Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogom végre elfelejteni?

Mikor fogom végre elfelejteni?

Figyelt kérdés

Volt egy kutyám 12 évig, de még kis koromban vettük, így a nevelésében én nem tudtam részt venni. Nagynak elég domináns volt, ráadásul nagytestű, öregkorára meg elég makacs lett. Őszintén szólva kicsit féltem tőle, mert tudtam, hogy nem tudnám keresztülvinni az akaratomat, ezért van, amit ráhagytam. Tavaly elpusztult. Amíg megvolt mindig felelősnek éreztem magam érte, de tehetetlennek is egy 60 kilós kutyával szemben, és a környezetem nagy része engem okolt, pl az állatorvos, kozmetikus, hogy miért nincs megnevelve a kutya( 8 éves voltam amikor hazahoztuk), ez csak ráerősített a rossz érzéseimmel vele kapcsolatban, és egy picit meg is utáltam....

Most vettünk egy kiskutyát, aki tényleg az enyém, és már felnőtt fejjel foghatok bele én a nevelésébe. Azonban néha előjönnek a rossz érzéseim, és beleképzelek dolgokat, pl, hogy a pár hónapos kölyök agresszív meg domináns (ma angyalian viselkedett, csak egyszer megrángatta a nadrágom szárát, és emiatt...) meg hogy az elődjéhez hasonlóan őt sem fogom tudni majd kordában tartani...nem szeretnék így érezni, de hiába mondom magamnak, egyszerűen képtelen vagyok elengedni a korábbi rossz érzéseket és tapasztalatokat. Valaki tudna ehhez valamit hozzátenni? Meg szeretném tartani természetesen a kiskutyát, és felelősséggel tartozok érte, szóval ilyen minek vettél kutyát stb. válaszokat most nem nagyon kérnék. Köszönöm!



2013. márc. 30. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát...ne hallgass olyanokra akik ezt mondták ;) Én lesz@rtam volna és most is lesz@rnám ha ilyeneket mondanának. A te dolgod nem másé hogy mit csinálsz a kutyával és hogy hogyan neveled ;) ha megrángatja a nadrágod jusson eszedbe csak játszani akar és nem bántani. Ha most jól megneveled nem lesz domináns soha ;) én is küszködök ezzel a saját kutyámmal de már rajta vagyok. Engem megmorog meg odakap sokszor (majdnem 1 éves) mégsem félek tőle (jó mondjuk ő kicsi) minden esetre ne foglalkozz velük a kutya meg csak játszani akar ;) Sok sikert!!! :)
2013. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra gondolj,hogy ez egy teljesen más kutya ,még kölyök vagyis gyerek és a gyerekek nem bántanak..

Foglalkozz vele sokat! Tiltsd le a rossz szokásokról és játsz vele sokat :)Neveld következetesen és nem lesz semmi gond! a rossz élményeket pedig próbáld elfelejteni mivel nem te vagy a felelős,mert elég gyerek voltál amikor a kutya hozzátok került,a szüleid hibája hogy neveletlen volt,mert nekik kellett volna nevelnie nem neked 8-9 éves korodban!!


milyen fajta volt az előző kutyád? és milyen a mostani?

2013. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pireneusim volt most ausztrál juhászom van:)

Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 30. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!