Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1-2 hónapos kutyust hogyan...

1-2 hónapos kutyust hogyan tudnám a házon belül ugyanoda szoktatni (pisi, kaki)?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az h 1-2 hónapos kutyus?? Kicsit sem mindegy h 1 vagy 2 hónapos....

A másik meg h a kutya nem macska, így nem fog a házon belül egy helyre wczni. Ez komolyan, az embereknek az fejlövése...ha lusta vagy/nincs időd, kedved stb.. napjában legalább 3szor levinni akkor nem kell kutyát tartani - ilyen egyszerű.

2013. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még nem vettem kutyust,de 1-2 hónaposat szeretnék, nyáron fogok,suli után hogy egésznap foglalkozhassak vele,de azt olvastam hogy egy bizonyos oltásig nem lehet kivinni,tehát addig a házon belül kell majd neki kialakítani egy helyet:)ezért szeretnék pár tippet kapni.
2013. márc. 25. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
1 hónapos? És majd a saját melledre teszed szopni, vagy mi? A KUTYÁKNAK 8 HETES KORUKIG AZ ANYJUKKAL KELL MARADNI AZ ÁLLATVÉDELMI TÖRVÉNYBEN LEÍRTAK SZERINT!
2013. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

most lehet hogy le fognak engem hurrogni:


a védőoltásokig nem szabad kutyás helyekre vinni, én mégis azt tanácsolom, hogy a pelenkára szoktatás helyett igenis vidd le. leviszed a fűre pisil kakil mentek fel.


ezt azért tanácsolom mert nem egyszer hallottam hogy a kutya rá volt szoktatva pelusra, ám mikor elérkezett az idő hiába voltak lent vele egy órát, két órát amint fölmentek a kutyus pisi kaki.. lent semmi.


szóval másnem arra a kis időre amig elvégzi a dolgát vidd le

2013. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is annak a híve vagyok h lemenni a kutyával, h ne szokhassa meg h fönt lehet pisilni-kakilni...mert sokkal nehezebb leszoktatni.

És olyan helyről ne is hozz kiskutyát ahol rád akarják sózni 8 hetes kora előtt!!!

2013. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

nah jó tisztázzunk egy két marha nagy tévhitet a pelussal kapcsolatban! ha valakinek történt valami gondja vele az tuti hogy abból adódott hogy nem megfelelően használta, illetve nem volt mivel összekösse a kutyus.


1 nem kerülgetjük a használt pelenkát mert így a kutya tényleg igénytelen lesz.


2 a kutya tökéletesen összeköti a szobatisztaságot azzal az ÚJ rendszerrel hogy elkezdik levinni a kutyát!


sőt mivel nem volt kerülgetve a használt pelus és így nem lett igénytelen a kutya annak még csak örül hogy még távolabb lesz a végtermékétől.


ez ugyanaz az elmélet amikor még nagyon picik és az anyjuk takarít fel alattuk, de később már kimennek az alomból wc-zni. ha annyira tök gáz és későbbiekben káros a pelus akkor valaki magyarázza már meg nekem hogy én egy hét alatt hogy a fenébe tudtam megértetni a kutyával hogy mostmár nem bent végezzük hanem lent? első két nap simán hagytam a pelust, viszont amint láttam hogy felé indul már mentem is le vele. harmadik nap már felszedtem akkor lényegében ugyanez volt a szitu, a pelus helye felé vette az irányt: szóltam neki hogy á-á, várj és mentünk lefele, lent pedig dicséret. a nagywc-t már a kezdetektől lent végezte el, ha kellett visszatartotta. az egy hét alatt éjelre raktam le már csak a pelust hátha kell neki én meg ugye amikor alszom nem nagyon látom a jeleket hogy rohanjunk. kb az ötödik hatodik éjjelre elfelejtetettem letenni a pelust neki (igaz már előtte se használta) felriadtam rohantam le szegénykémmel. akkor jöttem rá hogy már éjjelre sem szükséges. nem több egy hét volt az egész. persze akinek nem adatott meg a szerencse hogy a lehető legtöbbet a kutya mellett legyen annak meg tök mindegy hogy pelus vagy rohangál le vele a gazdi, ha több órát kell visszatartania és még pici, ígyse ugyse lesz még szobatiszta mert alsó hangon is vagy 5x kell levinni a kutyát eleinte a picikről meg nem is beszélve.


egyépként a pelussal ugyanaz a szitu mint a kintre szoktatással, a sikeres akciót jutalmazni dicsérni kell így érti majd meg lassacskn hogy mit szeretnénk tőle. ÉS PERSZE AZONNAL CSERÉLNI ÉS A PELUS HELYÉT AZONNAL FELTAKARÍTANI, FERTŐTLENÍTENI MINDEN EGYES ALKALOMMAL! nem egy olyan ember van aki ezt nem teszi meg (bár nem tudom hogy nem zavarja) és ha a gazdit nem zavarja hogy mocsokban él akkor evidens a kutyát se fogja, ilyenkor van az hogy nekik tök mindegy hol eresztik el magukat, vagy már szegény kutya a tele pelusra nem akar menni így keres másik tiszta helyet a lakáson belül. namármost akinek dolgoznia kell, vagy suliba menni az alapból ezt teszi mert addíg amíg a kölyök egyedül van (6-8 óra átlag) már kétszer kaksizott és megszámlálhatatlan mennyiséget pisilt. bele is lépett, mindenfele szétkente és ebben várja a kölyök a gazdit. lehet hogy nem mindenki érti meg a hasonlatomat, de ez egyenlő azzal amikor a baba alatt nem cseréled le a pelust vagy 6-8 órán keresztül. és persze van még amikor a kutyus egy hónapon keresztül kint is bent is, mindkettőre dicséret mert bent a pelusra, kint meg kint. nah ott szintén nem vagyok meglepődve hogy a kutya nem veszi a lapot, ugyanis ez totál következetlen, aki ért a kutyához az tudja is hogy miért.

nah sikerült már megint sokat írnom, de kiakadok már ettől a pelus=nem lesz szobatiszta a kutya. valóban nem lesz, ha nem megfelelően használják az emberek. és valljuk be, sokan nem megfelelően használják.

2013. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én annak a híve vagyok, hogy ha lakásba megy a kutya, aminek nincs saját kertje, ahova biztonságosan ki lehet engedni, akkor maradjon a tenyésztőnél 10-12 hetes koráig a kölyök. Megkapja az oltásokat, már védetten kerül a gazdához és lehet vinni közterületre is biztonságosan.
2013. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó. nagy igazság van abban amit írsz. ellenben hacsak nem áldoznak rá legalább két hetet a kutya nem fogja megtanulni hogy csak kint kell és hogy tartsa vissza. sőt, legjobb tudomásom szerint 6-8 órát kb. fél évesen tehát hat hónaposan képesek visszatartani. namármost aki 12 hetesen viszi haza a kölyköt, de dolgoznak, tanulnak tehát x órát egyedül marad szintén nem fogja megérteni. szegény elvégzi mert nem tudja visszatartani a sok következetlen gazda meg mire hazaért jól lecseszi a kutyát, ráadásul 22es csapdája, ugyanis ha nem csinál semmit abból sem érti a kutya hogy de márpediglen 12 hetesen ő tartsa vissza több órán keresztül. rendszerré válik. és csak a legjobb szerencsés esetben jön el az az idő amikor a kutya már alapból is eléggé idős hogy már nem történik baleset. tehát a napi 3szori alkalomhoz igazodik pl. ...
2013. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!