Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjeli szobatisztaság, mi a...

Éjjeli szobatisztaság, mi a helyes?

Figyelt kérdés

Kisfiam februárban lesz 4 éves. Nappali szobatisztasága erőltetés nélkül, 2 éves kora óta kialakult. Az éjjeli teli-pelusok viszont megmaradtak.

4 hete apukája, amikor nála volt a Törpi, levette róla éjjelre a pelust (bár mindig volt benne reggelre pisi, nem is kevés).

Azóta pelus nélkül alszik, éjjel 2-3x kiviszem pisilni, emellett 1-2x mégis bepisil. Szerintetek visszaadjam a pelust? Nagyon hajlok rá, nem látom értelmét ennek az éjjeli wcre rohangálásnak és pizsicserének. Bizonyára nem érett még meg a feladatra.

(Amúgy egy okos, kedves, kiegyensúlyozott, tipikus 3,5-4 éves kisfiú, a miért-korszak kellős közepéről:)



2012. dec. 21. 08:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy éjjel többször ebreszted es viszed ki a mosdóba, csak arra tanítod, hogy ez a normalis. Lefekvés elott vidd ki, aztán majd reggel. Pelust nem szabad visszaadni. Tegyél gumilepedot az agyba es kicsit kevesebb folyadékot adj neki este.
2012. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy rengeteget iszik, tudom, jobb lenne neki este keveset, vagy annyit sem adni. Kéri és balhé van, ha nem kap... Gumilepedő fent van, de ha nem viszem ki, többször is bepisil. Pizsicsere folyton... Ha esetleg nem ébredek fel (bár félóránként be van állítva a telefon, de van, hogy már észre sem veszem a csörgést), akkor meg pisisen fekszik Törpim fél-egy órát...
2012. dec. 21. 08:25
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Hat akkor pisisen fekszik reggelig. Megfazni nem fog, gondolom van fűtés. Nem szabad ébresztgetnii éjszaka. Csak rá szoktatas a gyakori pisilesre.
2012. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 wartburg353s ***** válasza:
Éjszaka is iszik? Mit adsz neki inni? Próbáld meg, hogy ne tegyél cukrot a teába, vgy csak nagyon keveset, vagy adj neki tiszta vizet, de édes innivalót semmiképp, az nem oltja rendesen a szomját, és attól tényleg rengeteget iszik. Vedd kicsit lejjebb a fűtést, hátha attól olyan szomjas, és próbáld neki elmagyarázni (végülis 4 évesen már sok mindent megért), hogy vacsi után iszik egy pohárral, elalvás előtt még bili, és nincs több ivás, így nyugodtan alhat. Ha kéri, próbáld elterelni figyelmét. Add vissza neki a pelenkát szerintem, amíg ez kialakul. A fiam (2 éves) nappal még nem szobatiszta, de az éjjeli pelus mindig száraz reggel, és ha időben bilire teszem, abba megy az első pisi. tudom, szerencsém van, de lehet, hogy az is szerepet játszik, hogy vacsora után (7 körül) megiszik egy pohár vizet, fürdés előtt még pisil, de ennél később nem iszik, ha kéri, egy keveset adok neki, és csak tiszta vizet, az sokkal jobban oltja a szomjat, mint az üdítő, vagy a cukros tea, ezért kevesebb is elég.
2012. dec. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Hát pedig ha sokat iszik este, akkor lehet, még 6 évesen is pelusos lesz.

Nekem is ki kell mennem pisilni, ha este sokat iszok.

Ilyen nincs, hogy balhé van.

Neveld meg, este 6 után csak víz, az is limitálva.

2012. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Éjjel nem iszik, és teát, cukros italokat nappal sem. Lefekvés előtt kér még inni, ilyenkor maximum fél deci vizet kap, de valahogy nem akar száraz maradni este. Fűtés természetesen van, nem is a megfázás miatt aggódok, hanem, hogy nagyon érzékeny a bőre és kicsípi a pisi, ami sajnos meg is látszik. Vakarja is és sebes lesz.

Amikor meg próbáltam vele beszélni az éjjeli nem bepisilést, kerek perec megmondta, hogy nem érzi mikor pisilni kell, mert alszik.

2012. dec. 21. 09:07
 7/24 anonim ***** válasza:
Mi most próbálgatjuk 1 hete az éjjeli pelus nélkül alvást, én nem ébresztem fel éjjel pisilni (szerintem nem is kelne fel), csak akkor próbálom kivinni pisilni, ha amúgy felébred. Nálunk is egyik nap hol van pisi, hol nincs. Viszont én mindig átöltöztetem, ha pisis lesz, nem is értem, van olyan, aki éjjel pisiben hagyja a gyereket? Attól mert fűtés van, bizony a veséje megfázik, ha folyamatosan a vizes cucc nedvesíti.
2012. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Az átöltöztetés szerintem is természetes, nem hiszem, hogy bárki is szívesen feküdne egy éjszakát a saját pisijében...

Nektek száraz volt már a pelus, mikor levetted a Törpidről estér is?

2012. dec. 21. 10:24
 9/24 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából már száraz volt a pelus reggelre. Mi egy darabig úgy csináltuk, amíg rajta volt a pelus, akkor reggel felkelés után igyekeztünk azonnal wc-re ültetni, hogy úgy a valóságot lássuk meg, mi van a pelusban. De ez nem mindig sikerült, volt, hogy elbliccelte, így meg már valószínűleg belepisilt reggel, ezért írom azt, hogy nagyjából azért száraz volt.
2012. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor én még ne is szoljak semmit. Lányom (januárban lesz 2 éves) még csak 3 hete szobatiszta nappalra. Ejszaka van, hogy 1x felébred magától pisilni, de sokszor ébredés nélkul is száraz a pelus. Tegnap meg a déli és éjszakai alvásnál is bepisilt, így visszaraktam a pelust. Ma reggelre meg szárazon kelt. Akkor ezek szerint nem kell elkeserednem.
2012. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!