Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Remegőroham és támadás ha jön valaki?

Figyelt kérdés
Anyukám masszőr és ugye így eléggé sokan megfordulnak nálunk.Csengetnek és egyből hangos ugatás,szinte vonyítás.Rászólok abbahagyja és eközben ahogy áll remeg..csupa ideg...kb 3 mp-ig és kezdi elölről. többször egymás után és ez megy amíg be nem jön a vendég. ekkor megtámadja,vagyis úgy csinál hogy örjöngve megy a lábának,és megszagolja és csóvalja a farkát simogatást várva... próbáltam már megszidással leszoktatni.ez egy ideig ment de aztán mégsem... aztán jutalmazással is,akkor kapott dicséretet meg kaját amikor jól viselkedett. ez is ment egy darabig de most már ez sem hat... Mit csináljak vele??? Segítsetek légyszives!! ja és ha valami fontosat nem írtam bele akkor szóljatok!

2013. márc. 27. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
namármost. ilyenkor a kutya azért remeg mert ellentétesen cselekszik avval amit az agya diktál neki. tehát te rászóltál, ezért leül de még idő amíg "feldolgozza" hogy nyugton maradjon és nem kell cselekedni. ezt csak egy módszerrel de következetesen tudod elérni nála. ha feláll ugyanúgy leültetni. nem szabad avval foglalkozni hogy remeg, mert akkor "kizökkensz" a szerepedből és a kuya úgy érzi át kell vennie a szerepeket. ha bejön valaki szaglálódni lehet de ha tiszteletlenül rárongyol az emberre egyszerűen el kell zavarni a vendég közeléből. a vendég persze lehetőleg nézze levegőnek a kutyát. ezt következetesen be kell tartani. egy idő után a kutya megérti a lényeget és semleges lesz a vendégek iránt. a jutalomfalat olyan esetben kerüljön elő amikor a kutya magától megfelelően viselkedik. pl. csengetnek és ő nem zendít rá, az nagy dicséret. amikor csendben nyugodtan beengedi a vendéget. ilyen és ehhez hasonló cselekedetek.
2013. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt még hozzáteszem hogy a kutyasuliban mi voltunk a megjobbak, az utcán 100% osan szótfogad,teljesen behívható. Járok vele mindehova,busszal,vonattal stb. Elmegyünk valahova akkor bárhová simán beilleszkedik,nyaralni is vihetjük,gyerekeket imádja meg minden. semmi probléma nincsen vele,csak amit a fentiekben leírtam...
2013. márc. 27. 20:54
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor lehet hogy ezt csinálom hogy amikor bejön valaki akkor egyből becsukom a konyhába és ha megnyugodott akkor kijöhet. így jó lesz? mert a konyha a bejárati ajtó mellett van közvetlen.
2013. márc. 27. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
ha becsukod azzal nem érsz semmit, persze tény az a legegyszerűbb. egyszerűen éreztesd vele hogy viselkedjen. ha ezt nem teszi akkor elzavarod ("menj innét") mondjuk a konyhába de nem csukod rá az ajtót. a tekintélyedet kell felhasználnod. ha van tekintélyed akkor nincsen arra szükség hogy bezárd valahova, mert tudja hogy nem jól viselkedett és nem kívánatos a jelenléte. arra viszont figyelj hogy legyen egy parancsszó amivel feloldod ezalól.
2013. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én vagyok a falkavezér nála, minden úgy van ahogy én akarom. próbálkoztam már azzal hogy lenyomom a földre de még akkor is morgott,persze nem rám hanem a vendégre,ha beparancsolom a helyére akkor is ugat meg morog,ha elzavarom akkor sem fogja be a száját. egyszerűen olyan mintha rettegne a házba belépő idegenektől... gondoltam már arra is,hogy nem akarja elfogadni hogy ennyi ember ki be mászkál a házból... és azóta kezdődött ez,mióta be akartak törni hozzánk! csak az acél keresztzár nem engedte. de vagy 20 percig feszegették az ajtót és akkor a kutya kisebb sokkot kapott. De apu és én éppen akkor értünk haza,és a kutyát nyáladzva kimerülten remegve vittük a dokihoz..lehet ez az oka??
2013. márc. 27. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

nézd. ha én vagyok a falkavezére a kutyának az eleve azt jelenti hogy nem "pofátlankodik" az ajtóba. ugyanis ez nem az ő tisztje eldöneni hogy ki ellenség és ki nem. hacsak nem ő a vezér. akkor igen, ő fogja eldönteni hogy ki ellen védi meg a családot és ki ellen nem. ezrt is viselkedik úgy ahogyan.


az hogy sokkot kapott amikor betörni próbáltak hozzátok az is szintén azért volt mert úgy érezte meg kell védenie a házat és ez túl nagy falat. emiatt is mondják hogy ne a kutyát használjuk betörés ellen mert túl nagy stressz a számára. ezesetben megkockáztatnám még azt is hogy a kuyád kistestű...


