Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lett ilyen nagy a...

Mikor lett ilyen nagy a kutyakaja lobbi?

Figyelt kérdés

Most őszintén, én akárhány kutyát ismerek, egyiket sem tartják tápon. PErsze mindegyik kap tápot, ha épp nincs más, és mindegyik húzza is az orrát ha azt kap.


Pedig nem spórolásból nem kapnak ilyesmit! Csak pl megkapják a maradékokat, amiket megehetnek persze, vagy ha főz a gazdi megkapják a husi végét is nyersen, vagy a csontot na és még folytathatnám.


Igazából minden kutya szép és egészséges akiket ismerek, és van amelyik már 10+os.


Erre feljön az ember erre az oldalra, és olyanokat olvas, hogy a haja az égnek áll. Hogy az már szargazdi, aki nem ugyanazzal a SZÁRAZ táppal eteti a kutyát élete végééig...stb.


Aztán ott a másik véglet,hogy a száraztáp rákot okoz. Az ember meg csak kapkodja a fejét.


Szerintem a száraztáp rossz, mert a legkevésbbé sem hasonlít a kutyák természetes élelmére, és tapasztalatom szerint csak azok a kutyák eszik szívesen, akik soha mást nem is kapnak- cáfolható állítás, nem ismerem a világ összes kutyáját.


A ti kutyátok mit kap enni, és mit szeret enni a lejobban? Szerintetek ez a száraztáp mizéria nem egy nagy pénzjáték? Hiszen 50 éve még nem is voltak ilyemik, mégis mamámék kutyája is 15 évig élt, és akkor is csak azért halt meg mert a vadász (véletlenül) lelőtte az erdőben.


Van egyáltalán igazság? Vagy mindenki eteti a kutyát, éhen ne haljon, aztán majd kiderül, hogy mi lesz?



2013. ápr. 1. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annyi maradék sincs ,hogy a két 5 kg-os kutyám jól lakjon..másrészt nincs időm külön főzni nekik,szoktam de havi 2x max (farhát,nyak,rizs,répa)


jó minőségű tápot kapnak és szívesen eszik a tápot is meg a maradékot is.Mindent megesznek,mert nincsenek elkényeztetve!!


egyik kutyám 11 éves köszöni szépen jól van egészséges és élete nagy részét tápon élte..


de mint írtam időnként kapnak mást is:)


Mindenki etesse azzal a kutyáját amivel tudja,anyagilag is jól jön ki belőle..ennyi..

2013. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három kutyám van, kapnak tápot napi szinten. Azon kívűl fözök nekik rizst húst és zöldségeket. Ha van maradék azt is megkapják. Én a dokival beszéltem meg hogy szerinte ez így jó vagy sem, ő ezt mondta rendben. Két kutyám már 8 éves, egy pedig 10 hónapos és egészségesek.
2013. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évig csak táppal etettem semmi mással, se maradék semmi, soha nemvolt gond egy kutyám étvágyával se.

Néhány éve áttértem a BARF-ra most ha nagyon nincs időm akkor táp de 90% ban inkább BARF.

De hiába váltok a nyers és a táp között olyan gondom soha nemvolt, hogy valamelyik kutyámnak rossz lenne az étvágya vagy ne enné lelkesen a tápot.

2013. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én a főtt husi/néha belsőség, rizs zöldség verzióval etetem a kutyámat. a nyers etetéssel még barátkozom, ismerkedem, de ha változtatok az biztosan ez lesz.


a tápról valóban nekem is ugyanaz a véleményem: nem érzem magam sem természetesnek. viszont vannak emberek akiknek nincs idejük főzni, tehát marad a táp. ebben az esetben pedig semmiképp sem az a jó táp ami még messziről sem látott húst. teli van mindenféle színezővel, ízfokozóval stb. tehát ebben az esetben mindenképpen az a jobb ha a lehető legjobb minőséget adják a kutyának. őszintén szólva tapasztalatból mondom, én még olyan kutyát nem láttam ami valóban tényleg olyan csilli villi szép lett volna a csupa szemét kajától. ahogyan lehet te sem halnál bele ha csupa zacsis kaján élnél, de kétlem hogy valóban az az igazán egészséges lennél, az arcod pl. egész biztos hogy "fakó" lenne és még sorolhatnám.


hasonló a helyzet a maradékos etetéssel. egyáltalán nem természetes a kutya számára a jó kis paprikás, fűszeres sós pörkölt etetése (most csak mondtam egy maradékot). sőt nem egy helyen le is írják (és ezért furcsállom is hogy az orvos rendben találja a maradékos etetést) hogy a kutyának nem való az az étel amit mi emberek eszünk. ugyanígy minden lelkiismeretes orvos haja tuti leesne ha valaki a maradékával eteti a kutyáját ahelyett hogy akkor már inkább vagy egy jó minöségű tápot adna, vagy azt a mennyiséget a sajátja melett egy másik fazékban lefőzné, fűszermentesen pl. én pl. semmivel sem érzem azt megterhelőnek hogy a mi ételünk mellett ott bugyogjon a kutya só és egyéb mentes kajája. és a maradékos etetésnél sem láttam még soha olyan kutyát ami valóban csilli villi szőrű lenne pl. ez kb olyan mint pl. aki gyorskaján meg chipsen meg tudom is én még min él, az sem hal bele, de nem egy egézséges fazon az is tuti. az emberek ételébe is ugyanúgy a lehető legminimálisabbra kellene csökkenteni a fűszereket és a lehető legtöbb zöldséget enniük az egészséges életmód érdekében, nem csak fűszeres zsíros sült húst, pl. meg lehet nézni a fitneszben az emberek étrendjét is pl. hogy milyen illetve miből áll pontosan.


