Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bunkóság ilyen helyen...

Nem bunkóság ilyen helyen sétáltatni?

Figyelt kérdés
Olyan helyen, ahol az utca felé kertek vannak, és minden kutya, mint aki megveszett, ráugrik a kapukra, és az egész utca visszhangzik tőlük... Szóval ezzel nem provokálom, idegesítem őket? Valahol csak el kell haladnunk, de már minden kerti kutya bekészül tőlünk, és az se hiányzik hogy valamelyik ottlakó megfenyegessen, hogy én így-úgy provokálom a kutyám a kis "görcsömmel". Szóval ti ezt hogy oldanátok meg?

2013. márc. 30. 00:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én nem szándékos hergelésről beszéltem, és itt nem az embereket ugatják a kutyák hanem a másik kutyát aki az utcán van. És azt sosem fogják megszokni. Én 12 éve sétáltatok ugyanarra és ugyanúgy őrjöngnek a kutyák.
2013. márc. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én már szarok az ilyenekre, többször szóltak már, hogy ne ezen az utcán sétáltassam a kutyám. Hát ezen csak nevetni tudtam, hogy a kertbe zárt őrülten ugató kutyák miatt még én menjek máshova. Mivel itt minden kertben van kutya de csak az 5% sétáltatja, vannak olyan részek ahol zeng az egész környék, hát nem túl élvezetes.
2013. márc. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én is mindig végig megyek az utcán és zeng a környék, de nem foglalkozom vele, az a fontos, a kutyának mi a jó, ezt miatta teszem. Ha meg beszólnak, ne is vedd tudomásul, nem a Te kutyád zajos.
2013. márc. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne. Amit lehet, megtennék (lásd, úttesten haladunk), de nem mondanék le emiatt a séta élvezetes részéről.
2013. márc. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még édesanyáméknál laktam, én vittem sétálni a kicsi keverékünket. Zengett az egész utca amíg végig mentünk, de nem tudtam mit csinálni. Nem konkrétan fel-alá mászkálunk az utcán, de valahogy csak ki kellett jutni. Hát párszor nekem is beszólogatott egy nagyon okos nő, hogy hogy merészelek (?) kijönni a kutyával, aztán egyszer meg is fenyegetett, hogy ha még egyszer erre jövök a korcsommal, akkor ránk engedi a kuvaszát (aki a kerítést tépve őrjöngött minden más kutya láttán). Addig nem is szóltam neki vissza, de akkor elkapott a harctéri ideg, úgy leordítottam a fejét, hogy a fél utca azt hallgatta. Utána a szomszédja, akinek egy nagy német juhász keveréke volt mindig kijött a kutyájával ha arra sétáltam, "nehogy szegény kislányt bántsák". :D

Szóval a normálisabbja úgyis tudja, hogy miért ugat a kutyája, a nem normálissal meg úgysem tudsz mit kezdeni. Ha nem állsz le direkt hergelni a másikat, szerintem ne foglalkozz vele, csak sétálj át és kész.

2013. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, akkor ne hajnalban, és késő este menjetek arra, amúgy szerintem nem gond. Pláne, hogy még senki nem szólt be emiatt. Minél gyorsabban haladjatok ott végig, és ha lehet, akkor a Te kutyád fegyelmezetten menjen, és ne ugasson vissza.
2013. márc. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
Egy kutya nem feltétlenül azért őrjöng a kerítésnél, mert nincs sétáltatva vagy a gazdája nem nevelte meg. Csupán nagyobb a területőrző ösztöne, mint más fajtáknak. De van olyan kutya is, amelyik ha embert lát nem ugat, de ha másik kutyát, akkor igen.
2013. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mivel én egy kis városban lakom, ezért minden utca ilyen, amilyet te példának hoztál fel.

Van olyan kutya, ami amikor meglát minket elkezd remegni, és habzik a szája. őrület.

