Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzam haza? Ti mit tennétek?...

Hozzam haza? Ti mit tennétek? (gyors válaszokat légyszi! )

Figyelt kérdés

Olyan fél hét óta kóborol errefelé egy keverék szuka kutyus. Nagyon barátságos "megszólítottam" és farokcsóválva jött hozzám. Hozzam haza?

Szívem szerint már most felhoztam volna, mikor jöttem csak nem tudom hova tegyem, mert apa biztos nem örülne neki.

Nagyon sajnálom szegényt, félek hogy megfázik vagy elüti valaki. A menhely nem fogadná be mert telt ház van...nem tudom mit tehetnék. Hozzam haza, de utána hova tegyem?

Ti mit tennétek?


2013. márc. 28. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg apuddal, hogy felviheted-e.
2013. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van közelben állatorvos, megnézhetnéd van-e benne chip.
2013. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Apát nem tudom elérni sajnos mert dolgozik és sose veszi fel a telefont...

Állatorvos van viszont nincs itthon pénz nem tudnék sajnos fizetni (márha kell érte)

Ha mégis valahogy elvarázsolom oda és nincs benne chip mit tehetek érte?

2013. márc. 28. 08:15
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

A kertben, ha van foglalkozol vele. A házba nem vinném be, főleg úgy, hogy nem szóltál a szüleidnek.


21/L

2013. márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos panelban lakunk....ha kertes házban laknánk gondolkodás nélkül vittem volna haza.
2013. márc. 28. 08:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vidd fel a lakásba, mert a szüleid lehet hogy -jogosan- kiakadnának. Mindenképp meg kell velük beszélni előtte.


Ha még is felviszed, akkor mond azt a szüleidnek hogy te a nagy állatszereteted lévén felhoztad ezt a kutyát, és szeretnéd engedélyüket kérni arra, hogy addig had maradhasson a kutya, amíg nem találsz neki gazdát, otthont.


Aztán már csak a szüleiden múlik hogy beleegyeznek e. Ez az ideiglenes befogadás dolog még a szüleidnek is szimpatikus lehet.

A lényeg hogy ne élj vissza a bizalmukkal. Ha nem tudjátok/akarjátok megtartani akkor tényleg keress neki új gazdát.


Ingyen apróhirdetést tegyél fel sok-sok oldalra.


Sok szerencsét!

2013. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is attól tartok, hogy kiakadnának. Nyáron már hoztam haza egy kutyust, most mamáéknál van. Apa nagyon örült neki csak nem tudom ezt hogy fogadná...nagyon félek tőle hogy kiakad, biztos megkérdezné mit akarok kezdeni vele de fogalmam sincs mit válaszolnék. Megtartani nem szeretném, viszont nagyon féltem kint szegényt. Mamáéknál nincs hely, már 4kutyánk van még egyet nem hiszem hogy eltartanának.

2013. márc. 28. 08:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az előzőnek is örült, nem hinném, hogy ezen kiakadna. Néha az embernek a szívére kell hallgatnia az esze helyett. Előző hét szombaton én is hazahoztam az utcáról egy kutyát 60 m2-es panelba, pedig már két kutyám van. Féltem, hogy barátom mit szól, de végül megenyhült:D Biztos apukád is megenyhül, ha felvitted, csinálj róla képeket, tedd fel különböző gazdikereső oldalakra és a facebookra, ezzel is mutasd apukádnak, hogy felelősségteljesen gondolkodsz, és szeretnél neki gazdát találni. Sok sikert!
2013. márc. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

chip leolvasásért nem kérnek pénzt! de vidd el lehet van benne és egyből meglesz a gazdija!



MI is kb 2 hete találtunk egy foxi-t mi tudtuk kié csak nem tudtuk a nevét a gazdinak meg ,hogy hol lakik pontosan..két kutyánk van..felhoztuk ide hát apum nekünk is kiakadt azt mondta engedjük el,mert ő nem fog megtűrni egy idegen kutyát stb stb..nyilván nem engedtük szabadon.,jól össze is vesztünk vele(tesóm meg én)..chipje nem volt sajnos..de ahogy fb-ra feltettük a fotóját 30 perc alatt meglett a gazdája!

szóval még aznap este a gazdájához vissza került :)


vidd el dokihoz az nem kerül semmibe,annyit mondasz,hogy találtad és hogy nézzék meg van e benne chip..nekünk sem kértek érte pénzt hanem segítettek..bár nálunk csak egy éjszakát maradhatott,apum nagy nehezen bele ment,felhívott egy menhelyet és reggel már jöttek volna érte ha nem kerül meg a gazdája..

2013. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia, kispalikee-nak teljesen igaza van, ha az előzőért sem volt kiakadva, nem biztos, hogy ezért ki lesz.

Én a helyedben azt csinálnám, hogyha nincs otthon senki, akkor felvinném, kicsit megmosnám, hogy ne legyen saras, koszos, megszárítanám, és egy kis kompenzációként kitakarítanám pl a házat úgy, hogy enni lehessen a földről, ha tudsz főzni akkor főzz valami egyszerű kaját, mossál ki, és ha hazamennek, akkor mondd azt, hogy találtad ezt a kutyust, de nem szeretnéd befogadni, hanem arra gondoltál, hogy keresel neki egy gazdát, mert annyira fázott kint, és olyan elhagyatott volt, biztos, hogy megsajnálják, és tedd mellé azt, hogy mivel tudtad, hogy eléggé pengeélen táncolsz ezzel a döntéseddel, kitakarítottál, meg stb, hogy lássák, hogy próbáltál azért a kedvükben járni.

Ha ebbe belemennek, akkor csinálj szórólapokat, adj anyudnak is meg apudnak is, hogy ha tudnak, vigyenek be a munkahelyükre, te is bemehetsz sok épületbe(kávézók, kajáldák, vagy nálunk a tesco üzletsoron is sok üzletben vannak ilyen hirdetések) és oda is megkérdezheted, hogy nem-e raknák ki, írj facebook-ra, oszd meg, illetve állatvédőknek, ha valamilyen fajtára hajaz a kutya, akkor fajtaklubbnak.

A lényeg, hogy tényleg lássák a szüleid, hogy nem kihasználni akarod a jószándékukat, hogy megengedték, és nem csinálsz semmit, hanem lássák, hogy ezt komolyan gondolod, és ezután, lehet, hogy legközelebb, ha egy másik kutyát viszel haza, akkor is megfogják engedni.

Én a helyedben felvinném, és végigcsinálnám ezt, amit írtam.

Sok sikert!

2013. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!