Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 10 hetes kis kutyám de...

Van 1 10 hetes kis kutyám de még játékos nem tudom tanítani vagy is nehezen és azt érzem hogy még nem szereti a családját, Mikor komolyodik meg és kezdi a gazdáját szeretni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Most is szeret Téged, de az baj, ha nem tudod oktatni! Foglalkozz vele minnél többet, mert rendben, az enyém is játékos, de ha feladatot adok neki, egyből véghezviszi, és a tanulás is viszonylag könnyedén megy a kutyámnál :).
2013. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad? A kölyökkutyáknál a kötődés nagyon hamar kialakul, de 10 hetesen még nem lehet komolyságot elvárni tőle. Olyan, mintha egy kiscsoportos ovistól várnád el, hogy végigüljön egy tanórát.

1-2 perceket tanítsd, aztán nagy játék. Megint 1-2 perc, megint játék... hogy meg ne unja. "Játékosan" is lehet tanítani.

2013. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Te jó ég, hány éves vagy? Hogyan lehet kutyád, ha ennyire nem vagy tisztában a neveléssel, tanítással? Azért azt tudod mit eszik/ehet? Ő még bébike! Az a dolga, hogy játsszon! Alapvető dolgokra lehet szoktatni ilyenkor, de az igazi nevelés, tanítás 6-8 hónapos kortól kezdődhet!
2013. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok 3as... 6-8 hónaposan már el is késett vele, pontosabban a kutyában már olyan kialakult rossz szokások vannak a nem tanítás miatt amiket először felül kell írni.


Arról meg h nem lehet tanítani annyit h az én 9,5 hetes kutyán vezényszóra ül, fekszik, ismeri a járdaszabályt (nem magától csinálja még de közel vagyunk), arra h én lelépek a járdásról már nem mozdul be ill. a láb közötti 8asozást már viszonylag érti, csak a mehetsz vezényszóra ehet a kajájából és hívásra fut hozzám mint a nyúl....

szóval kedves kérdező, elég valószínű h rosszul állsz hozzá. Mivel azt nem írtad h hogyan csinálod, ezért nehéz megmondani h miben...

2013. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már hogyne lehetne tanítani! Az én kutyám az első héten már tudta az ül, fekszik, marad parancsszavakat. Kis jutalom falat, játékos rövid tanuló idő, így a kutya is élvezi. Nagy komolyságot ne várj tőle, az a dolga, hogy játékos legyen. A kötődés kialakulása minden kutyánál más szerintem. Miért gondolod, hogy nem szeret? Azért mert szeleburdi és nem úgy figyel rád mint egy felnőtt kutya? Ez butaság. Ő még baba. Aki meg azt írta, hogy 6-8 hónaposan kezd tanítani az baromságot írt! Akkor már rég el van rontva a kutya és lehet azzal szenvedni, hogy a berögzült rossz dolgokat korrigáld. Folyamatosan kell tanítani, lehet érezni meg látni, hogy mire van már felkészülve a kutya, mi az amit érdemes neki megtanítani és mi az amit még fölösleges.
2013. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha én a kutyámat (JRT, 8 hónapos lesz most) most kezdeném el tanítani, nagy sz@rban lennék.

Nyugodtan lehet tanítani 10hetes korától is. Előtte játszatok, fáraszd le egy kicsit, ne nagyon mert ha túlzottan kifárad aludni fog. Többször rövidebb ideg tanítsd, kicsi még nem valószínű hogy fél órát figyelni fog. naponta 2-3x 5-10percet tanítsd. Kezd az alap dolgokkal, ül, fekszik, marad..stb.

2013. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!