Nekem is nagyon sokszor beszóltak már, hogy a kutya a kertbe való, nem sétáltatásra, meg hogy minek kínzom stb... meg engem is fenyegettek már meg, hogy rám küdik a kutyájukat, mindig mondom, hogy csak tessék, meglátjuk, hogy ki nyer.(huskym van, szóval biztos, hogy nem ő nyerne,de erre a beszólásra úgy megdöbbennek, hogy nem engedik ki, meg félnek a kékszemű kutyámtól, mert az démoni....:/ )

Én ugyan úgy ott megyek, ha beszólnak kioktatom őket, ha valaki nagyon kardoskodik, akkor kézjellel ugattatom az enyémet( olyan lányos, lágy hangja van, hogy inkább nevetséges, de megijednek tőle)

És nem érdekel.

Nem azért ölök 10.000-et a kutyámba nevelés, és szórakozás céljából, hogy utána tök idegen emberek miatt felhagyjak vele.

Először persze zavart, de nem tudsz mit tenni ellenük, úgyhogy vagy letojod, vagy nem viszed arra. De mivel nekem nincs lehetőségem nyugis utcán végig menni, ezért nagy ívben tojok a fejükre. Amúgy, azokkal a kutyákkal, amik őrjöngve tépik a kerítést, csak egy minimális szinten foglalkozva lenne, akkor már egy szóval ellehetne parancsolni őket a kerítésről.


Amúgy, volt egy olyan esetem, amikor valaki rám engedte a kutyáját(soha nem állok meg hergelni senkit, csak végig megyek az utcán) de, nem tudom, van valamilyen kisugárzásom vagy nem tudom, mert amúgy is minden kutya rácsimpaszkodik, meg követ, meg a nyakamba ugrik(kóbor, ismeretlen, ismert) és rám engedett egy nagy német juhászt egy ember, amikor már rég nem az ő házuknál voltam, és csak hallottam a hátam mögött a szapora lépteket, megfordultam, láttam, hogy egy bazi nagy kutya rohan felénk, beálltam a két kutya közé, rákiabáltam, hogy nem szabad, megállt, mondtam, hogy ül, erre leült az enyém is, meg az idegen is... ekkor már láttam, hogy ez a kutya nem fog bántani, adtam neki egy jutifalit, megsimogattam, és visszavezettem a gazdájához, aki köpni nyelni nem tudott, mondtam neki, hogy tök rendes, hogy kiengedte játszani, de legközelebb kérdezze meg, hogy van e kedvünk játszani, és csak utána engedje ki...XD az ember olyan ideges lett, hogy rávágott a kutyájára, amire elküldtem a fenébe, meg mondta, hogy boszorkány vagyok XD meg hogy megmérgeztem a kutyáját, és amikor otthagytam, akkor jött utánunk a kutyája, és nem tudta behívni... a végén a segítségemet kérte....szóval vannak érdekes sztorik, meg nagyon hülye rosszindulatú emberek, akiket kénytelen vagy lecarni...

2013. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mikor mi megyünk haza anyumékhoz, és visszük a kutyánkat, mikor már leszállunk a buszról (kb 10perc séta, és másfél utca amin keresztül megyünk) onnantól fogva minden kutya végig ugat minket. Sokszor mi is az úton megyünk, de nem sokat számít. Ha befordulunk az utcába, már anya onnantól tudja hogy jövünk, mert zeng az egész utca. Ezzel én sem tudok mit csinálni.. sem megoldani. Mert ez nem csak egy rész, hanem mindenhol ez van. Az én kutyám sem ugrik oda a kerítéshez semmi. Egyik háznál van csak normális kutya aki nem ugat, oda jön a kerítéshez, de csak figyel nem ugat. A többi mind ilyen.. Hát ez van, se kikerülni nem tudom őket se megkerülni.
2013. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

10:04-es ez jó, neked engedelmeskedett a német juhász :D

gondolom a gazdája milyen ideges lehetett,biztos gáz volt neki :D



amúgy mi is szoktunk ilyen utcákon átsétálni,a kutyák ugatnak mint a bolond..

mieink meg szépen mellettünk jönnek :) bár mi a mamáékhoz megyünk így szóval nem arra lakunk,nem tudnának minket megfenyegetni meg ilyenek,mert ismerik a mamáékat tudják,hogy mi vagyunk az unokájuk szóval inkább köszönnek és csendre intik a saját kutyájukat :)

2013. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!