"Én vagyok a falkavezér nála, minden úgy van ahogy én akarom"

biztos vagy te benne? mert én úgy látom hogy nem tudod leállítani egy bizonyos viselkedésről. illetve amikor lenyomod tiltakozik, ez szintén nem annak a jele hogy elismer vezetőjének, ugyanis egyértelműen nem ért egyet a viselkedéseddel (lenyomod) és nem is veti magát a te akaratod alá. sőt nem is éri hogy te mos minek nyomigálod lefele hiszen akadályozod őt abban hogy megvédjen titeket. ugyanis ez a feladata mert ő a falkavezér jelnleg és nem te.


én pl. úgy vélem valóban én vagyok a falkavezér ami többek között abban is megmutatkozik hogy a kutyám nem viselkedik így ha idegen jön. van egy jelzés értékű vakkantása de amint rászólok abba is hagyja (sőt sokszor még rá sem kell szólni ha látja hogy ott vagyok) és nem furakszik az ajtóba. ez nem más mint hogy nekem mint vezetőnek átadja a lehetőséget hogy magam döntsem el most barát jött e avagy ellenség, és természetesen a jelenlétemben nem is viselkedik tiszteletlenül az idegenekkel, ugyanis maximálisan elfogadja az én döntésemet hogy aki bent van az nem ellenség.


tudod nagyon nehéz dolog megérteni a különbséget akközött hogy a kutyám be van tanítva . "Ja és azt még hozzáteszem hogy a kutyasuliban mi voltunk a megjobbak, az utcán 100% osan szótfogad,teljesen behívható"

őszinte leszek: a kérdéses esetet alapul véve sajnos én kizártnak találom hogy a kutya valóban 100%os teljesítményt nyújt mindenféle helyzetben. ugyanis ha valóban így lenne akkor nem lenne gond az általad fogadott idegenekkel sem. egyértelműen kivehető hogy a kutya dönt nem pedig te. tehát ennek fényében én nem hiszem hogy a kutya valóban 100%osan hallgatna rád az utcán mondjuk egy idegen kutyával szemben, vagy bármilyen olyan helyzetben ahol a kutya úgy véli hogy veszély van.


sajnos az sem a jó vezető ismérve hogy nem ismeri fel hogy a kutyája mekkora stresszben él azáltal hogy magát hiszi vezetőnek és még a tetejében lenyomigálják a földre. egyébként érdekes hogy ezt a formáját a nevelésnek boldog-boldogtalan mindenféle csip csup dologra alkalmazza ráadásul totál következetlenül. ha valóban te lennél a vezetője a kutyának akkor nem is lenne arra szükség hogy a kutyát elzárjad, sőt valójában nem is lenne gondod mert simán el tudnád küldeni a kutyát olyan helyről ahol nem kívánatos ("menj innen ez az én dolgom").


javaslom hogy egy nagyon jó kutyasulit keress fel (sajnos ez az egyetlen megoldás) ahol nem csak azon van a hansúly hogy a kutya a jutalomfalatért milyen szépen üget pórázon hanem a gazda-kuya közti kapcsolaton, tehát a viszonyrendezésen. ahol megfelelően megértetik veled mi is a jó vezető ismérve illetve segítenek is visszaszerezni ezt a szerepet. egy kutyától nem nehéz, ők nem ragaszkodnak ehhez, ellenben szeretnék látni hogy a gazdi valóban alkalmas a szerepre amit nem a jutalomfalattal vagy a következetlen büntetésekkel érünk el.

2013. márc. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sippara ***** válasza:
Nézd. Megpróbáltak betörni hozzátok, te nem voltál ott, és nyilvánvalóan rosszul reagáltad le a kutya akkori reakcióit. Tudnod kell a helyére küldeni, ezt érdemes már pár perccel a vendég érkezése előtt megtenni. Amíg nem nyugodott le teljesen, nem hagyhatja el a helyét és senkitől semmilyen figyelmet nem kap. Jan Fennel - Kutyapszichológia című könyve ( ***** ) nagyon jó megoldásokat ajánl erre a problémára, érdemes elolvasnod.

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!