Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek helyes állandóan...

Szerintetek helyes állandóan rajta tartani a kutyán a nyakkörvet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
nem
2009. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
szerintem sem
2009. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
az enyémeken rajta van éjjel-nappal. Nem zavarja őket. Mondjuk az igaz, hogy olyan lazán van, hogy ki is tudnak bújni belőle, ha mondjuk megfogom. De azért nem lötyög. szóval nem zavarja.
2009. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem es a szorenek sem tesz jot!
2009. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a legjobb rajtuk hagyni, és tenni rá egy névtáblát, amin rajta van a gazdája neve, telefonszáma, vagy a lakcíme, hogyha elkóborol a kutya, vagy valami miatt kimegy az utcára, aztán nem talál haza, és begyűjtik, akkor fel tudják keresni a gazdáját.
2009. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem itt nincs olyan, hogy helyes vagy nem helyes. Én nem rakom rá, mert egyszer felakasztotta magát meg elvesztette. A szőrét is kikoptatja.
2009. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig rajta hagyom az enyémen a nyakörvet a névbilétával és az oltást igazoló bilétával. Ha netán elveszne akkor így sokkal könnyebben visszakerülhet hozzám a kutyám, mintha csak a chip lenne benne(mert az is van), azt elég ritkán nézik meg. A kutyámnak még soha nem koptatta ki a nyakörv a szőrét.
2009. szept. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha kutya EGYÁLTALÁN nem tud kijutni a kertből, akkor nem szükséges.

De ha pl. amikor gazdi kimegy beszélgetni az utcára, és a kutya is kimegy vele, vagy rossz a kerítés, vagy a kutya szökésre/önsétáltatásra hajlamos, akkor mindig rajta kell lennie!

A nyakörv viselésének akkor van értelme, ha nyakörvhöz telefonszámos/lakcímes biléta is tartozik.

Az én kutyámon mindig van nyakörv, rajta a biléta (kutya neve, én nevem és telefonszámom), és regisztrált chipje is van. Sosem lehet tudni, hogy mikor retten meg és rohan világgá, vagy csak pakolunk be a kocsiból, meglát egy másik kutyát és utána megy.

Annyi, de annyi ilyen elvesztés van (kocsi beállás közben megijedt és elrohant, stb...)

Szerintem alap dolog, hogy a kutyának legyen bilétája, annyira egyszerű, logikus, és az elveszett-találttal foglalkozó állatmentőknek, állatbarátoknak is annyival könnyebb dolguk lenne, ha minden kutya nyakában lenne biléta, illetve rendelkeznének regisztrált chippel!

A póráz nélküli sétánál meg még inkább!

2009. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem használom a nyakörvet, kikoptatja a szőrét.Persze, ha megyünk valahová, akkor ráadom.
2009. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ha kikoptatja a szőrét akkor jó szorosan lehet rajta! én csak akkor veszem le, ha fürdetem (mármint tóban, vagy ilyesmi, meg persze ha rendesen kádban, akkor is) és egyáltalán nem is látszik a nyoma se...
2009. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!