én úgy gondolom hogy a kutya etetésben (ha azt akarjuk a lehető legegészségesebb legyen stb)


a BARF/PREY etetés áll az első helyen, utánna jön a főzéses szitu, és csak utánna a táp, de mindenképpen jó minőségű. a maradékos etetés, illetve az olcsó kakitáppal való etetés bár, lehet nem teszi tönkre a kutya gyomrát, az is lehet hogy nem hal bele, de már leírtam mivel egyenlő.

2013. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki táppal etet, az azért teszi főleg, mert 1, nincs elég maradék otthon (nálunk sincs, a munkahelyemen ebédelek, csak hétvégén főzök otthon), 2, a táp olcsóbb, mint normál alapanyagokból főzni a kutyának, vagy barf szerint etetni... A táp kényelmi dolog, nem koszolja össze a konyhát, meg a kutyát se, nem ragad, nem véres, nem romlik meg olyan hamar... Én a rendes kutyáknak készített főtt/nyers kaját tartom a legjobbnak, de nincs mindig időm/pénzem, hogy főzzek nekik. A moslékos-száraz kenyeres etetést viszont elítélem.
2013. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyakorlatilag semmi maradék nincs, mert nem pazarolunk, hanem annyit főzünk amennyit mi megeszünk. Ráadásul amit mi eszünk annak kb. 5-10 százaléka hús, szóval nagyon nem kutyának való arány. A két kutya meg fejenkét egy felnőtt ember főttétel adagját megenné és éhes maradna. Amíg lusta vagyok hetente többször kimenni a piacra nyers húst venni, addig marad nekik a száraz táp. Köszönik, imádják. Annak ellenére imádják, hogy olykor kapnak hús maradékot és csontokat a család többi részétől, de az a nasi, fél fogukra se elég. A szárazat meg kétpofára zabálják.
2013. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi kora óta táppal etetek.Volt egy kis kavarodás az elején,mikor kiderült,hogy érzékeny a gabonára.Nyilván,ha én főznék neki,akkor nem kapna gabonát,de nekem sincs időm,se pénzem teljes értékű eleséget összeállítani neki,így egy nagyon jó minőségű tápra váltottam,amiben nincs gabona.Lehet,hogy anyagilag ugyanott vagyok,mintha főznék,de kényelmesebb és a kutyán semmilyen változást nem veszek észre.Gyönyörű a szőre,egészséges,teli van energiával.2 éves.Kiegészítésnek használok lazacolajat,de nem minden nap.


A maradékokról nincs jó véleményem.Az ember azt magának készíti,a saját szájíze szerint.Sózza,fűszerezi,stb.A kutyáknak erre nincs szüksége.A környezetemben számos kutya van,akinek a fűszeres maradékoktól készült ki a gyomra.Nagyon ritkán és csakis kiválogatva adok az enyémnek maradékot.

2013. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én a nagykutyámat (idén lesz 9 éves) egy ideig maradékkal etettem, úgy elhízott, hogy rossz volt ránézni, utána külön főztem neki. Azóta van mellegge két beagle(2,5 és 1évesek). Egyrészt nem is maradna annyi, hogy megegyék, mert annyit szedünk ki, amennyit megeszünk, utána, ha még két nap múlva is van lefagyasztjuk.

Mi átváltottunk britre, mindháromnak baromiszép a szőre, a nagy most szépen le is fogyott, a két beagle meg végre normálisan néz ki, nem úgy, mint akit éheztetnek (pedig napi kétszer kaptak főtt kaját, amit én főztem nekik doki adott hozzá papírt, miből mennyit). Amíg főztem, a havi kajájuk olyan 15-20 között volt, attól függ, mit kaptak, most elég a 15 táp egy hónapra, az 6800 forint. És nem azért nem főzök már mert nincs időm, vagy kényelmesebb, hanem a saját szememmel láttam, hogy nem elég jó az, amit én állítottam össze nekik (2/3 fehérje, 1/3 köret).

2013. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Meglepett, hogy vannak kutyák, akik tényleg imádják a tápot. Én még soha egyet sem láttam :)
2013. ápr. 2. 15:28
 10/11 anonim válasza:
Nos igazad van de nem mindegy hogy milyen tápról van szó. Az én 5 hónapos retrieverem már a negyedik tápjánál tart.Előbb kapott kétféle reklámozott bevásárló központokban kapható tápot, azokat utálta. Utánaolvastam és kapott egy nagyon jó minőségű tápot.Ez már jobban ízlett.Most kifogyóban van így vettem egy ugyanolyan minőségű más márkájú tápot és ez mégjobban ízlik. Próbálkozunk még majd egy-két márkával, ízzel és abból veszek majd nagyobb mennyiséget amelyik legjobban beválik.A maradékokkal nincs semmi baj de vigyáznunk kell, hogy csak olyat kapjon ami neki való.Pl tojás, rizs, tészta(főtt nem ízesített)hús, csontok stb. Semmi esetre se adjunk a kutyának édeset, cukrosat,fűszereset.
2013. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!