk. Ha bent csinálta a dolgát, felszedtem, feltöröltem ennyi. Ahogy egyre jobban tudta tartani, úgy toltuk ki az időközöket. Mikor már szobatiszta lett, akkor is volt hogy néha séta után feljöttünk is pisilt..ilyenkor kapott egy kis fejmosást, hogy nem szabad. De akkor sem nyomtam bele az orrát vagy ilyesmi.. Mostanában már ilyen sincs, fent a lakásban abszolút nem végzi a dolgát. 8 hónapos lesz most.

2013. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés, hogy estére a kutyus külön szobába lesz, tehát nem tudom mikor fog fölkelni, és ha kiérek lehet hogy már késő. Eleinte aludjon a mi szobánkba és akkor úgyis észreveszem ha felkel és szaladjak le vele?
2013. márc. 27. 13:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt: a kutya kosara az éns zobámban volt. Érdemes ott tartani a kutyát először, ahol legjobban takarítható a padló, tehát ha a hálóban mondjuk szőnyegpadl van, akkor ne ott... fel kell kelni időben, ez bizony a kölyökkorral jár... ez nálunk hajnali fél hat volt először. levittem a kutyát, semmi öltözködés, ilyenek, mert annyit már nem bírt ki, hanem pizsamára hosszú kabát :) na lent voltunk, utána vissza jöttünk aludni 8-ig. Akkor rendes öltözködés, séta, majd reggeli. Legközelebb délben, majd 3 óránként vittem, persze nem nagy sétákra, csak pisilni. Legutolsó este fél 11 körül. Így viszonylag gyorsan megtanulta, kevés volt a baleset. Először a délutáni sétákat ritkítottam, aztán a hajnali került át későbbre. Olyan 4-5 hónapos koráig napi 4x sétáltunk, aztán 3x.
2013. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!